P0

Miestas, Svarbu

Garažui po Lietuvininkų aikšte – detaliojo plano korekcijos startas (19)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2024-02-07


Antradienį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas pasirašė įsakymą „koreguoti detaliojo plano sprendinius, numatant požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, įvažiavimus ir išvažiavimus, esant poreikiui keisti sklypo ribas”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tuo pačiu įsakymu Urbanistikos ir architektūros skyriui pavesta parengti planavimo darbų programą, joje nustatyti nagrinėjamą teritoriją, teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutarties projektą ir pateikti teritorijų planavimo dokumento korektūros rengimo iniciatoriui.

Sausio viduryje „Atvira Klaipėda” pranešė, kad praėjus pusmečiui po pagarsintos idėjos, kad po Lietuvininkų aikšte reikėtų įrengti 75 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, verslo iniciatyva pradedami rengti jai realizuoti būtini dokumentai.

Žinia, atitinkamą raštą su tokia idėja merui ir miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetui pateikė buvusį viešbutį „Baltija” valdanti UAB „Arsis Properties”, advokatų kontora „A. Šimkus, R. Šimkienė ir partneriai“, senąjį bravoro kompleksą Šaulių gatvėje atgaivinančios bendrovės „Bravorus” ir „Clinicus Klaipėda” bei savivaldybės įstaiga Klaipėdos koncertų salė. Po tokiu siūlymu iniciatoriai surinko dar apie šimtą gyventojų bei įstaigų ir įmonių atstovų parašų.

Architekto Edmundas Andrijauskas su kolegomis yra parengęs šio objekto projektinius pasiūlymus. Teigiama, kad statybos darbų skaičiuojamoji kaina galėtų sudaryti 2,784 mln. eurų. Iniciatoriai parengė ir projekto atsiperkamumo investicinius skaičiavimus. Jie rodo, kad net esant 50 proc. užimtumui miestui tokia investicija esą atsipirktų per 9-17 metų, net jei tai būtų finansuojama be paramos fondų ar inžinerinės infrastruktūros skatinimo programų lėšų.

Požeminį parkingą prieš kelioliką metų buvo numatyta įrengti ir po Martyno Mažvydo alėja, kai ji buvo kapitaliai remontuojama. Tačiau tuometiniai miesto vadovai tam nesiryžo.

Vėliau, pradėjus planuoti Atgimimo aikštės atnaujinimą, verslo iniciatyva po ja suplanuotas daugiaaukštis parkingas. Tačiau jau trečią kartą naujos miesto valdžios paskelbto šio objekto konkurso terminas vėl yra nukeltas, šįkart – iki kovo 18 dienos. Bet ir šis terminas „gali būti ne galutinis“, nes teisme jau yra dvi potencialių rangovų inicijuotos bylos, kuriose pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės. 

Lietuvininkų aikštė paskutinį kartą buvo rekonstruota dar XX a. pabaigoje – 1997 m. rugpjūčio 22 d. čia buvo pastatytas paminklas Martynui Mažvydui.


  Miesto straipsnių vidus

  2024-02-07

  19 komentarai “Garažui po Lietuvininkų aikšte – detaliojo plano korekcijos startas”

  1. AvatarVilija (IP: 193.219.13.226)

   O tai kaip su Mažvydu, nugriaus ? Gal jis nebereikalingas?

  2. AvatarAplink gyvenantis buto savininkas (IP: 88.118.67.151)

   Sveiki,

   gyvenu šalia Lietuvininkų a. , visada yra laisvų parkavimo vietų prie aikštės.
   Išaugęs poreikis būna tik retais, švenčių/renginių atvėjais, 2-3 kartus per metus.

   Manau investicijos atsipirkimas laikas bus ženkliai ilgesnis, nei nurodyta straipsnyje.
   Investuotojų vietoje paieškočiau patrauklesnių investicijų projektų ir naudingiasių Klaipėdos m. visuomenei.

   • AvatarNeteisybė (IP: 217.117.31.8)

    Neteisybę rašote, kad yra laisvų vietų šalia namų. Nebent kai žiūrite naktį pro langą. Dienos metu mašinos parakuojamos šalikelėse vos ne dviem aukštais tiek prie ligoninės, tiek prie koncertų salės, tiek aikštėje. Labai gera mintis padaryti požeminę aikštelę.

  3. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Panašu, verslo “draugeliai” pramuš projektą savivaldybėje. Kaip sakant , su svetimu b_biu (mokesčių mokėtojų pinigais) į rojų jojama.

