Barokinės muzikos magijos nublokšta

Mums rašo

Nina Puteikienė
2024-02-03

Komentarų: 0

Yra Klaipėdos koncertų salės repertuare vienas koncertas, kuris jau šeštą kartą kartojamas klausytojų pageidavimu. Ar atspėsite kuris? Tai – talentingojo Klaipėdos kamerinio orkestro vadovo Mindaugo Bačkaus sukurta ,,Dėlionė orkestrui: muzikos išprovokuoti ir nublokšti”.

Ninos Puteikienės nuotr.

Pamačiusi pavadinimą ir aprašymą, kuriame sakoma, kad klausytojai ne sėdės salėje, o keliaus per skirtingas Koncertų salės patalpas, patys atsidurdami scenoje ar kažkokiame grotuotame sandėlyje, pagalvojau, gal čia atrakcija, skirta vaikams, na, kad susipažintų su instrumentais, prisijaukintų muziką. Bet, pasirodo, labai klydau!

Jau pirmas įspūdis, įžengus į Koncertų salę, buvo kitoks, nei įprastai: degė prislopinta senovinio žibinto šviesa, o joje jau skambėjo violončelės melodija. Toks pojūtis, lyg būčiau patekus į uždarą vakarą, kuriame vietoje įprastai griežtokos salės atmosferos, skleidėsi visai kitokia nuotaika.

Tai, kas vyko toliau, mane nustebino dar labiau: violončėle griežė senosios Klaipėdos vaiduoklis, o maestro Mindaugas Bačkus, lyg koks magas, dekonstravo Koncertų salę į penkias skirtingas erdves, epochas, nuotaikas, kuriose skambėjo vis kitokia muzika, o kamerinio orkestro muzikantai lengvai, lyg puikūs aktoriai, kartu su klausytojais kažkokiu nematomu būdu, muzikos fliuidais ėjo kiaurai per sienas.

Mindaugo Bačkaus asmenybėje yra tikrai kažko magiško. Jis pats man, kaip ir jo valdomas instrumentas – vos prabyla ir prikausto dėmesį. Taip Maestro savo hipnotizuojančiu pasakojimu ir dirigento rankos mostu, dar nepasibaigus vienam kūriniui, visą klausytojų būrį vedė į kitą muzikos ,,stotelę”. Tos nenutrūkstamos muzikinės kelionės įspūdį itin stiprino tai, kad klausytojai negirdėjo kūrinio pradžios ir pabaigos: jie ateidavo jau skambant muzikai ir būdavo Maestro išvedami dar nebaigus jai skambėti. Pojūtis buvo magiškas: reikėjo tik atsiduoti garsų upės tėkmei ir plaukti, mėgaujantis iškylančiais garsovaizdžiais.

Ninos Puteikienės nuotr.

Tiesą sakant, kiekvienas tas garsovaizdis buvo ištobulintas muzikos spektaklis: su visom detalėm, nuotaika, kvapu, spalvom. Nebuvau girdėjusi taip autentiškai skambančios baroko muzikos: ji buvo minkšta, šilta, medaus kvapo ir skonio. Baroko ansamblis grojo konferencijų salėje ant pakylos, kuri dar labiau žemino patalpą – spėju, kad būtent todėl šitaip išryškėjo kamerinės muzikos specifiškumas – visai kitoks garsas, nei aukštoje scenoje. Ansamblis grojo šviečiant degančiomis žvakėms. Gelsva šviesa ir tirpstančio bičių vaško kvapas mane tiesiog barokiškai apsvaigino, o pačius garsus, atrodo, galėjai paliesti skambančius ore.

Betgi koncerto režisierius Mindaugas Bačkus neleido užsimiršti baroke ir atvedė mus į džiazo paslaptį, kuri kažkodėl man priminė Hesės ,,Stepių vilke” aprašomą paslaptingą džiazo koncertą. Bet ir džiazo taurės nebuvo leista išragauti iki galo!

Palikus norą grįžti ir grįžti, buvom atvesti į tango magiją – patys klausytojai atsidūrėme ten, kur tik pašauktųjų kojos vaikšto – ant scenos, o prieš mus, tiesiog šalia mūsų skleidėsi it raudonos rožės žiedas tango šokis ir skambėjo Aušros Smičiūtės- Butkevičienės balsas. Iš scenos patekom, sakyčiau, į tikrą roko klubą, o po jo – kažkaip stebuklingai atsidūrėme fojė, kur laukė jau rimtas koncertas. Ir visa tai įvyko per valandą ar kiek daugiau.

Feisbuko printscreen

10 balų Mindaugui Bačkui už idėją, jos įgyvendinimą ir tylią aistrą, su kuria jis muziką paverčia gyvenimu. 10 balų – Klaipėdos kamerinio orkestro muzikantams! Už meistriškumą, už gebėjimą gyventi vienu metu keliose epochose, už vidinį ir išorinį grožį ir meilę muzikai bei jos atlikimui!

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

„Auksinių scenos kryžių" apdovanojimuose - klaipėdiečių triumfas (papildyta)

Tarptautinę teatro dieną, trečiadienio vakare, Klaipėdos dramos teatre vykusioje „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje iš 17 nominacijų net 6 „Auksiniai ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Čilėje gyvenantis ir mūsų mieste koncertuosiantis lietuvis džiaugiasi Klaipėdos ramybe

Šį trečiadienį, vasario 21 d., Klaipėdos koncertų salėje su uostamiesčio brass kvintetu koncertuos jau 16 metų tolimojoje Čilėje gyvenantis ir ...
2024-02-20
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Verslas toliau judina požeminio parkingo po Lietuvininkų aikšte idėją

Praėjus pusmečiui po pagarsintos idėjos, kad po Lietuvininkų aikšte reikėtų įrengti 75 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, verslo iniciatyva pradedami rengti ...
2024-01-19
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This