Avarijų daugiabučių nuotekų tinkluose – perpus mažiau

Miestas

Daugiabučius administruojanti bendrovė „Mano BŪSTAS“ skelbia, kad pasitelkusi inovatyvius sprendimus ir atlikusi išsamią analizę rado efektyvų būdą, padedantį apsaugoti gyventojus ir jų turtą nuo brangių bei stresą keliančių avarijų nuotekų tinkluose.

„Mano BŪSTO“ specialistai dėl avarijų nuotekų sistemose, kurias lemia susidėvėję ar užsikimšę vamzdynai, gyventojų turtą per metus Klaipėdoje gelbėja kone tūkstantį kartų. Tačiau pradėjusi taikyti naują metodą įmonė ženkliai sumažino avarijų skaičių daugiabučiuose.

„Mano BŪSTAS“ pirmasis uostamiestyje dar pernai pavasarį vaizdo stebėjimo zondais pradėjo tikrinti ir prevenciškai, aukšta vandens srove, plauti daugiabučių namų nuotekų vamzdynus. Teigiama, kad tokia diagnostika ir praplovimo darbai leidžia tiksliai įvertinti nuotekų sistemų būklę ir, esant poreikiui, imtis veiksmų, kad gyventojai išvengtų brangiai kainuojančių avarijų. Per metus avarijų nuotekų tinkluose sumažėjo perpus.

Iki šiol įmonė jau inspektavo 179 daugiabučius namus, patikrino ir išplovė 356 vamzdynų atkarpas. Nuotekų vamzdynų prevenciją atlieka bendrovės parinktas sertifikuotas rangovas, turintis bene moderniausią įrangą. Ji ne tik padeda kokybiškai išvalyti užsikimšusius vamzdynus, bet ir identifikuoja silpnąsias jų vietas. Visas procesas yra filmuojamas aukštos kokybės vaizdo kamera, todėl vykdant prevenciją galima pastebėti net smulkiausius vamzdynų pažeidimus ir atitinkamai į juos reaguoti.

„Akivaizdu, kad idėja masiškai tikrinti nuotekų vamzdynus ir prevenciškai juos valyti davė teigiamą efektą. Matome, kad dėl savalaikės patikros avarijų nuotekų tinkluose sumažėjo net 51 proc. ir tai yra stulbinantis rezultatas. Tai reiškia, kad perpus daugiau gyventojų išvengė brangiai kainuojančių avarijų, finansinių nuostolių bei nepatogumų, kurie beveik visada neišvengiami įvykus gedimui nuotekų tinkluose. Juk avarijos atveju vieno gedimo šalinimo darbai su medžiagų keitimu vidutiniškai namui gali kainuoti ir apie 1500 eurų, todėl mūsų vykdoma prevencija padėjo klientams nepatirti šių išlaidų bei papildomo streso“, – pranešime cituojamas Marius Šiaulys, „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas.

Pasak jo, fiksuojant gerus rezultatus ši iniciatyva šiemet bus tęsiama ir kituose įmonės prižiūrimuose namuose.

Nors savalaikė vamzdynų diagnostika padeda užkirsti kelią galimoms avarijoms daugiabučiuose, tačiau tuo pačiu ji leidžia pamatyti ir tikrąją vamzdynų būklę. Deja, nuodugni patikra atskleidė ir ne tokią malonią tiesą. „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovo teigimu, 37 proc. patikrintų namų vamzdynų turi įvairių trūkumų, o dar 17 proc. tirtų vamzdynų yra visiškai avarinės būklės. Būtent tokių namų gyventojams, kuriuose nuotekų vamzdynai yra smarkiai susidėvėję, „Mano BŪSTAS“ žada pasiūlyti optimalius sprendimus, kurie padės išvengti brangių ir nemalonių nelaimių ateityje.

„Prasčiausia situacija yra senos statybos daugiabučiuose, kur vamzdynai nekeisti 30, 40 ar net pusšimtį ir daugiau metų. Natūralu, kad jų būklė daugeliu atvejų yra kritinė, jie dažnai kemšasi, įvyksta avarijos. Todėl šių namų savininkams pristatysime pasiūlymus, kaip sutvarkyti susidėvėjusius vamzdynus ir tokiu būdu išvengti brangių ir nemažai streso reikalaujančių avarijų“, – sako M. Šiaulys.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Tyrimas: ką savo daugiabučiuose nori matyti gyventojai?

Dauguma Lietuvos gyventojų nori, kad jų daugiabučiuose namuose būtų įrengtos parduotuvės, kepyklėlės, sporto klubai ir klinikos. Ranka pasiekiamų paslaugų ypatingai ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

Verslas

„Mano BŪSTAS“ fiksuoja kokybinius lūžio metus

Per vienerius metus ženkliai išaugęs klientų pasitenkinimas ir žymiai geresnė teikiamų paslaugų kokybė – tokius klientų įvertinimus teigia fiksuojanti Klaipėdoje ...
2024-02-26
Skaityti daugiau

Verslas

Susisiekti su „Mano BŪSTU“ galima greičiau nei bet kada anksčiau

Daugiabučius administruojanti bendrovė „Mano BŪSTAS“ skelbia, jog fiksuoja naujus paslaugų kokybės rekordus. Bendrovės Klientų patirčių centras trečiąjį šių metų ketvirtį ...
2023-11-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This