Bilietai su nuolaida į kultūros renginius – ir Klaipėdos rajono gyventojams

Kultūra

Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybės sutarė bendradarbiauti dar vienoje – kultūros – srityje. Klaipėdos miesto taryba pritarė sutarties dėl Klaipėdos rajono gyventojo kortelės ir mobiliosios programėlės taikymo kultūros įstaigose, kurių steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė, pasirašymui. Pagal šią sutartį, kurią dar turės pasirašyti miesto ir rajono merai, Klaipėdos rajone savo gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, uostamiesčio savivaldybei priklausančiose kultūros įstaigose galės pasinaudoti ne mažesne nei 25 proc. nuolaida. Klaipėdos miesto gyventojai, turintys Klaipėdiečio kortelę, tokia nuolaidų sistema gali naudotis daugiau nei metus.

Portalo archyvo nuotr.

„Noriu padėkoti Klaipėdai, kad atsiliepė į mūsų prašymą ir rajono gyventojai galės mieste su nuolaida lankytis kultūriniuose renginiuose. Su Klaipėdos rajono gyventojo kortele startuosime po Velykų. Tai bus ne tik fizinė kortelė, bet ir mobilioji aplikacija, kuri leis rajone prisideklaravusiems gyventojams naudotis įvairiomis nuolaidomis ne tik viešajame sektoriuje, bet ir privačiame, nes jau turime keliasdešimt įvairių verslų, kurie sutiko prisijungti prie šio projekto. Ir tai bus ne tik nuolaidų programėlė. Tai bus šiuolaikiška priemonė, leisianti sulaukti grįžtamojo ryšio ir iš gyventojų, paskatinti juos lankytis ne tik rajono kultūriniuose renginiuose, dalyvauti edukacijose, sporto ir kitose veiklose“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Rajono savivaldybės gyventojai, didelė dalis kurių telkiasi vos už kelių kilometrų nuo uostamiesčio įsikūrusiuose naujos statybos individualių gyvenamųjų namų mikrorajonuose, laisvalaikį daugiausiai leidžia Klaipėdos mieste, čia pramogauja ir lankosi Klaipėdos mieste esančiose kultūros įstaigose. Tikimasi, kad reikšminga bilieto kainos nuolaida juos paskatins dažniau lankytis Klaipėdos koncertų salės, Kultūrų komunikacijų centro, Žvejų rūmų renginiuose. Negautas pajamas Klaipėdos miesto savivaldybei kompensuos Klaipėdos rajono savivaldybė.

Tiesa, iki to laiko, kol bus pradėtos taikyti nuolaidos Klaipėdos rajono gyventojams (manoma, jog tai įvyks ne anksčiau negu šių metų balandžio mėn.) miesto savivaldybės administracija dar turės atnaujinti biudžetinių kultūros įstaigų teikiamų atlygintinų paslaugų kainas – tai numatyta šių metų sausį patvirtintame savivaldybės tarybos sprendime.

Numatyta, kad Klaipėdos rajono gyventojams bus taikomos ne mažesnės nuolaidos nei Klaipėdiečio kortelės turėtojams. Planuojama, kad bendradarbiavimo sutartis bus pasirašyta dar šį mėnesį.

Analogiška nuolaidų sistema gali naudotis klaipėdiečiai, turintys Klaipėdiečio kortelę. 2023 metais nuolaidomis į kultūros renginius pasinaudojo 585 klaipėdiečiai, jiems suteikta nuolaidų už 2249,49 Eur – šias lėšas kultūros įstaigoms pagal faktą kompensavo Klaipėdos miesto savivaldybė. Iš miesto biudžeto iš viso kompensuota 2023 m. taikytų 918 nuolaidų už 5249,2 Eur. Šiuo metu yra 12160 Klaipėdiečio kortelės naudotojų, iš jų 7940 turi fizines korteles.

Įsigijusieji fizinę ar virtualią Klaipėdiečio kortelę (teisę į ją turi visi vyresni negu 18 metų asmenys, savo gyvenamąją vietą deklaravę Klaipėdos mieste) gali pasinaudoti teikiamomis nuolaidomis ne tik savivaldybei priklausančiose įstaigose.

Daugeliu atvejų norint pasinaudoti siūlomomis nuolaidomis pakanka virtualios kortelės, fizinė kortelė aktuali tiems, kas nori ja naudotis kaip viešojo transporto bilietu arba nesinaudojantiems išmaniaisiais telefonais. Visos nuolaidos skelbiamos čia: kortele.klaipeda.lt/ . Čia taip pat galima užsisakyti Klaipėdiečio kortelę. Neturintys galimybės naudotis internetu, fizinę kortelę gali užsisakyti Savivaldybės klientų aptarnavimo centre (Klaipėda, Taikos pr. 52C).

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Gargžduose duris atvers bendradarbystės centras „Spiečius“

Birželį Gargžduose duris atvers jau 15-as Inovacijų agentūros bendradarbystės centras „Spiečius“. Centras veiks kaip erdvė, skatinanti regiono verslumą, teikianti nemokamas ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Regionas

„Išskaidrino“ ir Klaipėdos rajono politikus

„Skaidrinam grįžta į savivaldybes, keliauja į Klaipėdos rajoną ir vėl randa krūvas greičiausiai svetimų čekių, „įsisavintus” viešuosius pinigus, nesuprantamas keliones ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This