Du nepilnamečiai dėl kanapių platinimo ir laikymo susitiks teisme

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-01

Teismui perduota uostamiesčio teisėsaugos pareigūnų tirta baudžiamoji byla, kurioje du nepilnamečiai kaltinami neteisėtai disponavę narkotinėmis medžiagomis. Į teisiamųjų suolą sės anksčiau tris kartus teistas šešiolikmetis ir kartą nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas septyniolikmetis. Pastarasis dar nelegaliai laikė ir dujinį pistoletą bei šovinius.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 16-os metų jaunuolis į teisėsaugos pareigūnų akiratį pateko pernai pavasarį, dar nesulaukęs amžiaus, nuo kurio asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, pardavė kitam asmeniui nedidelį kiekį kanapių, o jo namuose buvo rasta įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Tolimesnio tyrimo metu buvo nustatyta, kad vaikinas nusprendė tęsti prekybą narkotikais, o kvaišalų pirkėjų jis ieškojo nefiksuoto ryšio programėlėse, kuriose patalpindavo šifruotus skelbimus apie turimas įsigijimui draudžiamas medžiagas.

Į vieną tokių skelbimų atsiliepė su pareigūnais bendradarbiavęs asmuo, kuris iš kaltinamojo įsigijo kanapių. Tęsiant tyrimą buvo atliktos jaunuolio asmens ir gyvenamosios vietos kratos. Kratų metu policijos pareigūnai rado daugiau nei 13 gramų kanapių, kurios buvo supakuotos į folijos lankstinukus ir, kaip įtariama, paruoštos platinimui.

Tolimesnio tyrimo metu taip pat buvo gauta duomenų apie antrojo bylos kaltinamojo – septyniolikmečio klaipėdiečio neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Patikrinus pilnametystės nesulaukusio vaikino gyvenamąją vietą, buvo rasti beveik 5 gramai kanapių bei neteisėtai laikomas dujinis pistoletas ir 6 šoviniai.

Jaunesniajam bylos kaltinamajam pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, turint tikslą jas platinti. Griežčiausia bausmė, gresianti už šiame straipsnyje numatytas nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Antrasis vaikinas baudžiamojon atsakomybėn patrauktas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti bei dėl neteisėto disponavimas šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis. Už tai asmuo griežčiausiai gali būti baudžiami laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Narkotikai ir ginklai nuvedė į belangę

25-erių klaipėdietis Deividas Skrodenis nuteistas dėl didelio kiekio kvaišalų laikymo turint tikslą juos platinti, neteisėto disponavimo šaunamuoju ir nešaunamuoju ginklais ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Regionas

Avarijose nukentėjo keturi asmenys, du iš jų - nepilnamečiai

Pirmadienį Klaipėdoje ir regione eismo įvykiuose sužaloti keturi asmenys, tarp jų du – nepilnamečiai. Apie 8.06 val. Klaipėdoje, Šiaurės pr. ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Už iš Ispanijos pargabentus 22 kg kanapių - teisiamųjų suolas

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje 44 metų plungiškis kaltinamas kontrabanda iš Ispanijos pargabenęs labai didelį kiekį ...
2024-05-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This