Atnaujinta pacientų registracijos sistema suteiks daugiau galimybių

ELTA

ELTA
2024-01-22

Komentarų: 1

Šią savaitę pradėjo veikti Išankstinės pacientų registracijos informacinės sistemos (IPR IS) funkcionalumai, suteikiantys daugiau galimybių pacientams valdyti registraciją pas gydytojus ir gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas, praneša Registrų centras.

Asociatyvi nuotr.

Nauji sistemos funkcionalumai atsirado po to, kai vieną didžiausių ir svarbiausių šalyje informacinių sistemų E. sveikatą tvarkantis Registrų centras įdiegė IPR IS patobulinimus.

„Vieni svarbiausių pokyčių – specialistų užimtumo matymas, pacientas galėtų rinktis – laukti ar rinktis kito mediko paslaugas, taip pat galimybė perkelti vizitą, jei atsilaisvina ankstesnis vizito laikas“, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Olegas Niakšu.

Praėjusiais metais fiksuota beveik 10 mln. registracijų internetu per IPR IS pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus.

„Sparčiai augantys internetinės registracijos pas gydytojus skaičiai įpareigoja mus kaip techninį sistemos tvarkytoją užtikrinti, kad visas registracijos procesas būtų kaip galima patogesnis ir atitiktų vartotojų lūkesčius“, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Anaujinto dizaino IPR sistemoje vartotojai galės pasinaudoti naujais funkcionalumais. Vienas iš jų – galimybė savarankiškai registruotis į eilę sveikatos priežiūros paslaugoms gauti, kai konsultacijai pas gydytoją norimu laiku nėra laisvų vietų. Be to, pacientai galės gauti informaciją apie galimybę perkelti vizitą pas gydytoją į ankstesnį laiką – jie apie tai bus informuojami SMS žinute nurodytu kontaktiniu telefono numeriu ar el. paštu.

Registracijos pas gydytojus procesą palengvins sukurtas vedlys, kuris pagal paciento pasirinktus kriterijus padės jam tinkamai atlikti laisvų laikų pas specialistus paiešką.

Siekiant užtikrinti sklandų paciento apsilankymą, registracijos puslapyje bus pateikiami priminimai, kurie leis tinkamai pasiruošti gydytojo konsultacijai, pavyzdžiui, primins apie poreikį atlikti kraujo tyrimus, išgerti tam tikrą kiekį vandens, nevalgyti prieš tyrimą ar nenaudoto tam tikrų preparatų. Ši informacija taip pat bus siunčiama kartu su bendru pranešimu apie sėkmingą registraciją vizitui pas gydytoją.

Aktyvius siuntimus jau turintys pacientai, prisijungę prie savo paciento paskyros E. sveikatos sistemoje, gali vieno mygtuko paspaudimu ieškoti laisvų laikų pas reikiamos specialybės sveikatos priežiūros specialistą ir pasirinkti tinkamiausią vizito laiką.

Artimiausiu metu numatoma dar labiau išplėsti IPR sistemos funkcionalumus: atsiras galimybė registruotis paslaugoms, kurios neturi priskirto gydytojo, pavyzdžiui, kraujo tyrimams, magnetinio rezonanso tomografijos tyrimams ir kt., taip pat atsiras galimybė registruotis į slaugos ligonines, bus sukurta galimybė pacientui matyti planuojamus slaugos į namus vizitus.

Tikimasi, kad šie ir kiti ateityje numatyti E. sveikatos ir IPR sistemų tobulinimai geriau atlieps vartotojų poreikius ir gerins jų patirtį naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis.  

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

1 Comment

  1. Laima

    Tikrai taip,atnaujinta. Užsiregistravau pas šeimos gydytoją,jau valanda 15 minučių laukiu patvirtinimo. Tikrai taip,veikia sistema,nejuokinkite su savo nauja sistema.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas, Svarbu

Egidijui Šakaliui nepadėjo ir Aukščiausiasis Teismas

Ir teismų praktiką formuojanti aukščiausia instancija konstatavo, jog Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys buvo nepagrįstai praturtėjęs buvusios darbovietės – ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Verslas

Kovas neišjudino NT rinkos

Atėjęs pavasaris atnešė šiltesnius orus, bet daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Mums rašo

Gydytojai nuo Dievo

Viena mintis neduoda man ramybės jau daugybę metų. Vis prisimenu tą raštelį ir galvoju, kaip tai gydytojai sekasi šiandien. Ar ...
2024-02-24
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This