„Philip Morris Baltic“: fabriko Klaipėdoje ateitis priklauso ir nuo teisinės aplinkos Lietuvoje

ELTA

Žygimantas Šilobritas (ELTA)
2024-01-17

Komentarų: 0

Tabako gamybos ir prekybos bendrovės „Philip Morris“ fabriko Klaipėdoje ateitis priklausys ne tik nuo investuotojų, bet ir Lietuvos teisinės aplinkos, teigia bendrovės išorinių reikalų direktorius Baltijos šalims Liudas Zakarevičius. Pasak jo, siekiant užtikrinti investicijų tęstinumą į tolimesnę bendrovės veiklą Lietuvoje, reikalingas ir šalies noras eiti mažiau kenksmingų alternatyvų cigaretėms keliu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Akivaizdu, kad Lietuvai reikia investicijų tęstinumo, tačiau jų užtikrinimas priklauso ne tik nuo investuotojų, bet ir nuo teisinės aplinkos. Nuo to priklausys ir mūsų fabriko Klaipėdoje ateitis. Svarbus ir šalies pasiryžimas eiti šalies be cigarečių dūmų link, mažiau kenksmingų alternatyvų keliu“, – Eltai komentavo L. Zakarevičius.

Jis priminė, kad Klaipėdoje esantis fabrikas – vienas iš kelių vis dar gaminančių cigaretes. Daugumoje Europos Sąjungos (ES) valstybių, anot jo, tokie fabrikai jau perėjo prie dalinio ar visiško bedūmių produktų gaminimo.

„Pasaulyje „Philip Morris“ siekia iš viso atsisakyti cigarečių gamybos ir pamažu juda šio tikslo link, tikslingai nukreipiant ir investicijas į bedūmių gaminių gamybą. Fabrikas Klaipėdoje vis dar gamina cigaretes, ir tai yra vienas iš dviejų likusių tokių fabrikų ES, mat kiti jau pilnai arba dalinai perėjo prie bedūmių produktų gamybos arba buvo uždaryti“, – aiškino jis.

„Kompanijos įsipareigojimas siekiant bedūmės vizijos nesikeičia, ir manome, kad jau esame padarę daug – mat daugiau nei 36 proc. pasaulinių pajamų gaunama būtent iš bedūmių gaminių“, – pridėjo jis.

Jis pabrėžė, kad Klaipėdos fabrikas dėl savo pajėgumų yra svarbus ne tik bendrovei, bet ir Lietuvos ekonomikai. Be to, anot jo, jame jau atliktas reikalingas įdirbis sėkmingam veiklos tęsimui.

„Fabrikas Klaipėdoje pagal gamybos pajėgumus ir potencialą yra svarbus ne tik „Philip Morris International“, tarptautiniu mastu, bet ir Lietuvos ekonomikoje. (…) Fabriko Klaipėdoje gaminama produkcija pagal eksporto dalį – antra lietuviškos kilmės eksporto prekių grupė apskrityje“, – komentavo jis.

„Šiandien turim viską, ko reikia sėkmingai veiklai: palankią verslui ekosistemą, kompetentingus darbuotojus, modernų fabriką ir išvystytą logistiką bei kitas paslaugas. Tad įdirbis regione iš tiesų nemažas“, – pabrėžia jis.

„Philip Morris International“ gamykla Klaipėdoje įkurta 1993 metais, į ją per tris dešimtmečius investuota beveik 400 mln. eurų.

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje „Philip Morris Lietuva“ sausio 16 d. dirbo 582 asmenys, kuriems lapkritį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 3243,94 euro (apie 1962 eurai „į rankas“).

Šiuo metu „Philip Morris Lietuva“ eksportuoja 98,1 proc. produkcijos, o pagrindinės eksporto rinkos dabar yra Europoje ir Azijoje.

                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

LVAT: bauda už paslėptą tabako gaminių reklamą skirta teisėtai

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį paskelbė nutartį administracinėje byloje, kurioje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ...
2023-03-01
Skaityti daugiau

Verslas

Paskelbtas geriausių darbdavių sąrašas: dvi Lietuvos įmonės į jį patenka jau devintą kartą

Į prestižinį geriausių pasaulio darbdavių sąrašą „TOP Employer 2023“ net devintą kartą iš eilės pateko Lietuvoje veikiančios įmonės „Philip Morris ...
2023-01-17
Skaityti daugiau

Verslas

Dvi Lietuvos įmonės - vėl geriausių pasaulio darbdavių sąraše

Lietuvoje veikiančioms įmonėms „Philip Morris Baltic“ ir „Philip Morris Lietuva“ jau septintą kartą iš eilės suteiktas nepriklausomo Nyderlandų instituto „Top ...
2021-01-25
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This