„KN Energies“ jungiasi prie asociacijos „Gas Infrastructure Europe“

ELTA
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
2024-01-18

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ (buvusi „Klaipėdos nafta“) jungiasi prie asociacijos „Gas Infrastructure Europe“ (GIE). Apie tai skelbiama GIE tinklalapyje patalpintame pranešime.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jame pažymima, kad GIE suteikia balsą Europos dujų infrastruktūros operatoriams, kurie dirba ir kuria naujoves suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų, požeminių saugyklų ir perdavimo vamzdynų srityje. Kaip teigiama, sprendimas integruoti „KN Energies“ buvo logiškas žingsnis, atsižvelgiant į suderintą įsipareigojimą remti Europą jos maršrutų ir tiekimo šaltinių diversifikavimo procese, siekiant sukurti atsparią energijos sistemą.

Pranešime sakoma, kad „KN Energies“ yra tarptautinė energijos terminalų operatorė, be kita ko, atsakinga už saugių ir patikimų skystosios energijos srautų užtikrinimą. Naudodamasi sukauptomis žiniomis ir patirtimi, ši įmonė padeda klientams visame pasaulyje plėtoti tvarius energetikos infrastruktūros projektus. Anot pranešimo, „KN Energies“ šiuo metu eksploatuoja tris skystųjų energijos produktų terminalus Klaipėdoje, Subačiuje ir Marijampolėje. Be to, ši įmonė taip pat yra SGD terminalų Lietuvoje ir Brazilijoje operatorė bei keturių SGD terminalų Vokietijoje komercinė vadovė.

Pranešime nurodoma, kad pagrindinė bendrovės atstovė asociacijoje bus „KN Energies“ SGD komercijos vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė.

Komentuodama šį strateginį žingsnį, J. Šilinskaitė-Venslovienė sakė, kad „dujų infrastruktūra atlieka svarbų vaidmenį skatinant Europos energetinį atsparumą ir dekarbonizaciją“.

„Gera prisijungti prie GIE, siekiant žengti didelį žingsnį į priekį šia kryptimi. Tikimės, kad galėsime prisidėti savo žiniomis ir siekti bendrų GIE tikslų, skatinti naujoves ir atsparų energijos valdymą“, – cituojama ji.

Tuo metu GIE generalinė sekretorė Boyana Achovski nurodė, kad „mes, kaip Europos dujų infrastruktūros operatorių balsas, džiaugiamės galėdami priimti AB „KN Energies“.

„Kartu toliau remsime ES institucijų darbą siekiant įgyvendinti veiksmingą perėjimą“, – tvirtino B. Achovski.

                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

„MET Group“ žada įsigyti kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą

„MET Group“, viena sparčiausiai augančių integruotų Europos energetikos bendrovių, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Šveicarijoje, skelbia ketinanti įsigyti 54,07 proc. Baltijos ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Verslas

Klaipėdoje - Baltijos SGD ir naujosios energetikos forumas

Šią savaitę Klaipėdoje vyksta trečiasis Baltijos SGD ir naujosios energetikos forumas (angl. Baltic LNG & New Energies Forum), skirtas regioninio ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Rengia dar vieną smarvės sutramdymo projektą

Valstybės valdoma bendrovė „KN Energies” (buvusi „Klaipėdos nafta“) sudarė 95 590 eurų vertės sutartį dėl tamsių naftos produktų rezervuarų angliavandenilių ...
2024-05-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This