  4. AvatarAnonimas (IP: 188.69.87.71)

   Tik to ir betrūko.
   Iki pilnos laimės…

  5. AvatarLiudvika (IP: 78.61.175.206)

   Nežinau kokių gyventojų parašai surinkti, nes Lietuvininkų a. gyvenantiems to parkingo nereikia, nes jie turi savo kiemus ir moka metinį mokestį. Manau geriau patikrinus pasirašiusius gyventojus, išaiškėtų, kad jie nėra butų savininkai.

   • AvatarVilija (IP: 193.219.13.226)

    Ko gero taip ir yra kaip rašote- kas gi tikrins gyventojų parašus. O kad turintiems butus šalia kris jų vertė tai tikrai, o ir transporto srautas išaugs. Šis projektas labai naudingas tik turintiems verslą, advokatams bet ne gyvenantiems šalia.

  6. AvatarAplink gyvenantys buto savininkai (IP: 90.131.47.200)

   Tai surinksime 500 parašu. Mums nereikia požeminės aikštės ir taršos. Boikotas tiems bravarams ir Baltijos. Lauk į Lez teritorija

   • AvatarVilija (IP: 193.219.13.226)

    Jūs labai teisus. Greičiau rinkit parašus nes sakys kad buvo skelbta ir niekas nepareiškė pretenzijų. Aš turiu butą šalia gėlių skvero- Ramiosios kampas. Mes prieš keletą metų atstovėjom kad kieme ant garažo nebūtų pastatytas kelių aukštų gyvenamas namas ( nors jau buvo ir projektas )- rašėm raštus, ėjom į savivaldybę. Aš pasirašyčiau prieš garažų statybą.

  7. AvatarNereikalinga ta požeminė aikštelė (IP: 90.131.47.200)

   Tik 100 parašu.!! Ar paklausite čia gyvenančių buto savininkus,??? Aplink gyvena Ne Bravaras, ne Baltija o daugiabučiai namai. Tik į jų nuomonę galima atsiklausti. Bet ne į verslininkų:viešbutį „Baltija” valdanti UAB „Arsis Properties”, advokatų kontora „A. Šimkus, R. Šimkienė ir partneriai“, senąjį bravoro kompleksą Šaulių gatvėje atgaivinančios bendrovės „Bravorus” ir „Clinicus Klaipėda” bei savivaldybės įstaiga Klaipėdos koncertų salė. Po to

  8. AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.94)

   Negi,kam,DAR, neaisku kam TARNAUJA meras-taryba ???
   P.S Ar,meras-taryba,bent pirstelejo,kaip-kur gyventojams,KAS VAKARA,priparkuoti po darbo savo auto,praeiti svariu saligatviu,likti nenubaustam!!!???,pastacius auto kemsyne-dykvieteje-mauryne … !?

  9. Avatarxy (IP: 195.182.76.3)

   Miesto biudžetui detaliojo plano korektūros parengimas nieko nekainuos – skaitykite atidžiau.

   • AvatarSenis (IP: 78.61.188.197)

    Dabar skaičiuoja kiek bus galima paslėpti pinigų po žeme kad klaipėdiečiai ne matytų .

  10. AvatarVadimas (IP: 84.15.189.8)

   Lei stato tik kad pastatytų bus verslui šis tas

  11. AvatarEglė (IP: 86.38.230.158)

   Ten auga platanai, visai nemaži, bet dar nesubrendę, todėl šaknims reikia plėstis. pastačius tą aikštelę, jie greičiausiai žūtų, nes ir taip ne visai savam klimate auga. Lietuvoj labai didelė retenybė, jei išvis dar tokio dydžio platanų kur nors Lietuvoje yra.

  12. AvatarKeista (IP: 84.15.183.61)

   Parkingas ir miesto rausimas ten VISIŠKAI NEREIKALINGAS

  13. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Darosi koktu. Draugelių klanas pradėjo raust miestą už mokesčių mokėtojų pinigus.. Apgailėtina.

  14. AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.94)

   Ant Klaipedos,”isimete”, KURMIS !?

  15. AvatarDuobkasiai (IP: 88.119.156.187)

   nes jaukažkaip panašu, kad mūsų meras išgarsės. Meras-duobkasys! Tik , neaišku kuo čia dėtas miesto biudžetas jei parkingo reikia buvusiam viešbučiui „Baltija” ir kompleksui „Bravorus” . Panašu, kad naujasis meras kadenciją nori užbaigti už miesto biudžeto lėšas prisirausęs centre daug duobių. Dar yra ir Mažvydo alėja- pavarykit ir čia griovį-požeminį parkingą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt