P0

Politinė reklama

Klaipėdos kultūros tuštėjimo metas (29)

Artur Truš, verslininkas, visuomenės veikėjas, politikas
2024-02-05


Klaipėda visais laikais garsėjo kaip neužšąlantis kultūros uostas. Vieta, kur jūros nevaržoma galia ir grožis išlaisvina žmogaus mintis ir suteikia kūrybiniam polėkiui sparnus. Demokratinė atmosfera, skirtingų patirčių ir kultūrinių tradicijų sandūra sudarė puikias sąlygas skleistis žmogaus kūrybai. Deja, apie Klaipėdą, kaip apie Baltijos regiono menų Meką, jau esame priversti kalbėti labiau būtuoju laiku.

Sprendžiant iš pastarojo meto Klaipėdos kultūros profesionalų ir savos srities žinovų viešų pasisakymų, kultūros krizė mūsų mieste sparčiai gilėja. Šią opiniją patvirtina ir Kultūros ministerijos organizuotas tyrimas, kuriuo siekta nustatyti kultūros organizavimo ir finansavimo būklę visose šalies savivaldybėse.

Jau 2022 metais Klaipėdos miesto kultūros reitingas nacionaliniu mastu buvo nepadoriai žemas. Mūsų miestas užėmė tik 38 poziciją iš 60 savivaldybių.

Atlikus kompleksinį vertinimą paaiškėjo, kad pagal tam tikrus rodiklius Klaipėda smarkiai atsilieka nuo kitų Lietuvos miestų. Pagal veikiančių kultūros organizacijų kiekį ir būklę mūsų miestas yra tik 50 vietoje. 2022 metais Klaipėdoje veikė 375 kultūros organizacijos, kas sudarė 4,7% visos šalies organizacijų.

Tik 56 arba 15% jų teikė paraiškas nacionaliniam finansavimui gauti. O finansavimą gavo tik 23 miesto kultūrinės organizacijos, kas sudaro tik 6% nuo visų mieste užregistruotų organizacijų.

Liūdnas vaizdas ir su kultūros kūrėjais. Nacionaliniame reitinge jie užima 36 vietą iš 60-ies. Mieste veikia 606 kūrėjai arba 5,5% nuo visų veikiančių šalyje. Tik 61 iš jų arba 10% teikė paraiškas, o finansavimą iš valstybės gavo dar mažiau – 22 arba 4%.

Pagal dalyvavimo kultūroje ir socialinio kapitalo kriterijų, miestas užima 36 vietą iš 60 savivaldybių.

Labai iškalbingas ir daug ką pasakantis rodiklis vertinant kultūros būklę mieste yra čia gyvenančių žmonių nuomonė: būtent klaipėdiečiai iš visų šalies gyventojų labiausiai nepatenkinti kultūros paslaugų prieinamumu (49,5%) ir kokybe (39%). Skaičiai yra sukrečiantys– net pusė Klaipėdos gyventojų skundžiasi kultūrinių paslaugų trūkumu mieste.

Bliūkšta ir kitas mitas apie turtingą ir turiningą Klaipėdos kultūrinį gyvenimą. Pasirodo, kad miesto savivaldybės išlaidos, kultūros paslaugoms vienam gyventojui, yra apie 51,81 euro per metus. Tai yra antras nuo galo rezultatas visų Lietuvos savivaldybių kontekste. 2022 metais miestas kultūrai skyrė 8 milijonus eurų arba 2,78% viso miesto biudžeto. Tuo metu savivaldybių skiriamas vidurkis visoje Lietuvoje siekia 6,11%.

Esant tokiai sunkiai situacijai, Klaipėdos miesto valdžia vietoj to, kad imtis neatidėliotinų veiksmų kultūrai stiprinti, lyg koks dramblys nusprendė pasivaikščioti po kultūrinio porceliano parduotuvę.

Kultūrinę krizę toliau gilina dabartinės miesto valdžios chaotiški ir protu sunkiai suvokiami sprendimai bei veiksmai.

Apmaudu, o kartu ir neaišku, kodėl pasirinktas toks klaidingas kursas. Jau pirmaisiais naujos miesto kadencijos metais sugriauta sėkmingai veikusi Klaipėdos kultūros projektų vertinimo ir finansavimo tvarka. Išardyta profesionaliai veikusi kompetentinga visuomeninė kultūros taryba.

Pirmosios kultūros organizacijos, pasikeitus tvarkai, jau paliko Klaipėdos kultūros projektų vertinimo sistemą ir tai dar tikrai ne pabaiga.

Nieko neturiu prieš viešajame sektoriuje dirbančius kultūros administratorius, bet sunku suvokti, kad naujoje kultūros komisijoje iš 24 atstovų dirbs tik savivaldybei pavaldžių biudžetinių įstaigų darbuotojai. Dar sudaryta 16 narių kultūros politikos formavimo grupė, kurioje dirbs tik vienas nevyriausybinio sektoriaus atstovas. Tokiais sprendimais miesto valdžia pademonstravo visišką nepasitikėjimą privačiais komisijos nariais ir kultūros nevyriausybinėmis organizacijomis. Tai yra labai rimtas smūgis visai miesto kultūros bendruomenei ir jos savireguliacijai.

Kultūros ministras Simonas Kairys aptarti kultūrinę situaciją susitiko ir su uostamiesčio kultūros organizacijų atstovais, ir su Klaipėdos liberalais

Akivaizdu, kad nuo šio sprendimo nukentės ir visi klaipėdiečiai, kurie artimiausių metų pajus kultūrinių projektų stygių bei kritusią kultūros produktų kokybę. Savivaldybei pavaldžių įstaigų kultūrinė veikla nepatenkins esamo kultūrinių paslaugų poreikio miestiečiams.

Dar vienas sprendimas, kuris sujaukia Klaipėdos kultūrinį gyvenimą, yra tai, kad festivaliai ir kultūros kolektyvai bus finansuojami tik vieneriems metams. Anksčiau finansavimas buvo tvirtinamas artimiausiems trims metams. Ilgalaikio planavimo atsisakymas gali sužlugdyti ne vieną ilgametį tarptautinį Klaipėdos festivalį ar mūsų mieste, visame pasaulyje garsinančius meno kolektyvus.

Negaliu pateisinti miesto vadovų delsimo dėl miesto centrinio pašto pastato renovacijos. Meras pirštų baksnoja į Kultūros ministeriją, nors pačios savivaldybės neveiklumas, apsileidimas ir nenuoseklumas, neleidžia panaudoti 7 milijonų eurų valstybės dotacijos, senojo pašto renovacijai. Niekaip negaliu suprasti, kodėl nerandama tinkamo žmogaus, kuris profesionaliai galėtų sėkmingai įgyvendinti, šį miestui ir regionui svarbų projektą.

Buvęs centrinio pašto pastatų kompleksas Liepų gatvėje jau senokai yra tapęs miesto vizitine kortele, kaip ir „Meridianas“. Net sovietų valdžia sugebėjo atstatyti po karo sugriautą pašto bokštą. Dabar gi, jo būklė ir toliau vis prastėja. Pinigų yra, bet renovacija nevyksta, o miestas praranda ypač svarbų jo identitetui architektūrinį ir kultūrinį objektą.

Akivaizdžiu broku tapo ir miesto vadovybės sprendimas nutraukti net septynerius metus trukusį kultūrinį bendradarbiavimą su Prancūzų institutu. Šio veiksmo nesupranta nei prancūzai, nei klaipėdiečiai. Padaryta didelė žala miesto tarptautiniam įvaizdžiui. Prancūzija dėl tokio sprendimo kažkaip išgyvens, bet Klaipėda labai daug praras kultūros, turizmo ir tarptautinio bendradarbiavimo srityse.

Urmu pradėtus projektus staigiai nutraukianti miesto valdžia šienauja ir tarptautinio bendradarbiavimo programas. Gerai, kad bent jau Paryžiaus olimpinės varžybos nėra Klaipėdos valdžios galioje, todėl jos tikrai įvyks.

Deja, bet mūsų miestas izoliuojasi ir iš potencialios Europos kultūros sostinės virsta niūriu industriniu miestu su kaminais ir sandėliais.

Ar dar yra miesto savivaldybėje žmonių, kurie suvoktų, kad miestas yra ne tik šviesoforai, kanalizacijos dangčiai ir apšvietimo stulpai? Miestas ir jo žmonės yra kur kas daugiau. Miestas – tai pirmiausiai atmosfera, aura, atviras bendruomenės mentalitetas ir laisvė kurti. Deja, valdžios dramblys savo nerangiomis kojomis visa tai ima mindyti.

Klaipėdos kultūra tuštėja. Norint tai sustabdyti, reikia atvirumo ir pagarbos miesto bendruomenei, išminties ir pasitikėjimo žmonėmis, pilnavertiško dialogo su kultūros profesionalais ir institucijomis. Reikia ir didesnės kultūros miesto valdžioje, kad jos daugiau būtų mūsų mieste.

Politinė reklama bus apmokėta iš Artur Truš sąskaitos. Užs. Nr. 2024/02/05


  2024-02-05

  29 komentarai “Klaipėdos kultūros tuštėjimo metas”

  1. AvatarKautynės prie lovio (IP: 86.100.89.120)

   Puiku, atsirado vietos prie lovio ir kitiems, o tai vis tie patys klubininkų jovalą lapnojo. O tie vaikinai tikrai intelekto nesužaloti… Ministras gina senbūviams vietas prie lovio, drąsus vaikinas, kiša snapą ne į tą tarpukojį, manau, kad meras vietą jam parodys.

  2. AvatarKukis (IP: 78.56.151.186)

   Tikra tiesa… Klaipėdoje – kultūros tuštėjimo metas. Tiek buvęs, tiek esamas tiesiog tipiški Budulyno atstovai…

  3. AvatarLigita (IP: 86.100.12.26)

   nu pagaliau pagaliau. ką dabar atsakys į šiuos skaičius A.V. ir visi kiti pimpačkiukai?
   sakys, kad netikri, sugalvoti, melas? nebejuokinkit 😀

   • AvatarO varge , Ligita, (IP: 83.179.99.168)

    skaičiai 2022 m ! Meras Vaitkus ir komanda dirba nuo 2023 balandžio !!! Tyrimo rezultatai ir SKAIČIAI apie buvusius miesto valdyme valdininkus ir ilgamečius kultūrininkus su tinkama ekspertų komisija ir tarptautiniais ryšiais 🙂 Suprasti nepavyko ? Bandykite dar kartą . Klaipėdos liberalai su kultūros ministru matydami tooookius varganus 2022 m ” kultūros ” tyrimo rezultatus norėtų jų grįžimo ? Ir jūs , Ligita, norėtumėte ?

  4. AvatarMero ruporistams (IP: 86.100.76.122)

   O prie ko čia Grubliauskas, praėjusi kadencija valdžios ir Liberalų Sąjūdis? Grubliauskas – social demokratas, o praeita valdžia buvo ne Liberalų sąjūdžio atstovas, kartu su Vatikumi. Dabar jis mero komandos narys. Susimastykite.

   • AvatarGrubliauskas trečią kartą meru (IP: 83.179.99.168)

    buvo išrinktas su konservatorių balsų pagalba ! Vaitkus rinkimuose buvo jo konkurentas ! Klaipėdiečiai , dabar jau socialdemokratą poną Grubliauską išrinko į miesto tarybą ! O liberalai , politinės korupcijos byloje nuteista partija Liberalų sąjūdis , vėl aimanuoja ? Kodėl neaimanavo dėl ” kultūros ” per buvusią meru Grubliausko kadenciją ? 2022 m tyrimo rezultatai sako visai ką kitą ! KODĖL liberalai TYLĖJO kol meru dirbo Grubliauskas ? !

   • AvatarMero ruporistui IP: 83.179.99.168 (IP: 86.100.76.122)

    Mero ruporiste, (IP: 83.179.99.168 ). Netylėjo. Kritikavo. Atvirai viešai prienami postai, komentarai, straipsniai. Liberalai NETRINA postų, komentarų, neblokuoja masiškai žmonių kurie rašo tiesa. O jūsų meras – blokuoja, trina. Blokuoja net Klaipėdos miesto tarybos narius. 🙂
    Jūsų milicininkų triukai nebeveikia Klaipėdos sveiko proto visuomenės. Raminkitės jau. priimkite karčia tiesą bei mąstykite geriau kaip atstatyti reputaciją, nes prisižadėjote per rinkimus ir statyt naują polikliniką, ir stadionus mokyklas, ir šeimas prižiūrėti. o gaunas viskas atvirkščiai. priimat tik laurus praeitos valdžios. Ale pastatėt aikšteles, bet juos pradėjo statyti buvusi valdžia. juokdariai, metų komanda.

   • AvatarPrasivėdinkite (IP: 83.179.99.168)

    ir gal pavyks ir jums priimti karčią tiesą 🙂 Tik faktai ! Kieno iniciatyva buvo organizuota neva ” dėl kultūros presskonferencija performansas ” su ” įžymiaisiais” ilgamečiais , su užmegztais ryšiais kultūrininkiais ? 🙂 ir kokia pagrindinė ” aimana ” ? Ne tie vertins , išardys ir t.t. ? Ar meraujant ponui Grubliauskui tokios akcijos ” dėl kultūros ” vyko ? Ne . Aš negirdėjau . Stebiu kultūrą 🙂 Ar kultūrininkai į Klaipėdą kvietė kultūros ministrą liberalą , kol meravo ponas Grubliauskas ir nebuvo pokyčių komisijose ? Ne . Nekvietė . O gal liberalai jaudinosi dėl kultūros ir pasikvietė ministrą , matydami 2022 m ” kultūros ” tyrimo rezultatus, meraujant Grubliauskui ? Ne . Nekvietė ! Taigi , prasivėdinate , einate dirbti ir užsidirbti . Kvailių ieškojimas baigėsi . Apie poliklinikos statybas liberalams reikėtų patylėti , žinant kaip vyko baseino statybos, mokyklos ir parkų . O liberalų veikas įvertino šių dienų ” milicija ” ir teismai . Nubaudė juridinį asmenį partiją , Liberalų sąjūdį , politinės KORUPCIJOS byloje . Be pagarbos .

  5. AvatarGintarasR (IP: 188.81.217.138)

   Šiandien galiojančiu LR bendruoju planu Klaipėdai buvo numatytas ne gyvo, aktyvaus, įdomaus miesto vaidmuo, o “hubas” – transporto mazgas, eksporto vartai. Daugelis dar atsimenat garsiai tariamus “Klaipėda – tai visų pirma uostas” . Ne uostamiestis, ne miestas žmonėms, ne kultūringas ir įdomus, gyvas – bet tik uostas. Monoindustrinis miestas. Kartojam Roterdamą 6-7ajame dešimtmetyje, kai labai agresyvus uosto augimas miesto centre ėmė versti miestą proletariniu laimės malūnu, kuriame autokrautuvo vairuotojas grabe matė teatrą, galeriją, koncertų salę, snobus inteliogentus su visokiom ten bibliotekom ir Mišelino žvaigždūnais restoranais. Vidurinioji klasė sparčiai traukėsi iš miesto, o kultūra su ja, nes mieste poreikis kultūrai ėmė dingti. Roterdamas susigriebė, kad tampa dvesiančiu miestu maždaug aštuoniasdešimtaisiais. Kaip gaivinosi nepasakosiu, gūglinkit patys, medžiagos yra, bet reanimuoti kultūrinį miesto gyvenimą jiems kainavo labai brangiai, o uostas, terminalai ir gamyklos pasitraukė iš miesto centro į Maasvlakte 1 ir Maaasvlakte2 projektus, vystomus už miesto ribų. Klaipėdiečiai kultūrininkai, kūrėjai gali kiek tik nori gerkles vieni kitiems kandžioti dėl varganų kultūrinių miesto pinigų, bet kol neatsiras suoprotis Vilniuje, kad Klaipėda – tai ne vien miestas pinigams į šalies biudžetą kalti, o dar ir miestas žmonėms kokybiškai gyventi – tol permainų nebus. Kultūros degradavimas – absoliučiai tikras miesto degradavimo ženklas. Degradavimo procesą galima nulaužti miesto regeneravimo programa, kurios Klaipeda pati finansuoti nebėra pajėgi. Deja, dabartinė miesto valdžia nei nori, nei sugebėtų pramušti Vilniuje kitokį požiūrį į Klaipėdą. Liekam hubas, nes taip verslui geriau.

   • AvatarLiberalus cinizmas (IP: 83.179.99.168)

    mano nuomone, bėda ne tik Klaipėdoje su ” kultūra “, nes liko tik eurų įsisavinimas ir tik ” aš geriausias todėl daugiausia reikia man ” , bėda jau Lietuvoje . Ką bendro su ” kultūra ” turi liberalas ministras Kairys ? Ministras, kuris ministraudamas sugebėjo ” uždaryti ” kultūrą skleidžiančius leidinius ? Išvyti iš Lietuvos pasaulinio garso režisierių R.Tuminą ? R.Tumino statytas spektaklis ” Ana Karenina ” Paryžiuje buvo sutiktas ovacijomis ir klausimu : kodėl nedirbate Lietuvoje ? !!! Man bjauru klausytis postrigavimų apie ” nebus tarptautinių ryšių ” su Prancūzijos ambasada ! Prancūzija puikiai žino Lietuvą ir iš Lietuvos išguitą režisierių R.Tuminą , deja .

  6. AvatarIP: 83.179.99.168 (IP: 84.15.182.214)

   IP: 83.179.99.168 jau parašei 8 komantarus su skirtingais vardais, esi mero komentatorius, bet gal užteks? Ar atidirbimui neužtenka 1 komentaro?

   • AvatarAčiū už rūpestį manimi :) (IP: 83.179.99.168)

    Kodėl jums atrodo, kad galite man nurodinėti kiek ir ką aš turiu rašyti ? Liberalus cinizmas ? Rūpinkitės savo darbu ir nereikėtų pletkinti , reikia – galvoti ir jei pavyksta mąstyti bei suvokti kas vyksta Klaipėdoje . Nekenčiantys Klaipėdos nori nutildyti ? Nepavyks 🙂

  7. Avatarhasts (IP: 90.131.42.238)

   … seniai į Klaipėdą nusispjaut, visada Vilnius Klaipėdą laikė provincija.
   Vienas už visus, visi už vieną negalioja…

  8. AvatarLietuvos kultūros tuštėjimo metai (IP: 83.179.99.168)

   valdant liberalų” kultūros ” ministrui ? ___2024 m. sausio 22 d. 15:07 „Kultūros barai“ priversti nutraukti leidybą: šuo ant šieno, arba gyvenimas skolon (6) laiškas kultūros ministrui _______P.S. man visiškai buvo aišku, ministras atvyko politiškai “pasikultūrinti” , artėja rinkimai , o kas vyksta Lietuvoje , pone ministre ? Tekstas taip pat liberalo politinė reklama .

  9. AvatarLiberalus cinizmas (IP: 83.179.99.168)

   2022 m , pone Truš ? Išardė tokią kompetentingą komisiją , o kultūra Klaipėdoje anot Jūsų miršta ?
   Statistika lentelėse apgailėtina ir ji tokia IKI pradedant dirbti naujai išrinktiems !!!! Logika kur ? Be pagarbos . Nemėgstu kada bandoma mane klaipėdietį kvailinti .

