Savivaldybė vis dar slepia informaciją apie Tarybos narių uždarbius (1)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-01-17

Neseniai paskelbtoje Klaipėdos miesto savivaldybės informacijoje apie savivaldybės politikų ir tarnautojų darbo užmokestį praėjusių metų IV ketvirtį, nėra žinių apie Tarybos narių gaunamus uždarbius. Tokia informacija nebuvo skelbiamos ir anksčiau, kas ketvirtį, kuomet skelbiama apie visų darbuotojų atlyginimus. Tai pastebėjo ir priekaištų turi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Martyno Vainoriaus nuotr.

Lietuvos teisės aktuose yra įtvirtinta pareiga informaciją apie savivaldybių tarybų narių atlyginimus skelbti savivaldybių interneto svetainėse. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė nusistatė, kad skelbs duomenis apie tarybos narių atlyginimus tik pasibaigus kiekvieniems kalendoriniams metams, iki vasario 15 d.

Tuo tarpu STT manymu, „informacija apie tarybos narių atlyginimą turėtų  būti skelbiama ir atnaujinama tuo pačiu periodiškumu, kaip jis apskaičiuojamas ir išmokamas, t. y. kas mėnesį“.

„Siūlome atitinkamai tobulinti teisinį reguliavimą”, – rašoma visoms savivaldybės išplatintoje antikorupcinio vertinimo išvadoje.

STT vertinimu, savivaldybių tarybų patvirtintas teisinis reguliavimas daugeliu atvejų neįpareigoja savivaldybių tinkamai ir pakankama apimtimi viešinti informaciją apie tarybos narių gautą atlyginimą, kartu su jo dydžio pagrįstumą įrodančiais duomenimis (pavyzdžiui, posėdžių lankomumo suvestines), neužtikrina tinkamų sąlygų visuomeninei kontrolei, nepadeda mažinti piktnaudžiavimo, neracionalaus, neefektyvaus ir neskaidraus savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo galimybių.

STT pažymi, kad įstatymo  nuostatos nedetalizuoja, kokiu dažnumu ir kokia apimtimi turėtų būti viešinami duomenys apie savivaldybių tarybos narių gautą atlyginimą, jo mažinimą, pan. Tačiau remiantis Vyriausybės dar 2018 m. patvirtintu aprašu, savivaldybės interneto svetainėje turi būti nuolatinė skiltis apie darbo užmokestį. Ten privalo būti skelbiama tik aktuali ir teisiškai galiojanti informacija, kuri turi būti atnaujinama pagal keitimosi periodiškumą.

Pasak STT antikorupcinio vertinimo išvados, dalis savivaldybių reglamentuose išsamiau nedetalizavo, kokia tvarka apskaičiuojamas atlyginimo mažinimas. Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Kelmės, Klaipėdos rajono, Klaipėdos miesto, Neringos, Palangos ir Šakių rajono savivaldybės į reglamentus tiesiog perkėlė įstatymo nuostatas.  

STT taip pat atkreipia dėmesį, kad įstatymo nuostatos nenumato jokių išimčių nemažinti atlyginimo tarybos nariui nevykdant įstatyme nustatytų pareigų. Tačiau atlikus antikorupcinį vertinimą nustatyta, kad kai kurios savivaldybės yra numačiusios mokėti atlyginimą net ir tais atvejais, kai pareigos nevykdomos.

Klaipėdos miesto savivaldybė nusistatė, kad tarybos nario atlyginimas mažinamas proporcingai jo praleistų to mėnesio tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžių skaičiui, nepriklausomai nuo nedalyvavimo aplinkybių.

Savivaldybės tarybos nariams dabar mokamas 20 proc. mero darbo užmokesčio dydžio mėnesinis atlyginimas. Tačiau, kitaip nei anksčiau, jie negauna 300 eurų atsiskaitytinoms išlaidoms, kurių didžiąją dalį išleisdavo automobilių kurui.

Klaipėdos mero atlyginimas III 2023 m. ketvirtį siekė 6070 eurų neatskaičius mokesčių.

Vidutinis dabartinių trijų vicemerų atlyginimas tuo metu sudarė 4285 eurus. Savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Žuko vidutinė mėnesinė alga šių metų trečiąjį ketvirtį buvo 5024 eurus.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Savivaldybė vis dar slepia informaciją apie Tarybos narių uždarbius” komentarų : 1

  1. Simona parašė:

    Ar yra Reglamento komisija? Po Tarybos narių atlygio teisinio reglamentavimo pasikeitimo jau turėjo būti pakeistos ir Tarybos Reglamento nuostatos. Tai turėjo pati Reglamento komisija tuo pasirūpinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Klaipėdos kvartalų efektyvumo vizija - per brangi

Savivaldybės paskelbtas konkursas dėl Klaipėdos miesto kvartalų energinio efektyvumo didinimo vizijos galimybių studijos parengimo nutrauktas „dėl priežasčių, kurios priklausė nuo ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Spyglys

„Vilties bėgime” valdžia „bėgiojo” už valdiškus pinigus*

Nors Klaipėdos miesto valdžios damų ir džentelmenų „Vilties bėgimo“ parade bėgant šiemet lyg ir nesimatė, tik pozuojant, bet formaliai sudalyvauta: ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

ELTA, Svarbu

Ministerija žada pinigų ligoninės darbuotojų išeitinėms (atnaujinta)

Klaipėdos universiteto ligoninės vadovui Audriui Šimaičiui nurodžius, kad įstaigą dėl vykstančio reorganizacijos proceso palikti planuoja apie 200 darbuotojų, sveikatos apsaugos ...
2024-07-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This