Ledo arena: Klaipėdai, kaip našlaitei, tinka bet kas?

Sportas, Svarbu

Taip, kreipdamasis į uostamiesčio Tarybą iš „Klaipėdiečių tribūnos”, kalbėjo architektas Laimonas Bogušas, pernai savivaldos rinkimuose dalyvavęs konservatorių partijos sąraše, ir ragino „nepirkti katės maiše” – tai yra nepritarti sutarčiai dėl ledo arenos projekto dovanojimo miestui. Tačiau ketvirtadienį šiai sutarčiai Taryba pritarė vienbalsiai ir su plojimais.

Šioje vietoje iki metų pabaigos tikimasi suprojektuoti ledo areną pagal analogą Kaune. Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės sutartyje su asociacija „Hockey Lietuva“ dėl ledo arenos statybos uždarytoje II vandenvietės teritorijoje, Paryžiaus Komunos gatvėje, techninio projekto parengimo nėra įsipareigojimo rengti šio objekto architektūrinį konkursą. Tačiau meras Arvydas Vaitkus į minėto architekto priekaištą atsakė, kad net keletas savivaldybės tarybos narių „buvo nuvažiavę į Kauną ir apžiūrėjo viską iki smulkmenų”, todėl žinoma, ką norima įsigyti.  O priėmus sprendimą sakė, jog bėgsim ieškoti „ultra žalios šviesos” projektui įgyvendinti.

„Hockey Lietuva“ atstovas Mindaugas Marcinkevičius Tarybos posėdžio metu sakė, kad ši įstaiga turi patirties projektuojant tokius objektus, o dar daugiau jos turįs jis pats. Paklaustas apie Kauno ir būsimos Klaipėdos ledo arenos skirtumus, jis sakė, kad uostamiestyje bus ir kerlingo takai, kurių nėra Kaune.

Nors viešai būsimo projekto apmatai nebuvo paskelbti, M. Marcinkevičius stovėdamas tribūnoje laikė rankose kažkokių brėžinių vaizdų aplanką ir demonstravo juos Tarybos nariams. Bei aiškino, kad „didelio manevro” projektuojant ledo areną numatytame sklype nėra, kad dengtas futbolo maniežas čia netilps, nes to, esą, neleidžia galiojantis detalusis teritorijos planas – reikia išsaugoti daug medžių.

„Pinigų asociacija turi”, – sakė M. Marcinkevičius ir tvirtino, kad projekto parengimas gali kainuoti apie 330 tūkst. eurų.

„Jeigu sulauksim savivaldybės visokeriopos pagalbos, projektavimas užtruks pusę metų”, – sakė jis.

O iki šių metų pabaigos projektas esą tikrai bus užbaigtas.

Paklaustas, kiek gali kainuoti tokios ledo arenos Klaipėdoje statybos, M. Marcinkevičius sakė, kad „Kauno rūmai” kainavo apie 20 milijonų prieš didžiuosius pastarųjų metų paslaugų, statybinių medžiagų ir kitų resursų pabrangimus.

Pasak jo, Klaipėdos ledo arenoje būtų 1100 žiūrovų vietų, įskaitant stovinčiuosius. Tiek esą pilnai užtenka, nes dideliems renginiams yra „Švyturio” arena.

A. Vaitkus rinkiminės kampanijos metu kalbėjo, kad pergalės rinkimuose Kauno meras pažadėjo jam padovanoti laikinojoje sostinėje pastatytos ledo arenos projektą. Tačiau šis jo lūkestis taip ir neišsipildė. Todėl tokį projektą parengti ir dovanoti dabar jau įsipareigoja asociacija „Hockey Lietuva“. O statoma toji arena būtų už klaipėdiečių pinigus. Tik nežinia, kada ir kiek kainuotų.

Pagal sutartį su šia asociacija, ledo arena turėtų būti pradėta statyti ne vėliau kaip po 5 metų savivaldybės biudžeto lėšomis. Pagrindinis šios sutarties tikslas yra ledo arenos su dviem ledo aikštėmis, akmenslydžio sale bei reikiamomis pagalbinėmis ir kitomis patalpomis ir statiniais techninio projekto žemės sklype Paryžiaus Komunos g. 5 parengimas. Šis techninis projektas būtų rengiamas asociacijos „Hockey Lietuva“ lėšomis ir neatlygintinai perduodamas Klaipėdos miesto savivaldybei. Asociacija nurodytą techninį projektą rengtų pagal savivaldybės išduotus specialiuosius reikalavimus projektavimo užduočiai.

Savivaldybė, perėmusi šį techninį projektą, galėtų jį įgyvendinti savo biudžeto lėšomis bei vėliau priimti sprendimus dėl naujai sukurto infrastruktūros valdymo ir naudojimo.

„Šalys susitaria, kad tuo atveju, jei per 5 (penkerius) metus nuo ledo arenos statybą leidžiančio dokumento gavimo dienos ledo arenos statybos pagal projektą nebus pradėtos, asociacija turi teisę pareikalauti grąžinti projektą ir visas perduotas teises į projektą asociacijai, o savivaldybė privalo grąžinti projektą asociacijai kartu su visomis jai perduotomis teisėmis”, – rašoma pateiktuose dokumentuose.

Pernai liepą meras teikė Tarybai sprendimo projektą, pagal kurį nauja metinė savivaldybės mokėtina suma pagal anksčiau pasirinktą tokio projekto įgyvendimo modelį – koncesiją – sudarytų 1 404 000 eurų be pridėtinės vertės mokesčio. Tai būtų buvęs 200 tūkst. eurų daugiau nei sutarta anksčiau. O metinis mokėjimas nominalia (indeksuota) verte visam koncesijos laikotarpiui būtų išaugęs nuo 43,7 iki 51 mln. eurų. Taryba tokiam sprendimui nepritarė.

2 Comments

  1. Mindaugas

    Tik architektūris konkursas ir ne kitaip. Dabar kai kas paklausia kas čia per fabrikas gėda atsakyti, kad tai miesto baseinas. Dabar bus taip pat.

    Reply
    • KLP

      Pritariu. Nauji objektai pas mus nesiskiria nuo logistikos sandėlių. Eina pigiausiu ir primityviausiu keliu. Apie kokį miesto estetinį patrauklumą gali būti kalba?

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Miestas

Dabartiniai vicemerai uždirba ženkliai daugiau

Trijų Klaipėdos vicemerų mėnesiniai atlyginimai šių metų pirmą ketvirtį vidutiniškai buvo 5679 eurai neatskaičius mokesčių. O pernai metais šie pareigūnai ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Sveikata

Pradės projektuoti poliklinikos rekonstrukciją

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad netrukus bus pradėtas rengti Klaipėdos miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas. Miesto savivaldybė jau baigė konkursines ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This