   • AvatarLiberali pagalba (IP: 90.131.39.84)

    Liberalas Trušas rengiasi rinkimams. Kad liberalai nuvaldė miestą, faktas antraeilis. Liberalas ministras liberalui Trušui bando padėti apjuodinti miesto valdžią, nes dabar valdo ne jie. Na ne tie išrinkti, ne tie…

  10. Avatar2022 m ! Vaitkus ir naujai išrinkti tik nuo 2023 m balandžio ! (IP: 83.179.99.168)

   Kas miesto valdyme ir kas taip ” nugyveno ” kultūrą ? 🙂 Meras Grubliauskas ? Na, arčiau kultūros kaip ir negali būti 🙂 Vicemerai : konservatoriai ? Miesto tarybos dauguma liberalieji su konservatoriais ….Kas dar ? Kultūros skyriaus specialistai , tie kurie dabar ” negalėjo ” savęs realizuoti ir paliko skyrių ? Oi, ogi ir tie mistiniai ekspertai dėl kurių ašaroja liberalai, politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis , atstovai ? 🙂 Ir tooookia bloga buvo situacija su kultūra Klaipėdoje, kad net liberalą ” kultūros ” ministrą reikėjo kviesti , nors Klaipėdą beveik 20 metų kultūrino ir ryšius mezgė tie patys aimanuotojai ? Liko ministro paklausti , o kaip su ” kultūra ” Lietuvoje ? Vardinti kurie kultūrą skleidžiantys leidiniai užsidaro dėl finansavimo pakeitimo ?

   • AvatarTo IP: 83.179.99.168) (IP: 138.199.59.220)

    Gerbiamasis klaipėdieti, nuo 2023 m. balandžio tas taip, o bet tačiau kaip gi Arvydo Vaitkaus buvimas taryboje ir opozijos lyderiu visus 4 metus? Kodėl tylėjo, ar viskas tiko? O kaip pagarsėjusi vicemerė Vaida? Daug metų buvo tarp valdančiųjų, liberalė Vaida Žvikienė ilgametė tarybos narė? Tai ne dvigubi, o trigubai standartai gaunasi.

   • AvatarGerbiamasis , o kas (IP: 83.179.99.168)

    buvo blogai su taip buvusiais kultūrininkais ir komisija ? 🙂 Taigi buvo ” gėris ” dėl kurio ašaroja liberalai 🙂 Panašu buvo ” asmeninis gėris ” , o klaipėdiečiai buvę nebuvę …. Kaip supratau jų ilgisi, tie, kurie ilgus metus kultūrino Klaipėdą ? Deja , 2022 m statistika apie ” kultūrą ” Klaipėdoje yra tragiška ….Priminkite kurioje ” kultūros ” komisijoje ar kokiame komitete dirbo tuo metu tarybos nariai Vaitkus ar Jūsų minimos tarybos narės ? Ir kodėl , dar nevertinę nei vieno projekto ir neskirstę klaipėdiečių eurų , tų buvusiųjų iš menuomenės jau yra vertinami ____lyg koks dramblys nusprendė pasivaikščioti po kultūrinio porceliano parduotuvę ? Pritariu , standartai ne dvigubi ir net ne trigubi 🙂

  11. AvatarSenelis (IP: 78.57.247.186)

   Na ministras tur būt ne atsivežė į Klaipėdą šuriko(šurajevo),todėl Klaipėdoje ir miršta kultūra.

  12. AvatarChoristė (IP: 84.15.249.7)

   Puikus straipsnis. Aišku , pateikti tokią Klaipėdos savivaldybės vykdomą kultūros politiką yra nelengva. Tačiau tik tokiais faktais, argumentais galima vieną kartą pastatyti į vietą savivaldybės Kultūros sk., kitus tarnautojus, taip,pat ir merą. Vis giriasi, vis nepripažįsta savo negebėjimo atlikti savo pareigas.
   Būtų gerai, kad žurnalistai sąžiningai ir atsakingai įvertintų ir miesto kultūros ir kt. Paveldo statinių ir pn. kažkokį labai gerą įvertinimą. Prieš kelias dienas tai buvo skelbta Lietuvoje… Tai taip pat nonsensas… Masinis miesto statinių neprižiūrėjimas, Paveldo statinių apleidimas pvz. H.Manto 37 ir t.t.t Kad nebūtų vėl demagogijos iš mero ir savivaldybės “žymaus” paveldosaugininko Juškos gal kas pateiks rašinį ir apie tai…

   • AvatarChoristei (IP: 83.179.99.168)

    Yra vienintelis faktas Jūsų komentarui – KLAIPĖDA 2022 m kontekste ! Visi priekaištai dėl neva mirštančio kultūros mieste yra buvusiųjų miesto valdyme atsakomybė ! Tų kurie mus ilgus metus kultūrino su visokiais tarptautiniais ryšiais 🙂

   • Avatar> choristei, joks nonsensas (IP: 83.179.99.168)

    PAVELDOSAUGOS INDEKSE PIRMAUJA KLAIPĖDA, VILNIUS, KAUNAS, DUGNE – LAZDIJAI, KAZLŲ RŪDA
    2024-02-05 BNS .

   • AvatarTo IP: 83.179.99.168) (IP: 195.146.4.80)

    Yra buvusiųjų atsakomybė, kurie ilgus metus kultūrino, sakot? O kaip dėl to paties “kultūrininko” Grubliausko, kuris yra prie valdančiųjų, Vaitkaus komandoje. Ir toliau riebiai rems tą nudvėsusį džiazą?

   • AvatarO kas Grubliauską (IP: 83.179.99.168)

    išrinko į miesto tarybą ? Ar ne Klaipėdos socialdemokratai ? Kodėl meras Vaitkus turėtų nedirbti su klaipėdiečių išrinktu tarybos nariu ? Pagaliau ne meras Vaitkus įvertino Klaipėdos ” kultūros ” lygį lentelėse , o liberalas , politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis deleguotas kultūros ministras ir liberalas ponas Traš savo straipsnyje paviešino:) Man liko klausimas : kodėl , dėl taip nugyvenusių Klaipėdos kultūrininkų , jaudinasi ministras , o dabar ir ponas Traš ? 🙂

  13. AvatarApskaita (IP: 78.61.18.79)

   Nėra kompetetingų žmonių. Beje, kelių dienų džiazo festivalis vasaros metu irgi nėra kultūra ir reikėtų, kad valdžia tai suprastų. Greičiau tai neskaidrus tarybos nario grubliausko žmonos pragyvenimo šaltinis.

  14. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Ko siekiame, kiekybės ar kokybės? Reikia ir to ir to. Vien dėl kultūros renginių lygio kartais norisi bėgti iš Klaipėdos. Lygis neprofesionalus, klubininkų lygis. Būna nušvitimų, bet ne pagal skirtą pinigų kiekį. Teisingai daroma, kuriamos konkurencinės sąlygos galimai privers pasitrmpti. O kad vyksta persistumdymas prie lovio, tai šaunu, reikia duoti visiems kūrėjams pasireikšti, o ne vien pripratusiems gauti daug ir nežinia už ką. Matote, atsirado kažkada Dievo pateptieji, kurie “žinojo” kam pinigus duoti. Nieko čia blogo, o kad nustumtieji nuo miesto lovio gadina mieste kvapą, tai tik dėl to, kad nemoka pralaimėti, o derėtis nenori, arba viskas, arba nieko. Dalintis turi mokėti ne tik vagys, bet ir pretendentai į meno žvaigždes. Padvoks ir nustos, o reikalai pajudės.

  15. AvatarPastebėjimas (IP: 46.11.188.68)

   ” Išardyta profesionaliai veikusi kompetentinga visuomeninė kultūros taryba ” – Artur ar čia tu rimtai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt