Ministerija: baigiasi kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą

Konsultacijos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, paskutines kompensacijas gaus už praėjusių metų gruodžio mėn.  
 
„Ukrainos žmonės mūsų šalyje puikiai įsitvirtino darbo rinkoje. Remiantis „Sodros“ ir Užimtumo tarnybos duomenimis, apie 30 tūkst. užsieniečių dirba ir gauna su darbo santykiais susijusias pajamas. Be to, jie turi geras sąlygas užsiimti savarankiška veikla, gauna socialinę paramą, naudojasi kitomis paramos būstui priemonėmis, pavyzdžiui, kreipiasi į savivaldybę, kurioje gyvena, dėl rinkos sąlygomis nuomojamo būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos. Tikimasi, kad tai dar labiau paskatins užsieniečius integruotis į darbo rinką ir apsirūpinti būstu savarankiškai“, – pranešime pažymi socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Martynas Šiurkus.

Jame teigiama, jog siekiant ilgalaikės perspektyvos, mūsų valstybes tikslas – ne tik teikti pagalbą, bet ir skatinti ukrainiečių savarankiškumą.

Primename, kad kompensacija mokama už praėjusį užsieniečių apgyvendinimo mėnesį. Ministerija primena, kad pirmąjį mėnesį nuo karo pabėgusius ukrainiečius gyventojai ir verslas priima neatlygintinai, o kompensacija būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkams mokama nuo antro mėnesio. Kompensacijos už gruodį bus išmokamos sausio mėnesį.
 
Kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklauso nuo to, kiek žmonių apgyvendinta. Už vieną apgyvendintą ukrainietį mokama 150 eurų, už kiekvieną paskesnį, apgyvendintą tame pačiame būste – po 50 eurų per mėnesį. Išmokos dydis nepriklauso nuo to, kurioje Lietuvos vietoje yra būstas, kuriame apgyvendinti ukrainiečiai. 
 
Naudojantis šia kompensacijos forma, panaudos pagrindais apgyvendinta apie 15 tūkst. ukrainiečių. Kompensacijoms mokėti vidutiniškai per mėnesį skiriama apie 1 mln. eurų.

2 Comments

  1. Klaipēdietē

    Valstybē turtinga juk gali taškytis milijonais į kaire ,dešine,juk tai nieko nereiškia.Nesvarbu nuo ko bēga žmogus ,pats turi užsidirbti,mēnesi galima duot viska už ačiu,o ne metu metais duot gyvent už dyka,beje tie duodami pinigai už dyka ne vīsalaika palei paskiŗti tų šalių piliečiai išleidžia,dauguma išleidžia barams,gurkšnojimui alhogolio ,tusam.Jei mūsų valstybē su skylētu biudžetu skiria pinigus kai kurių pramogoms,pagurkšnojimui baruose,tai mūsų valstybēs,kai kuriuose postuose,”proto bokštai”,sēdi perkeltine prasme,ar siekiama garbēs,populiarumo ,už pinigų mētyma iš biudžeto.Ar noras ,sukurti įvaizdi,kokie mes geri,gal tai minkštos kēdēs ir populiarumo siekimas,bei išsilaikyti ,tam tikruose postuose.Gal gerb.atsakysite kodēl nesirūpinate lietuvos žmonēm,kiek yra žmonių su negalia lietuvoj,daugiavaikių vienišų mamų,senjorų vienišų atokiuose provinsijų kampeliuose ,ir taip daug likimo ,nuskriaustu ,kodēl nesirūpinate jaīs,jiems nieko dykai neduodate,jiems neklojate pagalvēs po kelienais.?

    Reply
    • Anonimas

      Pseudo Klaipėdietei .Pinigai skiriami ne Ukrainos žmonėms, o juos apgyvendinusiems. Todėl pinigus gauma Lietuvos gyventojai ir leisti gali kur nori ir kaip nori…

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Jaunos šeimos vis dar galės gauti paramą pirmam būstui savivaldybėse aplink didmiesčius

Socialinės apsaugos ir darbo viceministro Martyno Šiurkaus teigimu, Vyriausybė siūlo griežčiau vertinti skiriamą paramą už pirmąjį būstą žiedinėse savivaldybėse. Pasak ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Tarp Lietuvoje dirbančių užsieniečių daugiausia baltarusių

Šalies darbo rinkoje sparčiai daugėja atvykusiųjų iš užsienio. Per metus jų skaičius išaugo 56 tūkst. ir dabar sudaro beveik 142 ...
2024-03-06
Skaityti daugiau

Regionas

Neringos meras prašo šalies vadovų užtarimo

Neringos meras Darius Jasaitis kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir premjerę Ingridą Šimonytę dėl to, kad šiame kurorte gyvenantiems ukrainiečiams ...
2024-02-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This