Iš širdies – į mintį, (iš)minties – į širdį

Mums rašo
Šeiko šokio teatras
2024-01-20

Jaučiame pareigą sureaguoti į paskutinių dienų Klaipėdos miesto kultūros sektoriaus aktualijas. Esame minimi tokiuose kontekstuose, kuriuose niekada negalvojome, kad atsidursime. Visų pirma, norime padėkoti visiems Klaipėdos (ir ne tik!) miesto menininkams ir kultūrininkams už įkvepiantį bendrumą ir palaikymą, ypač šiomis dienomis. Nors situacija kelia nerimą, tačiau išliekame optimistiški ir tikime tuo, ką darome. Vis dar viliamės, kad dialogas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos miesto kultūros bendruomenės yra įmanomas.

Portalo archyvo nuotr.

Taip pat norime padėkoti visai Šeiko šokio teatro komandai, kartu dirbantiems kolegoms, šokio studijos nariams bei savo žiūrovams. Be Jūsų visų Šeiko šokio teatro indėlis į miesto gyvenimą, Lietuvos kultūros ir šokio lauką nebūtų įmanomas.

Per daugelį metų bendradarbiavome su įvairiomis Lietuvos bei užsienio kultūros ir šokio organizacijomis, festivaliais, kultūros institutais. Ypatingą poveikį Klaipėdai turėjo bendradarbiavimas su Prancūzijos ambasada ir Prancūzų kultūros institutu. Per septynerius metus kartu su Klaipėdos savivaldybe bei Prancūzų institutu, Lietuvos kultūros taryba mums pavyko įgyvendinti daugybę sėkmingų projektų bei padovanoti Klaipėdos miestui daug nepamirštamų renginių: sukūrėme tokius spektaklius kaip „Pareiškiu-Brandir“, „Audros akis“, „Flocking”, „Insane” ir kt., Klaipėdoje kūrė tokie garsūs prancūzų choreografai kaip Alban Richard, Rachid Ouramdane, Joanne Leighton, Mathilde Monfreux ir kt., surengta per 20 kūrybinių ir šokio dirbtuvių profesionalams, studentams bei miestiečiams, sukurti du šokio filmai, performansai miesto erdvėse.

Tikime, kad ir toliau vienokiais ar kitokiais būdais Klaipėdos miestas galės toliau tęsti šią tarptautinę kultūrinių mainų partnerystę, kurios metu galėsime kurti kartu su aukščiausio lygio Prancūzijos menininkais ir bendrus darbo vaisius pristatyti Klaipėdos miesto žmonėms.

Mums skaidrumas ir atsakomybė visada buvo ir bus viena pagrindinių vertybių ir prioritetų. Mes daug ir sunkiai dirbame ir didžiuojamės visos savo trupės šokėjų bei meno vadovės Agnijos Šeiko pasiekimais, kurie garsina Klaipėdos miesto vardą ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu. Esame dėkingi už gautus apdovanojimus ir įvertinimus, bet dar labiau – už savo žiūrovus ir galimybę skleisti šiuolaikinio šokio kultūrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Ketiname nesustoti ir toliau tai daryti ateityje.

2024-uosius pasitikome nusiteikę optimistiškai ir su dideliu noru savo kūryba įkvėpti ne tik uostamiestį, bet ir visą Lietuvą ir Europą, bet kad savo darbus toliau užtikrintai galėtume tęsti, visų pirma, Klaipėdos ir visos Lietuvos kultūros sektoriuje turime išlikti vieningi, profesionalūs, atviri ir skaidrūs, nes tik taip visi būsime stiprūs.

Norime patikinti, kad visi suplanuoti spektakliai bei edukacinės veiklos vyks taip, kaip buvo suplanuota, o kūrybiniai projektai taip pat nesustos.

Mes tikime, kad šiuolaikinio šokio kalba yra įgali kalbėti iš širdies – į mintį ir (iš)minties – į širdį.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Veidai

Dovilė Binkauskaitė: „Šokis man - laikas kūne"

Dovilė Binkauskaitė – Šeiko šokio teatro šokėja, mokytoja, choreografė. Taip pat – ir kovo mėnesį vykusio šokio ir šešėlių monospektaklio ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Kultūra

Agnija Šeiko kūrė Budapešte

Sudėtingoje politinėje ir kultūrinėje situacijoje gyvenantys Vengrijos menininkai dažniausiai kuria ir visuomenei pristato aštrius ir šių dienų aktualijas atspindinčius spektaklius. ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre - šokio premjera suaugusiems

Kovo 21, 22, 23 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks šokio ir šešėlių monospektaklio suaugusiesiems premjera „Kontūrai“. Tai – Klaipėdos lėlių ...
2024-03-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This