Nominacija už metų darbą – verslininkui Augustinui Jankevičiui

Miestas

Vasario 8 d. į pirmąjį posėdį rinksis šios kadencijos Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kolegija pasitarti dėl mero siūlymo apdovanoti už 2023 metų darbą Klaipėdai verslininką Augustiną Jankevičių. Jis nominuotas už Liepų gatvėje esančio buvusio dujų fabriko atnaujinimą. Vasario 16 d. uostamiestyje už metų darbą apdovanotiems asmenims įteikiama Klaipėdos miesto vėliava.

„Verslininkas Augustinas Jankevičius ir paramos fondo „Augustus“ vadovas Arvydas Urbis yra vieni entuziastingiausių Klaipėdos paveldo puoselėtojų, kurių pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse, adresu Liepų g. 47 ir Trilapio g. 4, atgimė du išskirtiniai pastatai, o viename jų įkurtas istorinių automobilių muziejus”, – rašome mero teikime.

Restauruoti pastatai priklauso regioninės reikšmės nekilnojamo kultūros paveldo objektui – Klaipėdos dujų fabriko pastatų kompleksui. Teigiama, kad restauruojant du buvusios dujų saugyklos pastatus buvo išsaugotos visos vertingosios savybės. Kruopščiai restauruota pastatų architektūrinė išraiška atgavo originalias formas ir tapo sektinu pavyzdžiu kitiems istorinių pastatų savininkams.

Dujų fabrikas buvo pirmasis miesto lėšomis pastatytas pramoninis statinys po 1854 metais Klaipėdą nusiaubusio gaisro. Jis pradėjo veikti 1861 m. Fabriko kompleksą sudarė keturiolika skirtingų statinių: garo katilų cechai, aparatinė, varyklos, aušyklos, spaudimo reguliavimo patalpa, dujų saugyklos, dirbtuvės, sandėliai, meistrų gyvenamasis namas ir kiti statiniai. Klaipėdos dujų fabrike pagamintomis dujomis buvo apšviečiamos gatvės, vėliau dujos pradėtos naudoti ir viryklėms, pramonės įmonėse. Dabar iš dujų fabriko yra likę tik trys pastatai.

Čia jau yra įkurta istorinių automobilių ekspozicija, planuojamos restauracijos dirbtuvės, senųjų kariliono varpų instaliacija, nedidelės parduotuvės, kavinė. Šio objekto atnaujinimą finansiškai rėmė ir savivaldybė.

Išlikę ir restauruoti dujų fabriko pastatai – vieni vertingiausių Klaipėdos industrinio paveldo objektų, kuriuos iš užmaršties prikėlė teritorijos savininkas Augustinas Jankevičius ir paramos fondo vadovas Arvydas Urbis.

Nors mero teikime rašoma, kad prie šio objekto atgaivinimo prisidėjo ne tik Augustinas Jankevičius, bet ir paramos fondo „Augustus“ vadovas A. Urbis, apdovanoti siūloma tik A. Jankevičių.

Apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai – Klaipėdos miesto vėliava – įteikiamas minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ši tradicija Klaipėdoje puoselėjama nuo 2004 metų.

Pernai apdovanojimas už metų darbą Klaipėda buvo įteiktas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui.

1 Comment

  1. Anonimas

    Faina kai zmogus(es) „apsiformina”- „tvarkosi” !?,Gal galetu nusviesti,kaip patapo savinikais,kiek-kokias sumas Euru, „skyre” ,(savo asmeniniu …)?,kiek, DAVE, chebra (musu pinigu,musu vardu is ES „projektu”), … ??? Manau,tai,is Zenios serijos, „mesininku-mazasis amsterdamas per mokyklos viaduka …” … ???
    P.S Kur dejo!?,taip sakant … ,”is kiemo” „ta,uztersta grunta”!? (,kai NEGAVO,”apdorojimui-sudorojimui” papildomu! („milijonu”)) ?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Prioritetas - ne kapitaliniam gatvių remontui, o paprastam taisymui

Klaipėdos meras siūlo perpus mažinti investicijas į gatvių tiesimą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą. Tačiau daugiau lėšų būtų skirta paprastajam vietinės ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Spyglys

Jono Sąlygos paieškos savivaldybei kainavo 4235 eurus*

Už tai, kad prisikviestų žinomą mediką Joną Sąlygą vadovauti Klaipėdos miesto poliklinikai, savivaldybė sumokėjo 4235 eurus. Tiek mokesčių mokėtojams kainavo UAB ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This