Kviečia į spektaklius visai šeimai

Kultūra

Klounų teatro studija kovo mėnesį Klaipėdos dramos teatre vaikus ir jų tėvelius pakvies į tris spektaklius.

Kovo 10 d. 12 val. klaipėdiečiai galės išvysti spektaklį visai šeimai „Mažasis karalius Gruodis arba paslaptingas Rene Magrito pasaulis” pagal vokiečių rašytojo Akselio Hakės humoro, išminties ir švelnios melancholijos prisodrintą pasaką „Mažasis karalius Gruodis“, o kovo 17d. 12 val. – origami lėlių spektaklį „Arklio Dominyko meilė”.

Popierinių (origami) lėlių vaidinimas pagal Vytauto V. Landsbergio to paties pavadinimo pasaką šiuolaikiškai, subtiliai ir kūrybingai pateikia žiūrovui meilės temą.

Laukinis arklys Dominykas pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys nuskina rugiagėlę ir paslepia, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Dominykas susitinka baltąją mešką, krokodilą, kupranugarių ir kitokių veikėjų. Pagaliau Dominykas patenka į rugiagėlių pievą, iš kurios kilusi jo mylimoji. Artėjant pavasariui Dominykas grįžta į Lietuvą, nes vėl turi išdygti jo rugiagėlė.

Sceninio veiksmo metu du aktoriai (Kamilė Kondrotaitė ir Liudas Vyšniauskas), pasakodami šią istoriją, naudoja įvairių dydžių, formų popierinius lankstinius. Scenografijoje matome įvairius pasaulio žemėlapių vaizdavimo būdus, kurie kelionės metu kinta, keičiasi. Stebėdami lėlių ir objektų judėjimą žiūrovai nejučia įsitraukia į žaidimą, lavina savo fantaziją, kūrybingumą. Spektaklyje yra interaktyvių momentų, kurie įtraukia žiūrovą ir skatina kūrybingai mąstyti kartu ieškant sprendimų. Šis meilės ir kelionių vaidinimas moko meilės ir kūrybos, kartu jis subtiliai paliudija ir apie amžinąjį gyvenimą, apie nuolat vykstantį atsinaujinimą.

Spektaklis 2015 metais nominuotas klaipėdietiškam teatralų apdovanojimui „Padėkos kaukė” už geriausią metų spektaklį.

O kovo 24 d. 12 val. Klaipėdos dramos teatro scenoje atgis spektaklis šeimai „Nojaus laivas”, kuriame teatro kalba vaizdingai papasakota Šventame Rašte, Pradžios knygoje aprašytą Didžiojo tvano ir Nojaus išsigelbėjimo istorija.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

„Mūza“ lankys ir Muzikinio teatro kūrėjus

Klaipėdoje kuriančius teatro menininkus šį šeštadienį pasieks dar vienas tradicinis apdovanojimas – „Mūzos“ nominacija. „Mūzos“ nominaciją dar 2016-aisias įsteigė Klaipėdos ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Kultūra

Ruošiantis spektakliui -nardymo pamokos ir konsultacijos su kaskadininku 

Spektaklį „Fragmentas“ Klaipėdos dramos teatre jau sukūręs režisierius Dmitrijus Krymovas į pajūrį grįžo ir antram darbui. Po pirmojo repeticijų etapo ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Kultūra

Kauniečiai Klaipėdoje rodys „Auksinį drakoną“

Balandžio 25 d., 18.30 val., Klaipėdos dramos teatre pirmą kartą į uostamiestį atvyks Kauno miesto kamerinio teatras, kuris parodys spektaklį ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This