Dėl didžiulių skolų rajono savivaldybė neperims „Gargždų“ krepšinio klubo

Regionas

Antradienį krepšinio klubo „Gargždai” savininkui Ovidijui Jakubaičiui Klaipėdos rajono savivaldybei pateikus finansinius dokumentus, paaiškėjo, jog klubo skolos šiuo metu siekia beveik 260 tūkst. eurų.

„Savivaldybei tai – per didelė finansinė našta, nes reikėtų padengti ne tik jau dabar esančias skolas, bet ir numatyti dar papildomų lėšų biudžete, preliminariais skaičiavimais – apie ketvirtį milijono, kad klubas galėtų baigti šį sezoną. Savivaldybė, siekdama gelbėti klubą, siūlė LKL dar vieną išeitį – perimti tik esamiems žaidėjams ir treneriams esančias skolas, kurios šiuo metu siekia kiek daugiau nei 80 tūkstančių eurų ir perduoti LKL licenciją, tačiau lyga nepritarė tokiam pasiūlymui”, – teigiama darbo dienos pabaigoje savivaldybės išplatintame pranešime spaudai.

Jame taip pat primename, jog praėjusią savaitę rajono taryboje turėjo būti svarstomas klausimas dėl klubo perėmimo, tačiau jis iš darbotvarkės vienbalsiai išimtas, nes klubo savininko pateiktos susikaupusios skolos iki 2024 m. sausio 23 d. apie 160 tūkstančių eurų sukėlė abejonių, jog tai ne visi klubo įsipareigojimai.

Klubo savininkui pateikus finansinius dokumentus, tapo aišku, kad skolos yra gerokai didesnės nei savininkas nurodė prieš savaitę – jos siekia kiek daugiau nei 258 tūkstančių eurų.

„Sprendimas nebeperimti klubo priimtas ne tik dėl skolų dydžio, bet ir dėl to, kad su šiomis skolomis savivaldybė tvarkytis paliekama viena. LKL atmetė ir dar vieną siūlomą Savivaldybės išeitį – perimti tik esamiems žaidėjams ir treneriams esančias skolas, kurios šiuo metu siekia kiek daugiau nei 80-imt tūkstančių eurų ir perduoti LKL licenciją.Šis variantas, tam pritarus Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai, galėjo išgelbėti klubą ir leisti jam toliau žaisti LKL lygoje, tačiau savivaldybė buvo pastatyta prieš faktą – arba visos skolos, arba nieko”, – rašoma pranešime.

Klaipėdos rajono savivaldybė primena, kad pagal aukšto sportinio meistriškumo programą 2023 m. krepšinio klubui skyrė 300 tūkst. eurų, o gruodį – papildomai dar 45 tūkst. eurų. 300 tūkstančių eurų programoje krepšiniui buvo numačiusi ir šiais metais, tai yra pusė klubo biudžeto, kurio reikalauja LKL, kad klubas galėtų žaisti aukščiausioje šalies krepšinio lygoje. Likusią dalį klubas privalėjo susirinkti iš privačių rėmėjų.

Klaipėdos rajono savivaldybė teigia savo įsipareigojimus vykdžiusi: skyrė finansavimą, o klubui susidūrus su finansiniais sunkumais, ieškojo būdų, kaip jį gelbėti, tačiau esą savivaldybės siūlytoms alternatyvoms nebuvo sulaukta pritarimo.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Klaipėdos rajonas modernizuos 7 dujines katilines

Klaipėdos rajono savivaldybė per vasarą tikisi atnaujinti 7 dujines katilines, kurios yra įrengtos įvairiose jos švietimo ir kultūros įstaigose. Kiekvienoje ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

Transportas

Nutrauktas geriausių kelių į uostą paieškos konkursas

Dar pernai spalį pradėtos viešojo pirkimo procedūros dėl galimų į pietus nuo Dangės upės esančios ir būsimos uosto teritorijos susisiekimo ...
2024-03-24
Skaityti daugiau

Regionas

„Išskaidrino“ ir Klaipėdos rajono politikus

„Skaidrinam grįžta į savivaldybes, keliauja į Klaipėdos rajoną ir vėl randa krūvas greičiausiai svetimų čekių, „įsisavintus” viešuosius pinigus, nesuprantamas keliones ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This