P0

Svarbu, Sveikata

Stringa ir projektuotojų Klaipėdos poliklinikos modernizavimui paieška (atnaujinta) (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2024-02-01


Likus vienai dienai iki pasiūlymų pateikimo dėl Klaipėdos miesto poliklinikos pastato (Taikos pr. 76) modernizavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos techninio projekto parengimo, pasiūlymų pateikimo terminas buvo nukeltas. Projektuotojų kol kas nevilioja net 551,3 tūkst. maksimali kaina, kurią žada uostamiesčio savivaldybė.

Palmiros Mart nuotr.

Viešojo pirkimo konkursas dėl šio objekto projektavimo pirmą kartą buvo paskelbtas pernai, gruodžio 28 d. Vėliau savivaldybė išplatino ir viešą pranešimą, pavadintą „Projektuotojams – kvietimas perplanuoti didžiausią Klaipėdos polikliniką”. Pasiūlymų dalyvauti šiame konkurse galutinis terminas buvo nustatytas sausio 31 d.

Sausio 30 dieną buvo paskelbta, kad šis terminas nukeliamas iki vasario 6 dienos.

Kaip ir konkursuose dėl Biržos tilto bei Atgimimo aikštės atnaujinimo, taip ir šiame, savivaldybei, atsakant į rinkos dalyvių klausimus, tenka taisyti klaidas.

„Padaryta techninė klaida, turėtas omenyje 8 priedas – Architektūros dalies projektų sąrašo forma. Patikslinsime netikslumą konkurso sąlygų aprašo 1 priede”, – rašoma viename iš atsakymų į užduotus klausimus.

Tiesa, šiuo atveju klausimų kol kas yra tik keletas.

Žinia, dabartinė Klaipėdos miesto valdžia nusprendė nestatyti naujos Jūrininkų poliklinikos pastato Birutės gatvėje, nors jau nemažai mokesčių mokėtų pinigų buvo išleista ją suprojektuoti. Kapitalinį 1979 metais pastatytos poliklinikos remontą norima suprojektuoti 4 etapais: per pirmuosius etapus būtų projektuojami pagrindinis ir pagalbiniai pastatai, o ketvirtuoju – automobilių stovėjimo aikštelė už sklypo ribų (savivaldybei suformavus ir įregistravus atskirą žemės sklypą iš Taikos prospekto pusės). Projektuotojas turės įvertinti tai, „kad poliklinika tęs dalinę veiklą vykdant rangos darbus“.

Vietos automobiliams bus ieškoma už šio pastato sklypo ribų, žaliųjų zonų sąskaita. Dėl parkavimo vietų paieškos į projektavimo užduotį yra įtraukta ir detaliojo plano korektūra.

Projektavimas, pasak savivaldybės paskelbtų dokumentų, gali trukti ne daugiau kaip vienerius metus, įskaitant statybą leidžiančio dokumento gavimą.

ATNAUJINTA. Šioje publikacijoje buvo padaryta klaida nurodant, jog projektuotojų pasiūlymų iš pradžių buvo laukiama iki šių metų sausio 24 d. Iš tiesų potencialiems tiekėjams nuo pat konkurso sąlygų paviešinimo pasiūlymų pateikimo terminas buvo nurodytas iki 2024-01-31.

Taip pat straipsnyje buvo neteisingai paskelbta, kad pasiūlymų pateikimo termino nukėlimo iki vasario 6 dienos priežastys nenurodytos. Jos yra paskelbtos CVP IS sistemoje.


  2024-02-01

  12 komentarai “Stringa ir projektuotojų Klaipėdos poliklinikos modernizavimui paieška (atnaujinta)”

  1. AvatarStebėtojas (IP: 77.79.44.7)

   Statybos projektai atšaukti, kultūra stringa, projektą į ai stringa. Nu bravo, bravo 🙂 … Na matysime, kur po 4 metų būsime. Tiesa taip elgdamasis Meras programuoja, kad visi jo pradėti projektai taip pat gali būti stabdomi, kai tik pasikeis nauja politinė valdžia. Tačiau kviečiu žurnalistus atidžiai stebėti tarybos projektus 🙂

  2. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.120)

   Dvorniaškos puola merą…

  3. AvatarValdao (IP: 84.15.176.62)

   Kokios problemos. Jur.ligonineje jau pradeta pertvarka. Uzdarinejami skyriai,bus uzdarytas priemimas ir t.t. Nereikia jokios naujos poliklinikos. Bus jur lig.- poliklinkika. Daug kardiologu,neurologu,daug dgn. kabinetu,bus daug laisvu patalpu ir didelis parkingas. Ir autobusai vaziuoja. Tiesiog beliks tik pakeisti iskabas ir psio. O dar salia “moderni ir naujoviska” universiteto lig….Viskas vietoje,vienoje vietoje…)))

  4. AvatarNa (IP: 88.118.203.19)

   Jau vieta, kuri buvo skirta Jūrininkų poliklinikai , tikrai netinkama . Žmonės sensta , problematika vaikščioti. Bet autobuso stotelės ten net nebuvo numatyta.
   Nors Taikos prospektas gali vadintis privačių medicinos pastatų prospektu . Kažkaip ne vienas Birutės gatvėje ne įsikūrė.

   • AvatarDana (IP: 82.135.197.171)

    Ar problema miestui nukreipti transportą ir padaryti stotelę?

   • AvatarTaip (IP: 88.118.203.19)

    Problema . Ne katrą spaudoje aiškino, kad susisiekimas labai patogus , pėsčiomis nuo Avitelos ir politechnikumo vos vaikstanciam ne kliūtis.

   • AvatarLigita (IP: 86.100.12.26)

    dar kartą paskaitykite, ką parašėte. ir paskui dar pagooglinkite. manau prašviesės Jums šiek tiek 😉

  5. AvatarNa (IP: 78.56.187.231)

   Na ka didieji miesto strategai? Beviltiski. Naujos poliklinikos nebus, senoji nebus sutvarkyta. Man kyla klausimas ka is viso si valdzia pastatys?

   • AvatarT (IP: 78.61.249.104)

    Pažiūrėkit į tą valdžią,ji beviltiška.

  6. AvatarLigita (IP: 86.100.12.26)

   ir vėėėėėl…. gal Klaipėda jau greit žolės mieste nebeturės. galėsim važiuoti į KLP rajoną. vaikai apsidžiaugs tokia pramoga. kam ta žalioji zona mūsų mieste. 🙂

   • AvatarErkė (IP: 85.232.138.203)

    Kokia dar žalioji zona? Piktžolėm ir smilgom apaugę menkai šienaujami plotai yra labai gera erkių veisykla. Tokiu atveju trinkelės būtų daug geresnis pasirinkimas. Sutinku, kad visus apžėlusius patvorius apeiti nėra išteklių, tačiau gal tų patvorių žaliaisiais plotais ir nevadinkime.

  7. AvatarGalima pigiau (IP: 188.69.75.127)

   Nemanau reikia didinti projektavimo kaina. Meras tikrai gali pigiau. Reikia mazinti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt