Avarijų daugiabučių nuotekų tinkluose – perpus mažiau

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-05

Daugiabučius administruojanti bendrovė „Mano BŪSTAS“ skelbia, kad pasitelkusi inovatyvius sprendimus ir atlikusi išsamią analizę rado efektyvų būdą, padedantį apsaugoti gyventojus ir jų turtą nuo brangių bei stresą keliančių avarijų nuotekų tinkluose.

„Mano BŪSTO“ specialistai dėl avarijų nuotekų sistemose, kurias lemia susidėvėję ar užsikimšę vamzdynai, gyventojų turtą per metus Klaipėdoje gelbėja kone tūkstantį kartų. Tačiau pradėjusi taikyti naują metodą įmonė ženkliai sumažino avarijų skaičių daugiabučiuose.

„Mano BŪSTAS“ pirmasis uostamiestyje dar pernai pavasarį vaizdo stebėjimo zondais pradėjo tikrinti ir prevenciškai, aukšta vandens srove, plauti daugiabučių namų nuotekų vamzdynus. Teigiama, kad tokia diagnostika ir praplovimo darbai leidžia tiksliai įvertinti nuotekų sistemų būklę ir, esant poreikiui, imtis veiksmų, kad gyventojai išvengtų brangiai kainuojančių avarijų. Per metus avarijų nuotekų tinkluose sumažėjo perpus.

Iki šiol įmonė jau inspektavo 179 daugiabučius namus, patikrino ir išplovė 356 vamzdynų atkarpas. Nuotekų vamzdynų prevenciją atlieka bendrovės parinktas sertifikuotas rangovas, turintis bene moderniausią įrangą. Ji ne tik padeda kokybiškai išvalyti užsikimšusius vamzdynus, bet ir identifikuoja silpnąsias jų vietas. Visas procesas yra filmuojamas aukštos kokybės vaizdo kamera, todėl vykdant prevenciją galima pastebėti net smulkiausius vamzdynų pažeidimus ir atitinkamai į juos reaguoti.

„Akivaizdu, kad idėja masiškai tikrinti nuotekų vamzdynus ir prevenciškai juos valyti davė teigiamą efektą. Matome, kad dėl savalaikės patikros avarijų nuotekų tinkluose sumažėjo net 51 proc. ir tai yra stulbinantis rezultatas. Tai reiškia, kad perpus daugiau gyventojų išvengė brangiai kainuojančių avarijų, finansinių nuostolių bei nepatogumų, kurie beveik visada neišvengiami įvykus gedimui nuotekų tinkluose. Juk avarijos atveju vieno gedimo šalinimo darbai su medžiagų keitimu vidutiniškai namui gali kainuoti ir apie 1500 eurų, todėl mūsų vykdoma prevencija padėjo klientams nepatirti šių išlaidų bei papildomo streso“, – pranešime cituojamas Marius Šiaulys, „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas.

Pasak jo, fiksuojant gerus rezultatus ši iniciatyva šiemet bus tęsiama ir kituose įmonės prižiūrimuose namuose.

Nors savalaikė vamzdynų diagnostika padeda užkirsti kelią galimoms avarijoms daugiabučiuose, tačiau tuo pačiu ji leidžia pamatyti ir tikrąją vamzdynų būklę. Deja, nuodugni patikra atskleidė ir ne tokią malonią tiesą. „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovo teigimu, 37 proc. patikrintų namų vamzdynų turi įvairių trūkumų, o dar 17 proc. tirtų vamzdynų yra visiškai avarinės būklės. Būtent tokių namų gyventojams, kuriuose nuotekų vamzdynai yra smarkiai susidėvėję, „Mano BŪSTAS“ žada pasiūlyti optimalius sprendimus, kurie padės išvengti brangių ir nemalonių nelaimių ateityje.

„Prasčiausia situacija yra senos statybos daugiabučiuose, kur vamzdynai nekeisti 30, 40 ar net pusšimtį ir daugiau metų. Natūralu, kad jų būklė daugeliu atvejų yra kritinė, jie dažnai kemšasi, įvyksta avarijos. Todėl šių namų savininkams pristatysime pasiūlymus, kaip sutvarkyti susidėvėjusius vamzdynus ir tokiu būdu išvengti brangių ir nemažai streso reikalaujančių avarijų“, – sako M. Šiaulys.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Gyventojams - dar daugiau žinių apie tai, kas vyksta jų name

Bendrovė „Mano BŪSTAS“ skelbia, kad jau greitai jos klientai įvairiais skaitmeniniais kanalais gaus visą informaciją apie jų daugiabučiuose planuojamus bei ...
2024-05-01
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Tyrimas: ką savo daugiabučiuose nori matyti gyventojai?

Dauguma Lietuvos gyventojų nori, kad jų daugiabučiuose namuose būtų įrengtos parduotuvės, kepyklėlės, sporto klubai ir klinikos. Ranka pasiekiamų paslaugų ypatingai ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

Verslas

„Mano BŪSTAS“ fiksuoja kokybinius lūžio metus

Per vienerius metus ženkliai išaugęs klientų pasitenkinimas ir žymiai geresnė teikiamų paslaugų kokybė – tokius klientų įvertinimus teigia fiksuojanti Klaipėdoje ...
2024-02-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This