Palangos koncertų salėje – Stasį Povilaitį menanti paroda

Fotoreportažai, Regionas

Palangos koncertų salė visuomenei atveria unikalią ekspoziciją – ketvirtadienio popietę čia atidaryta Lietuvos estrados legendai Stasiui Povilaičiui skirta paroda.

Neįpareigojančioje kamerinėje aplinkoje vykęs renginys veikiau priminė jaukų pokalbį, kuris subūrė maestro artimus žmones bei nuoširdžius jo talento gerbėjus.

Aldo Kazlausko nuotr.

„Tam tikra prasme tai simboliškai atliepia ir pačios parodos idėją – tikimės, kad ji publiką kvies šiltai, jautriai ir neabejotinai nostalgiškai prisiminti vieną garsiausių ir mylimiausių mūsų šalies atlikėjų“, – sako Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė.

Renginyje ir jautriais, ir šmaikščiais prisiminimais apie maestro dalijosi ilgametis jo bičiulis palangiškis Saulius Žulkus, renginių organizatorius ir vedėjas, Palangos savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis, atlikėjo scenos bendražygis Edmundas Kučinskas, kurio karjera prasidėjo būtent nuo S. Povilaičio dainų.

„Turbūt kiekvieną žmogų vėliau ar anksčiau aplanko tokia mintis – ar mane prisimins kas nors, kai manęs jau nebebus šioje žemėje? Todėl manau, kad Stasys nuoširdžiai džiaugtųsi, matydamas, kad atsimena, kad žino jo dainas, – teigė E. Kučinskas. – Ir tikiu, kad dar daugelį daugelį metų jo dainos bus dainuojamos. Tai yra tiesiog kažkoks fenomenas.“

Kaip prisiminė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, net ir po to, kai Palangos koncertų salę papuošė rekordinis S. Povilaičio autografas, nenustojo kirbėti mintys, kaip dar būtų galima įprasminti legendinio atlikėjo atminimą. Ir viena tokių idėjų buvusi būtent dainininkui skirta paroda.

„Todėl labai noriu padėkoti, kad tai buvo įgyvendinta, ir nuo šiol Palangos koncertų salė turės unikalų kampelį, unikalią dvasią“, – kalbėjo kurorto vadovas, neabejojantis, jog ši ekspozicija turės ypatingą trauką.

Nemažai vertingų eksponatų parodai padovanojo maestro šeima. Tarp jų bus galima išvysti ne tik mėgstamiausią S. Povilaičio mikrofoną, kelioninį krepšį, su kuriuo maestro vykdavo į savo pasirodymus, bet ir sceninio įvaizdžio detalių.

Parodos organizatoriai pastebi – ne mažiau vertinga, jog per S. Povilaičiui priklausiusius daiktus atsiskleidžia ir turbūt daugeliui nepažinota jo asmenybės pusė ar negirdėti gyvenimo faktai.

Kad ir parodoje demonstruojamas pamėgtas atlikėjo puodelis – kaip prisiminė šią relikviją padovanojusi žmona Birutė Povilaitienė, maestro arbatą gerdavo tik per prievartą, o štai kavą labai mėgo. Ir nors ilgus metus dainininkas mėgaudavosi juoda kava, gastroliuodamas JAV „atrado“ kapučino, o ilgainiui šią kavą pamėgo ir ponia Birutė.

Bemaž prieš du mėnesius S. Povilaičiui pagerbti skirtą iniciatyvą paviešinusi Palangos koncertų salė šiandien skaičiuoja per šimtą įvairių eksponatų.

„Pati idėja gimė praėjusių metų rudenį, tokia kukli, atsargi, truputėlį su baime. Bet mums pavyko“, – renginio metu pasidžiaugė A. Aleksandrovienė.

Su S. Povilaičiu susijusių įvairiausių daiktų sulaukta ne tik iš skirtingų mūsų šalies kampelių, bet ir užsienio: parodoje eksponuojamos fantazijos ir kubietiškas cigaras – maestro gerbėjų iš Vokietijos dovanos.

Vienoje salės fojė erdvių įsikūrusi ekspozicija bus nuolatinė ir, tikimasi, ne baigtinė.

„Viliamės, kad paroda dar sulauks naujų eksponatų, didės, galbūt ji kartais galėtų kažkiek transformuotis pagal tam tikras potemes, kaip, pavyzdžiui, fotografijos. Idėjų kirba įvairių, juolab kad Palangos koncertų salė yra puiki erdvė joms plėtoti“, – sako įstaigos vadovė A. Aleksandrovienė.

Plačiajai publikai ekspozicija bus prieinama jau nuo rytojaus. Pirmieji ją išvys maestro gerbėjai, susirinkę į penktadienio vakarą vyksiantį šventinį S. Povilaičio dainų reviu „Švieski man vėl“.

Paroda bus nuolat atvira Palangos koncertų salės renginių dalyviams, tačiau atidarymo proga tam tikru metu ją galės apžiūrėti visi norintieji. Sausio 27 d. ir kiekvieną vasario šeštadienį  lankytojai laukiami 14–16 val.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje vėl vyks Jurginės

Jau tapo tradicija, kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė. Festivalis „Jurgi, paimk raktus“ jau ne vieną ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje – lauko paroda apie Joną Šliūpą

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Kas išsigando Šliūpo?“, parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. Apie spalvingą pirmojo Palangos burmistro ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This