P0

Uostas ir jūra

Kariuomenė padeda šalinti naftos teršalus Baltijos jūroje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-07


Trečiadienį Lietuvos kariuomenė gavo pranešimą iš akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“, kad prie Būtingės naftos terminalo plūduro, baigiant tanklaivio krovą nutrūko švartavimosi lynas, atsijungė plaukiojančios krovos jūrinės žarnos mova ir į Baltijos jūrą išsiliejo apie 300 litrų naftos.

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras taršos mastui įvertinti pasitelkė budintį Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“, kuris skrydžio metu aptiko teršalų dėmę į pietus nuo Būtingės terminalo. Preliminariais duomenimis teršalų dėmė yra apie 2 km ilgio ir 0,5 km pločio, užterštumą įvertino ir vėliau skridę Aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Teršalų likvidavimo darbams šiuo metu į nelaimės vietą išsiųstas KJP paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“, bet teršalų surinkimo sąlygas blogina stiprus bangavimas ir naftos dėmė dreifuoja pietų kryptimi. Įvertinti teršalų sklaidos situaciją dar kartą gali būti pasitelktas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis ir esant poreikiui papildomai aktyvuotas KJP štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“.


  Uosto vidus kompas

  2024-02-07

  Vienas komentaras apie “Kariuomenė padeda šalinti naftos teršalus Baltijos jūroje”

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.94)

   O prie ko cia kariuomene?Kur komuniagos-atsiprasau, zalieji su uniformomis?Vakar ketino,visa Lietuva , stop-krata bauda?
   Pasirodo plikis ir yra plikis ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt