Nidos restorano nepagailėjo ir teismas (3)

Regionas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-01-24

Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pagrįstai nubaudė Nidos restoraną „Bulvikis“ valdančią bendrovę „Nidos pastogė“ už tai, kad ji be reikiamų statybos leidimų įsirengė dvi stogines su terasomis.

Enersto K nuotr.

Šių statybų istorija dar pernai rugpjūčio pabaigoje buvo aprašęs portalas delfi.lt. VTPSI šį portalą tada buvo informavusi, kad išnagrinėjus gyventojų skundą ir atlikus patikrinimą Nidoje, Kuverto g. 2, buvo nustatyta, kad neturint privalomų statybą leidžiančių dokumentų buvo pastatytos dvi stoginės su terasomis. Dėl to statytojui buvo surašytas privalomasis nurodymas šiuos statinius nugriauti.

Visgi šiuo nurodymu istorija nepasibaigė – ji persikėlė į teismą.

VTPSI už nelegalią statybą UAB „Nidos pastogė“ dar buvo paskyrusi ir 1 000 eurų dydžio baudą. Inspekcija buvo konstatavusi, kad bendrovė be leidimo pastatė 63,19 ir 75,07 kv. m ploto medines įstiklintas stogines su terasomis. Tačiau pačios bendrovės atstovai su tuo nesutiko bei aiškino, kad stoginės nėra statiniai, nes joms neįrengti pamatai, be to jų įrengimo projektui esą buvo suteikti visi kompetentingų įstaigų sutikimai. Tad bendrovė dėl tokio inspekcijos sprendimo pateikė skundą Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

„Nidos pastogė“ vadovas Andrius Emdė teismo posėdžio metu aiškino, kad anksčiau šioje vietoje buvo senos metalinės, įbetonuotos „baisios“ pastogės. Jis su partneriais Neringoje esą vysto „70 proc. maitinimo verslų“, „perima visas senas vietas perima ir vietoje jų atidaro naujus, modernius, geresnius restoranus“. Šitas projektas taip pat buvo perimtas prieš trejus metus, buvo gauti visi reikalingi leidimai, bet kaimynai pateikė skundą, nes neva jaučia pavydą ir nori susidoroti.

Visgi bylą išnagrinėjusi teisėja Eglė Žakevičiūtė konstatavo, jog bendrovės skundas yra atmestinas.

Anot teismo, byloje pakanka įrodymų, patvirtinančių, jog „Nidos pastogė“ pažeidė Statybos įstatymo nuostatas, nes 2022 m. birželį ir 2023 m. liepą savavališkai pastatė du I grupės nesudėtingus inžinierinius statinius.

„Pareiškėjos atstovų teiginiai, kad stoginės nėra statiniai bei, kad jas galima perkelti į kitą vietą, nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės, atmestini kaip nepagrįsti“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas akcentavo, kad visi bendrovės pateikti suderinimai nėra statybą leidžiantis dokumentas, kurį statant tokius statinius privaloma gauti įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.

Tokia nutartis, kuria atmestas bendrovės skundas, dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

Lrt.lt pernai rašė, kad panašių pretenzijų VTPSI turėjo ir kitam su A. Emde susijusiam restoranui – Preiloje veikiančiai „Fisheria“. O jo restoranas „Bo House“ buvo linksniuojamas dėl ant valstybinės žemės be leidimo pastatytų staliukų.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Nidos restorano nepagailėjo ir teismas”: 3

 1. Ydinga praktika. Kam naudinga, tik ne Lietuvai parašė:

  Keista, nes gražiai sutvarkytus pastatus griauna, o nesaugomą paveldą palieka likimo valiai, bet įdomu, kad tik kai kas pabando sutvarkyti, tada ,kaip plėšrūnai puola juos….Tikrai nesu šiš objektų savininkas, bet teko girdėti artimoje aplinkoje ir matyti nykstančius pastatus. Vieto to ,kad padėtų ,konsultuotų paveldo ir statybų priežiūros, gamtos apsaugos organizacijos patapo „baudžiamuoju organu”.
  Manau tai ydinga ir klaidinga.

 2. Logiška parašė:

  Jei pastatė ant valstybinės žemės.

  • Pagarba teismui parašė:

   Apetitas auga to verslininko. o dar bjauriau, kaip jis tas savo maitinimo įstaigas pavadinina. Paprastos šėryklos angliškais vardais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Prokuratūra nebeturi pretenzijų statyboms Liepų gatvėje

Šio sausio viduryje Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva pradėtas tyrimas dėl Liepų gatvėje esančio sklypo ir ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Verslas

Pajūryje NT kainos šoko iki neregėtų aukštumų

Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This