Nors dermatologų Lietuvoje netrūksta, valstybinėse įstaigose jie sunkiai pasiekiami

ELTA

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
2024-01-30

Komentarų: 0

Nors pagal oficialius duomenis Lietuvoje netrūksta dermatologų, dauguma jaunų specialistų renkasi ne gydomąją, o estetinę veiklos kryptį, pastebi medikų atstovai. Patys dermatologai neslepia – mažai šios srities specialistų dirba tik valstybinėse įstaigose, kur pacientai priimami gydymui. Dermatologo specialybę pasirinkę asmenys neretai dirba ir privačiame sektoriuje, kur dažnai suteikiamos gerai apmokamos estetinės.

Remiantis Vyriausybės strateginės analizės centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje netrūksta gydytojų dermatologų. Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė Agnė Panavienė sako, kad dauguma šios srities specialistų gydomojoje dermatologijoje dirba nepilnu etatu.

„Kas susiję su gydomąja dermatologija, tai jeigu jauni žmonės ir lieka dirbti šioje srityje, joje dirba nepilnu etatu. Tas tikrai yra matoma“, – sakė A. Panavienė.

Jai antrino Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) direktorė Neringa Čiakienė, pažymėdama, kad nors dauguma jaunų gydytojų renkasi dermatologijos rezidentūrą, tik nedidelė dalis vėliau dirba gydomojoje srityje.

„Aišku, matant, kad gydytojų dermatologų rezidentūrą baigia išties daug, pastaruoju metu tai yra populiari specialybė, dauguma ir renkasi rezidentūrą, tačiau tik nedidelė dalis nueina į gydomąją veiklą. Kiti užsiima kosmetine, o ne gydomąja veikla“, – Eltai teigė N. Čiakienė.

POLA direktorės teigimu, pacientai pastebi, kad tenka ilgai laukti konsultacijos tiek pas dermatologą, tiek pas kitos specialybės gydytoją

„Prieinamumo pas gydytojus problema yra labai didelė ir pastaruoju metu labai jaučiama. Ir ne vien tik pas dermatologus, bet ir diagnozei ir gydymo pradėjimui pas onkologą labai pastaruoju metu yra eilės išilgėjusios – tą sako ir pacientai“, – pažymėjo ji.

Dabar laukiantieji dermatologo, pavyzdžiui, Santaros klinikose, įrašomi į laukiančiųjų registracijos, o ne paties gydymo eilę. Dažniausiai gydytojo dermatologo konsultacijos nemokamai tenka laukti vidutiniškai tris mėnesius, nors įstatymai numato kitaip.

„Teisės aktų normose įtvirtinta, kad diagnozė turėtų būti nustatoma per 28 dienas, o gydymas pradėtas dar per 14 dienų. Kai žmonės pirmai konsultacijai nueina į privačią konsultaciją, už ją susimoka, tada kažkaip užsiveda tas mechanizmas, tyrimai padaromi, tada dar įtelpama į tuos terminus“, – kalbėjo POLA direktorė.

„Jeigu bandoma eiti tuo oficialiuoju keliu, registruojantis kad ir per žaliuosius koridorius, deja, matome, kad tikrai palaukti reikia“, – pridūrė ji.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro vadovas, pats dirbantis vienoje privačioje sostinės klinikoje, Tadas Raudonis pastebi, kad su didžiulėmis eilėmis susiduria ne tik dermatologų konsultacijos laukiantys pacientai. Pasak jo, eilės susidaro ir dėl to, kad beveik visi gydytojai Lietuvoje dirba ir valstybiniame, ir privačiame sektoriuje.

„Eilių klausimas yra labai elementarus – nei vienas gydytojas nedirba pilnu etatu valstybinėje įstaigoje, dėl to, kad valstybinių ir privačių įstaigų atlyginimai skiriasi kartais, pavyzdžiui, gali skirtis netgi 5 kartus“, – Eltai komentavo T. Raudonis.

„Gydytojas specialistas nelabai gali išgyventi iš valstybinės algos, nes eilinis dermatologas į rankas už pusę etato uždirba grubiai 800 eurų“, – teigė dermatologas.

                                                                                Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This