Gautas pirmasis kasacinis skundas manekenės byloje

Kriminalai ir nelaimės

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pranešė, kad trečiadienį gavo manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje nuteistojo Ričardo Piniko gynėjo advokato Dariaus Kurpavičiaus kasacinį skundą.

Aivaras Miltenis (kairėje) ir Ričardas Pinikas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Juo prašoma pakeisti Klaipėdos apylinkės teismo 2022 m. spalio ir Klaipėdos apygardos teismo vasario 1 d. nuosprendžius, perkvalifikuojant nusikalstamą veiką ir paskiriant su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Kartu prašoma sustabdyti nuosprendžio dalies R. Pinikui vykdymą.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinius skundus, praėjusią savaitę paskelbė, jog pirma instancija netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, tačiau dėl to paskirtos bausmės nebuvo pakeistos.

2022 m. spalį Klaipėdos apylinkės teisėjas Svajūnas Bliudsukis, priėmęs sprendimą bylą nagrinėti uždaruose posėdžiuose, gydytoją Aivarą Miltenį pripažino kaltu dėl išžaginimo, o prodiuserį Ričardą Piniką – kaltu dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Abiem vyrams teismas skyrė po du su puse metų trukmės laisvės atėmimo bausmes. Iš abiejų nuteistųjų D. Didžiūnaitytės šeimai teismo sprendimu buvo priteista po 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriuo žuvusiosios šeima prašė 200 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, liko nenagrinėtas.

Anot Klaipėdos apygardos teismo, prokuratūros skundas yra tenkintinas iš dalies – pripažinta, jog A. Miltenis merginą išžagino apsvaigęs ir tai laikytina sunkinančia aplinkybe. Tačiau bausmės apeliacinė instancija nepakeitė. Visi kiti skundai buvo atmesti.

Po nuosprendžio paskelbimo A. Miltenio advokatas Henrikas Mackevičius teigė, jog kasacinis skundas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui neabejotinai bus teikiamas.

„Tie šalutiniai įrodymai, manau, surinkti neteisėtu būdu. Ką mes pasakėme ir baigiamojoje kalboje Klaipėdos apygardos teisme. Žiūrėsim kas yra parašyta, nes yra aišku, kad yra trečia kasacinė instancija Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ir nėra čia ko slėpti, kasacinis skundas parašytas jau 52 procentais“, – teigė H. Mackevičius.

Esą bus prašoma stabdyti ir bausmės vykdymą, tačiau didelių vilčių dėl to nėra, nes pastaruoju metu formuojama praktika tokių prašymų netenkinti.

„Mano klientas prisistatys į nurodytą vietą pats“, – sakė H. Mackevičius.

Nei jo, kolega, nei pats R. Pinikas nuosprendžio išklausyti nebuvo atėję.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Nuteistieji R. Pinikas ir A. Miltenis - jau Šiaulių kalėjime

Modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje realiomis laisvės atėmimo bausmėmis nuteisti Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis ketvirtadienį konvojuoti į Šiaulių kalėjimą. ...
2024-02-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Manekenės žūties byloje bausmės lieka tokios pačios

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinius skundus, ketvirtadienį paskelbė nuosprendį manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje. Kolegija, kurią sudarė teisėjai Kristina Kakurinė, Dalia ...
2024-02-01
Skaityti daugiau

ELTA

Apeliacinė instancija išnagrinėjo manekenės žūties bylą: sprendimas – sausį

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį apeliacine tvarka išnagrinėjo modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties bylą. Sprendimą byloje ketinama skelbti sausio mėnesį. „Byla išnagrinėta, ...
2023-11-24
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This