„Išlaidos savivaldybės viešiesiems ryšiams didėja 300 procentų“ (7)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-02-07

Tokią repliką metė liberalas Saulius Budinas trečiadienį vykusio miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu, kai opozicijos atstovams nepavyko iškvosti, kaip ruošiamasi išleisti tokiam tikslui šių metų miesto biudžeto projekte numatytų 553 300 eurų.

Martyno Vanoriaus nuotr.

Į šio politiko ir jo kolegos konservatoriaus Andriaus Dobranskio klausimus atsakinėjo ne savivaldybės komunikacijos specialistai, kaip buvo prašyta, o Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė. Pastaroji pripažino, kad negali atsakyti, kas yra užkoduota po skambia biudžeto eilute  „Rinkodaros priemonėms įgyvendinti”, kuriai numatyta net 213 300 eurų. Ji taip pat pripažino, kad šių lėšų paskirstymas bus suplanuotas tik tuomet, kai į Savivaldybės administraciją bus priimta dirbti daugiau žmonių – rinkodaros specialistų.

„Kai bus parengti žmonės, jie ir parengs kampaniją”, – atviravo I. Butenienė bei aiškino, kad viešinimo ir rinkodaros nereikėtų painioti. 

Paklausta dėl 55 tūkstančių eurų, kurie suplanuoti priemonėje „Renginiams darbuotojams ir jų vaikams” (savivaldybės darbuotojams), patarėja sakė: „Vaikams Kalėdų kelis metus nebuvo, nuo karantino laikų. Reikia renginių su animatoriais ir dovanėlėmis”. 

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad Klaipėdos savivaldybės 2024-2026 m. strateginio veiklos plano projekte priemonei viešųjų ryšių plėtojimas numatoma minėtajam laikotarpiui iš viso skirti 1,659 mln. eurų –  po 553,3 tūkst. kasmet. Šiame dokumente rašoma, kad pernai tam buvo skirta 166,4 tūkst. eurų.

Savivaldybės informacijos skelbimui vietos laikraščiuose ir radijuje, nacionalinėse žiniasklaidos priemonėse šiemet numatoma skirti 160 tūkst. eurų – 60 tūkst. daugiau nei pernai. Toks sprendimas aiškinamas neva rinkoje pabrangusiomis informacijos skelbimo paslaugoms.

„Taip pat aktyvinant ir norint pasiekti kuo didesnę auditoriją įvedamos naujos komunikacinės priemonės – rubrikos vietos žiniasklaidos priemonėse. Į šią eilutę patenka ir kitų padalinių atskirai 2023 m. vykdytos įvairios viešinimo priemonės vietos žiniasklaidos priemonėse, nes įsteigus Komunikacijos skyrių nuo 2024 m. siūloma viešinti centralizuotai“, – dėstoma politikams pateiktame dokumente.

20 tūkst. eurų šiemet numatoma skirti informacijos sklaidai „netradicinėse žiniasklaidos priemonėse“.

„Pavyzdžiui, jaunimo, aplinkosaugos srities ir kitiems projektams viešinti planuojama pasitelkti ne tik tradicinę žiniasklaidą, bet ir tokias priemones, kurios pritrauktų kuo didesnės visuomenės dalies dėmesį – informacijos viešinimui LED ekranuose, informaciniuose stenduose mieste ir pan.“, – taip aiškinamas toks finansinis užmojis.

Dar 49 tūkst. eurų numatoma atseikėti reklamai socialiniuose tinkluose.

„KMSA aktyviai komunikuoja socialiniuose tinkluose apie įgyvendinamus projektus, dalyvaujamąjį biudžetą, galimybes gauti lėšų senamiesčio pastatų tvarkybos projektams, seniūnaičių rinkimus, kultūros, sporto projektų dalinį finansavimą ir pan. Todėl, norint pritraukti didesnę auditoriją, numatoma per mėnesį skirti 300 eurų reklamai socialiniuose tinkluose. Taip pat esant poreikiui kreiptis į išorę pagalbos organizuojant PR akcijas. Numatoma PR akcija, kuri reprezentuos miestą, kaip patrauklų visoms auditorijoms, todėl metinės PR akcijos įvedimui, palaikymui, pasitelkiant influencerius ir kitas rinkodarines priemones numatomas papildomas metinis biudžetas, kuris skaičiuojama bus 30-40 tūkst. Eur. Pažymėtina, kad tokią paslaugą iki šiol pirkdavo Jaunimo skyrius administruojant CHOOSE Klaipėda socialinį tinklapį ir tam būdavo skiriama 20 tūkst. Eur. Šio socialinio tinklo administravimą perima Komunikacijos skyrius“, – rašoma dokumente.

9000 eurų miesto valdžia yra nusiteikusi skirti Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos analizei.

INFORMACIJA

Pernai vien Klaipėdos miesto savivaldybė, neskaičiuojant jai pavaldžių įstaigų ir įmonių, uostamiesčio žiniasklaidos priemonėms skyrė per 132 tūkst. eurų. Dalis šių pinigų skiriama informacijos sklaidai, dalis – kaip laikraščių prenumeratos pirkimas.   

UAB „Vakarų ekspresas“ už jos leidžiamo dienraščio prenumeratą su pristatymu Savivaldybės administracijai ir jos įstaigoms atseikėta  24 912 eurų. Dar 33 tūkst. eurų įsipareigota sumokėti už savivaldybės informacijos skelbimą šiame laikraštyje, jo interneto svetainėje bei laikraščio „Facebook“ paskyroje.

UAB „Klaipėdos dienraštis“ už prenumeratą sumokėti 21 975 eurai, už informacijos skelbimą laikraščiuose lietuvių ir rusų kalbomis, svetainėje bei „Facebook“ paskyroje – tiek pat, kiek ir „Vakarų ekspresui“ (33 000 eurų). 

Už laidų „Vadovo valanda“ ir „Klaipėdos naujienos“ bei „skelbimų, informacijos laisva forma, integruotos į radijo laidų vedėjų pokalbius“ radijo stotyje „Laluna“ UAB „Reklamos ekspertai“ savivaldybė įsipareigojo sumokėti 19 600 eurų.

Žymos: | | | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “„Išlaidos savivaldybės viešiesiems ryšiams didėja 300 procentų“”: 7

 1. Nauja šluota netaupo parašė:

  Užtat mokesčiai ir auga. To reikėjo ir laukti.

 2. Viešųjų ryšių krizė parašė:

  Pirk nors perpirk tą spaudą, žmonės (ne visi) turi galvas, mato, mąsto ir daro įšvadas. Kad Vaitkus daugiau mirgės FB platformoje ir laikraščiuose nuo to niekas nepasikeis, tik tą vadinamą propagandą varys. Viešieji ryšiai negalės paslėpti, jeigu šeimininkas durnas.Kaip pavyzdį- kur tie ryšiai buvo, kai meras melavo dėl trijų darbuotojų,kada pirmą dieną atėjo į darbą?? Skaitėme oficialų raštą kiek darbuotojų dirbo tą dieną, ne 3, o 300. Ir konservai čia ne prie ko, kaip megsta kaltiniti, čia faktai.Tai galėjo nors atsiprašyti už savo melą.
  Tai dabar toliau makaronus kabins tik už pinigus.

  • Seniai žinoma tiesa parašė:

   brukama prekė nieko nedomina.Propagandai esame atsparūs.Kuo daugiau valdžia girsis – tuo mažiau bus ją palaikančių.

 3. Dalia Ž. parašė:

  Įdomu kaip,kokiais būdais Sav. Aplinkos apsaugos skyriaus PENKI tarnautojai vykdo-vykdė miestiečių gamtosauginį švietimą? Kokiu būdu bendravo su pramonės įmonių ir pn. aplinkosaugos specialistais? Kada, kokiose mokyklose ir kt švietimo įstaigose surengė diskusijas, seminarus ir patys darydami pranešimus? Ir t.t. Aplinkos apsaugos skyriaus tarnautojai nevykdo savo funkcijų,pareiginių įpareigojimų.Ir dar planuojama jiems skirti pinigų?:-)))) Kokių pinigų ir kiek reikia jų paskleisti miesto žiniasklaidos laikraščiuose,E portaluose NUOMONIŲ skiltyse savo rašinius? Klaipėda -taršos miestas. Prisideda prie K.marių, B.jūros taršos. O gal tai netiesa? Tegul tai viešai paneigia AA skyrius.

 4. Klaipėdos dambrausko gizelis parašė:

  Kadangi klaipėdos brežnevo vaitkaus reprezentuoja miesto valdžia ne tik kad nedaro nieko gero, bet priešingai – miestas tampa kaimu – vaiduokliu reikia – kaip prekybcentriuose – AKCIJŲ – bandymų emocingą, bet protu nepasižymintį elektoratą įtikinti, kad miestas tampa panašus į pvz., Paryžių, nors realūs vaizdai panašūs į muchosranską giliai ruskyne. Ir tai – išleidžiant triskart daugiau to paties elektorato pinigų nei anksčiau? Rankų miklumas ir jokios apgaulės?

 5. Oho parašė:

  Oho, tai dar baliavos už mūsų suneštus pinigėlius. Kaip netikėta.

  • Anonimas parašė:

   o tai kada ir kur valdžioje buvo kitaip bet ir balius reikia gražiai aprašyti ir apfotkinti spuogus ir nosis suretušuoti kad liaudis gražiai savo vadus matytų-didis rūpestis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Miestas

Klaipėdos žemė ir toliau bus ariama

„Leidžiu M. J. (gim. (duomenys neskelbtini) (toliau – valstybinės žemės ploto naudotojas) iki 2024-12-31 laikinai naudotis valstybinės žemės fondo žemės ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This