Senajame turguje bręsta dideli pokyčiai

Svarbu, Verslas

Abi savivaldybei priklausančias turgavietes valdanti UAB Naujasis turgus jau daugiau nei prieš mėnesį užbaigė aukcioną, kuriame pardavinėjo dviaukštį sovietmečiu pastatytą pastatą Turgaus a. 18, tačiau sandorio iki šiol dar neįvykdė. Visgi bendrovės direktorius Viačeslavas Karmanovas sako esantis įsitikinęs, kad sandoris įvyks ir jo metu gautos lėšos bus nukreiptos į Senojo turgaus rekonstrukciją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

1968 m. Klaipėdos miesto prekybos valdybos pastatytą dviejų aukštų 549 kv. m ploto pastatą Naujasis turgus pardavinėjo bendrovės „Newsec“ organizuotame aukcione. Pradinė pastato kaina siekė 655 000 eurų. Ji gruodžio 14 d. vykusio aukciono metu buvo didinta 11 kartų po 5000 eurų – iki 710 000 eurų sumos, kurią pasiūlęs dalyvis ir laimėjo šias varžytuves.

Visgi Registrų centro duomenys rodo, kad sandoris dėl pastato iki šiol nėra sudarytas. Pasak V. Karmanovo, aukciono laimėtojas paprašė apie mėnesio laiko galutiniam atsiskaitymui, tad laukiama iki sausio pabaigos.

„Nemanau, kad norės prarasti dešimtis tūkstančių“, – sakė direktorius, anot kurio, aukcioną laimėjo Klaipėdoje registruota užsienio kapitalo įmonė.

Dalyvio mokestis šiame aukcione siekė 30 000 eurų.

V. Karmanovas sakė, kad šio sandorio lėšas numatoma skirti pilnai Senojo turgaus halės rekonstrukcijai.

„Ją jau projektuojame, liepą turime gauti statybų leidimą. Kaip tik neseniai buvo susitikimas ir su Veterinarijos tarnyba, kuri davė vertingų patarimų. Planuojame ir erdvę, kur galėtų vykti renginiai pasibaigus prekybai, kuri paprastai tęsiasi iki 15-16 valandos Tikimės šiemet pradėti ir statybos darbus. Jei lėšų trūks, skolinsimės banke“, – sakė V. Karmanovas.

2022 m. Naujasis turgus gavo 1 295 109 eurus pajamų ir turėjo 182 630 pelną.

Ankstesnė Senojo turgaus vadovybė jau buvo pasirengusi projektą ir gavusi statybų leidimą kapitaliniam halės remontui, kurio kaina preliminariai vertinta 1,4 mln. Eurų.

Paskutinį kartą rimtesni pokyčiai minėtoje halėje vyko 2020-ųjų rudenį, kai V. Karmanovas pradėjo laikinai vadovauti tuometinei savivaldybės UAB Senasis turgus, kuri vėliau buvo prijungta prie bendrovės Naujasis turgus. Tada halėje buvo išbetonuotos grindys ir išdėtos plytelės, įrengtas LED apšvietimas, nauji praustuvai, nuotekų ir vandens tinklai, nupirktos naujos vitrinos-šaldytuvai, sutvarkyta ventiliacijos sistema, įrengtos stiklinės pertvaros.

2021-ųjų vasarą buvo nugriauta sovietmečiu pastatyta stoginė, po kuria vykdavo prekyba įvairiomis buitinėmis prekėmis.

INFORMACIJA

2019 metų balandį miesto Taryba buvo sutikusi padidinti bendrovės Senasis turgus įstatinį kapitalą papildomais kitų asmenų įnašais iki 3 395 842,87 Eur, papildomai išleidžiant 0,29 Eur nominalios vertės 5 737 803 vienetus paprastųjų vardinių akcijų, kurių bendra nominali vertė – 1 663 962,87 Eur. Šiuo sprendimu buvo nustatyta, kad padidinus bendrovės įstatinį kapitalą, savivaldybei nuosavybės teise turi priklausyti ne mažiau kaip 51 proc. visų bendrovės akcijų.

Paskelbus apie investuotojo atranką buvo gautas vienas UAB Tilžės turgus pasiūlymas, vyko derybos, tačiau jos buvo nutrauktos nepavykus suderinti esminių akcininkų sutarties sąlygų. Tad galiausiai praėjusios kadencijos valdžia nusprendė reorganizuoti bendrovę Senasis turgus ją prijungiant prie Naujojo turgaus.

13 Comments

 1. DARIUS

  Kada pradėsime saugoti tarybinio laikotarpio reliktus, juk tai taip pat šalies istorija, kuri dabar itin ideologiškai trinama.

  Reply
 2. Vėtra

  Pertvarka ir pabranginta prekybos vieta , tikrai neprivilios nei parduodančių , nei perkančių. Turgavietėje trūksta – pasiūlos , tikrų , natūralių , lietuviškų produktų. Masinės gamybos prekes žmonės perka PC ir turgaus jiems nereikia.

  Reply
 3. Kęstutis

  Turgus sulauktų gerų pasiūlymų , jei paskelbtų motyvacinius konkursus kaip pritrauktį pirkėjus, padarytu 2 skirtingų įmonių analizės – apklausas kas, kur, kodėl ir kaip. Vadovas geras ir dirba gerai, trūksta jaunimo vadybos -praktikantų renginio režisūros arba miesto visuomeninnkų. Manau greitu metu susidelios taškai. P..S norint kažką gauti, reikia kažką duoti , Sėkmės senam turgui !

  Reply
 4. Susižalojęs pilietis

  Jau dabar, nelaukint investicijų, senajame turguje tarp 10 ir 11 eilių prekyviečių galėtų užlopyti praėjimo dangą,yra nemaža duobė. Kiek gali žmonės ten kristi ir žalotis?

  Reply
 5. Beje

  Kada naujajam turge nuvalys sniega nuo taku,tiek apsileisti,nesuprantama

  Reply
 6. Jolanta

  Nebejuokinga su tais turgais kol Karmanovas vadovaus nieko gero nelauk pažiūrekite koks bardakas dedasi egles turguje iki mitingo ir prekeivių kantrybes bandymo manau liko visai nedaug ten prekiaujantys moka didžiulius mokesčius,o savaitgaliais privažiuoja pilnos aikštelės prekybininkų čia visiškas turgavietės žlugdymas.

  Reply
 7. Česlovas

  Jei kaina būtų pakilus 11 kartų butų gave 7 limonus, pakilo tik 1,1 karto 🙂

  Reply
 8. klaipėdietis

  nelabai ta turgaus administracija gabi,abejoju jų kompetencija.

  Reply
 9. Marijus

  Nauja Maxima bus? Ar parkingas mokamas?

  Reply
  • parkeris

   Parkingas ir taip mokamas atkarpoje nuo Kauno g. iki Poilsio parko

 10. Anonimas

  Senojo turgaus halė merdi su keliais prekiautojais. Sunku suprasti kaip rekonstrukcija galėtų padidinti jų skaičių. Dar sunkiau įsivaizduoti renginius halėje po turgaus darbo laiko. Sakyčiau, know how sugalvojo Kormanovas. Pvz., kumpių paveikslų paroda su dešrų kvapu? Gal būtų protingiau pinigus leisti sutvarkymui priešais esančios aikštės, kurioje buvo nugriauti paviljonai.

  Reply
  • T

   Turin šalia Bravorą,su puikia virtuve ir aptarnavimu, kažką šalia rengti, tolygus pinigų švaistymas .

  • Aha

   Ne nu tai aišku, kam tvarkyti. Palikim, apleiskim, tegul merdi, neapsimoka. Su tokiu požiūriu toli neisi.

  • Molas

   Nepadidins,o išeis ir tie keleta like prekiautojai,kainos po renovacijoa bus matomai pakeltos, o žmoniu senamiestyje tik vasara daugiau ,sezoninis darbas išeina ,žiema rudeni yra tuščia ,kokia ten prekyba ,kapeikos

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Miestiečiai abejingai pasitiko Senojo turgaus halės rekonstrukcijos planus

Klaipėdos savivaldybės valdomos bendrovės Naujasis turgus užsakymu projektinius Senojo turgaus halės rekonstrukcijos pasiūlymus parengę architektai nesulaukė jokių visuomenės pastabų ar ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Pristatoma Senojo turgaus atnaujinimo vizija

„Pagrindinėje salėje formuojami prekybiniai stalai su stogeliais ir atitvarais imituojant senojo Klaipėdos miesto gatveles”, – tokią viziją dėl uostamiesčio Senojo ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

Transportas

Senajame turguje - nemokamas parkavimas

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog kasdien nuo 8 iki 15 val. Senojo turgaus automobilių stovėjimo aikštelėje automobilius vienai valandai galima palikti ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This