Klaipėda – paveldosaugos indekso lyderė

Miestas

Klaipėdos užėmė pirmąją vietą Valstybinės kultūros paveldo komisijos sudarytame paveldosaugos indekse. Antroje vietoje liko Vilnius, trečioje – Kaunas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot uostamiesčio savivaldybės pranešimo, sudarant šį reitingą didžiausias dėmesys buvo skiriamas savivaldybių skirtam ir pritrauktam finansavimui kultūros paveldo objektams, savivaldybių ir privačių valdytojų veikloms vykdant kultūros paveldo apsaugą, savivaldybių iniciatyvoms.

„Tai svarbus įvertinimas miestui bei paveldosaugos srityje dirbantiems specialistams. Ir toliau sieksime, kad paveldosaugai būtų skiriamas deramas dėmesys. Taip pat ypač svarbus mūsų tikslas – atgaivinti istorinę miesto dalį – Klaipėdos senamiestį, todėl pasiūlėme papildomas fasadų tvarkymo galimybes čia esančių pastatų savininkams. Sulaukus ypač didelio susidomėjimo, iš anksto suplanuotą finansavimą nutarta padidinti 4 kartus – tam jau šiemet skiriama 650 tūkstančių eurų“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdoje nuo 2018 m. veikia dalinio finansavimo programa, pagal kurią į savivaldybės finansavimą gali pretenduoti senamiestyje ir naujamiestyje esančių saugomų objektų savininkai. Pernai patvirtinta fasadų tvarkymo programa, į kurią gali pretenduoti visi senamiestyje esančių pastatų savininkai, tiek saugomų objektų, tiek ne. Šiemet greta mero minimų 650 tūkst. eurų, dar 207 tūkst. eurų yra numatyti paveldo pastatų tvarkymui pagal seniau veikiančią paveldotvarkos programą.

Klaipėdoje yra 247 valstybės saugomi paveldo objektai.

5 Comments

 1. Negaliu patikėti

  Negaliu patikėti. Dar praktiškai nieko nepadarė, kad senamiestis būtų atgaivintas, žengė tik pirmą žingsnelį, siūlydami pagalbą fasadų atnaujinimui. Dar rezultatų nematyti, senamiestis ir centras aptriušę taip, kad darbo dešimčiai metų, o čia mat – prizininkais pasiskelbė?

  Reply
 2. Vilhelmina.izabel

  Man patinka pasakos. Ne, man patiko pasakos, kai buvau maža. Suaugusiam žmogui nebepridera tikėti pasakom, todėl norėčiau faktais išgirsti- Klaipėda išaugojo…. Ketina išsaugoti….. Liko saugotinų objektų… Faktais prašom.

  Reply
 3. N. Puteikienė

  Prašome investuoti ir į gražiauio Klaipėdos miesto fasadą – Klaipėdos Karališkojo pašto!

  Reply
 4. Miestietis

  Kazkaip nesitiki….

  Reply
 5. Deja, Klaipėdos apskityje kitas vaizda

  Liūdna, bet už Klaipėdos miesto ribų ,Klaipėdos apskrityje tikri paveldo pastatai baigia sugriūti

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Kruizinės laivybos sezono startą paskelbė muzikuojantis laineris

Šaltą, vėjuotą ir lietingą antradienio vidurdienį Klaipėdos uoste prisišvartavo pirmasis šiemet kruizinis laivas. Laineriui „Le Bellot” – tai ir pirmasis ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Atgimimo aikštės konkursas „pakibo“ dėl vieno dokumento

Nors kovo 7 d. Klaipėdos savivaldybė teigė, jog maždaug po mėnesio paaiškės, ar konkurso dalyvių pateikti pasiūlymai atitinka visus reikalavimus ir ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Spyglys

Vicemerė apdovanota „už asmeninį išskirtinį indėlį”?*

Net 171 Klaipėdos savivaldybės klerkas buvo paskatintas ir apdovanotas, įvertinus jų veiklą per pirmąjį šių metų ketvirtį „kaip viršijančią lūkesčius”. Ir net 49 ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This