Kretingos socdemas nuskausmintas rimčiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį net kelerius metus apeliacine tvarka nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje vienu iš nuteistųjų pirmoje instancijoje buvo Kretingos rajono politikas, praėjusios kadencijos Tarybos narys, socialdemokratas Vladas Baltuonis.

Vladas Baltuonis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai dar 2020-ųjų spalį buvo nuteisę kalakutų verslu užsiimantį V. Baltuonį ir jo sutuoktinę.

V. Baltuonis buvo kaltinamas neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Jo sutuoktinei Vilijai prokuratūra buvo pareiškusi kaltinimus apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu bei buvus nusikaltimo bendrininke-padėjėja. Jadzė Jedenkienė ir Angelija Stonkuvienė buvo sulaukusios kaltinimų dėl apgaulingos apskaitos ir bendrininkavimo.

Bylą išnagrinėjusi Kretingos teisėja Jurgita Ališauskaitė buvo konstatavusi, jog užtenka įrodymų pripažinti V. Baltuonį kaltu pagal visus jam pareikštus kaltinimus ir paskyrė jam 7600 Eur dydžio baudą. Kadangi politikas ir verslininkas 2016 m. sausį buvo suimtas parą laiko, bauda buvo sumažinta iki 7448 Eur. V. Baltuonienė buvo pripažinti kalta apgaulingai tvarkius apskaitą ir nubausta 3800 Eur dydžio bauda. Kadangi ji irgi 2016 m. sausį buvo sulaikyta parai, moteriai bauda sumažinta iki 3648 Eur.

Baltuoniams teismas tada skyrė gerokai mažesnes baudas nei prašė kaltinimą palaikiusi prokurorė. Jos nuomone, V. Baltuonis buvo vertas beveik 15 tūkst. eurų baudos, o jo sutuoktinė – beveik 9 400 Eur.

J. Jedenkienę ir A. Stonkuvienę pirmos instancijos teismas buvo išteisinęs, o Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos civilinis buvo paliktas nenagrinėtas.

Šis nuosprendis galėjo būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui ir tokia teisė pasinaudojo abu nuteistieji bei prokuratūra.

Klaipėdos apygardos teisme bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjai Savinijus Katauskas, Kristina Kakurinė ir Dalius Jocys, penktadienį paskelbė, kad nuteistųjų skundai atmetami, o prokuratūros – tenkinamas iš dalies.

Dėl pasikeitusio įstatymo abiejų Baltuonių veikla buvo perkvalifikuota ir jiems paskirtos galutinės subendrintos baudos – 7456 eurų V. Baltuoniui ir 3724 eurų jo sutuoktinei. Taip pat šis teismas patenkino Mokesčių inspekcijos ieškinį valstybės naudai iš V. Baltuonio priteisė beveik 23 tūkst.  eurų. Iki sprendimo įvykdymo paliktas areštas per 20 tūkst. eurų ir nekilnojamajam turtui.

Nė vienas iš bylos dalyvių išgirsti verdikto penktadienį neatvyko.

Šis nuosprendis įsigalioja iškart, bet kasacine tvarka dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Tiesa, pastarasis priima ne visus tokius skundus.

INFORMACIJA

Praėjusių metų savivaldos rinkimuose V. Baltuonis socialdemokratų sąraše vėl bandė patekti į Kretingos rajono tarybą, tačiau rinkėjai jam užkirto kelią.  Nors politikas ir buvo išreitinguotas iš aštuntos į penktą sąrašo vietą, tačiau to neužteko, nes ši partija gavo tik tris mandatus.

1 Comment

  1. Juozas

    Įdommu kiek slėpdami mokeščius kaltieji sutaupė?Gal tos baudos juokingai mažos ir tai daryti apsimoka.Kas priėmė tokius įstatymus ir kas po jais.pssirašė?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu

Prisidėkite prie „Atviros Klaipėdos" gyvavimo neišleisdami nė cento

Deklaruojant 2023-ųjų pajamas (tai reikia padaryti iki iki gegužės 2 d.) kaip paramą galima ir skirti dalį sumokėto Gyventojų pajamų ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Bankroto administratorius lieka nuteistas

Klaipėdos apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos verdiktu, jog yra pakankamai įrodymų, kad už melagingų parodymų davimą ir dokumentų klastojimą ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių siekęs papirkti verslininkas nuteistas pagrįstai

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė teisiamojo 49-erių verslininko Tomo Petro Radiko iš Panevėžio apeliacinį skundą ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This