P0

Mums rašo

Klaipėdoje – projektas „Savas kiemas 2“

Atvira Klaipėda

Loreta Danupienė, metodininkė
2024-02-06


Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atviras jaunimo centras vykdo projektą „Savas kiemas 2“, kurio tikslas – mažinti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinę atskirtį, didinti jo galimybes visaverčiai dalyvauti visuomenės gyvenime bei ugdyti pilnavertės asmenybės savimonę.

Siekiant įgyvendinti šį projektą, suformuoti trys uždaviniai: 1) užmegzti santykius su jaunuoliais, leidžiančiais laiką gatvėje, kurie patiria sunkumus ir jiems reikalinga pagalba bei palaikymas; 2) stiprinti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinius įgūdžius, pasitikėjimą savimi bei motyvaciją; 3) stiprinti darbuotojų, dirbančių su jaunimu gatvėje, kompetencijas.

Projektinės veiklos jau pradėtos įgyvendinti, o vienas renginių – kelionė į Telšius, minint jaunimo globėjo kun. Jono Bosko (1815-1888) dieną. Svarbiausia kun. Bosco veikla buvo jaunimo auklėjimas ir jų dorovinis bei dvasinis ugdymas. Jis turėjo auklėjimo būdą, vadinamąją Prevencinę auklėjimo sistemą, kurią galima apibūdinti vienu sakiniu – „geriau prieš tai auklėti, negu po to bausti”. Visa tai – istorinės šiandienio darbo su jaunimu ištakos.

Susitikimo Telšiuose metu projektą vykdantys darbuotojai dalijosi patirtimi su broliais saleziečiais (Jono Bosko įkurta kongregacija), kartu vykęs jaunimas susitiko su bendraamžiais iš Telšių.

Norėdami atliepti jaunuolių poreikius ir spręsti iškilusias problemas jaunimo darbuotojai gatvėje visus metus vykdys susitikimus su jaunuolių grupėmis, individualias konsultacijas, suteiks informaciją aktualiais klausimais, vykdys diskusijas, edukacinius užsiėmimus, stalo žaidimus ir kt. Šių veiklų metu bus kuriamas draugiškas kontaktas su jaunuoliais, skatinama jaunuolių socialinė integracija, ugdomi komunikaciniai ir darbo komandoje įgūdžiai. Jaunuoliai bus kviečiami atrasti naujus potyrius ir sužinoti apie Atviro jaunimo centro  teikiamas galimybes bei jomis naudotis.

Viena iš siekiamybių bus tarpininkauti tarp jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, ir valstybės bei savivaldybių institucijų, įstaigų ir (ar) organizacijų, atstovauti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, interesus, sprendžiant klausimus, kurie susiję su jo gyvenimo kokybės gerinimu.

Visos šios veiklos projekte jaunuoliams yra nemokamos, nes projektą finansuoja Jaunimo reikalų agentūra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


  2024-02-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt