Neringoje baigti „Zuikio daržo“ namelių griovimo darbai

ELTA
ELTA
2024-02-07

Neringos savivaldybė informuoja, kad antradienį Nidoje baigtas paskutinių neteisėtai stovinčių penkių prekybinių namelių, kuriuose daugiau kaip dešimtmetį veikė kavinė „Zuikio daržas“, pašalinimas. Pasak savivaldybės, statinių vietoje planuojama įrengti jūros terapijos centrą.

Neringos savivaldybės nuotr.

Savivaldybės teigimu, mero Dariaus Jasaičio iniciatyva šiuo metu buvusioje statinių vietoje planuojamas Kuršių nerijoje laukiamas jūros terapijos centras, taip pat yra rengiamas detalus teritorijos planas.

„Rengiamas sprendimo projektas dėl teritorijos kitoje tako, vedančio į Nidos centrinį paplūdimį, pusėje. (…) Savivaldybės taryba priims sprendimą, ar tokias vietas (prekybos teikimo – ELTA) numatyti, kokiomis sąlygomis vietų nuomos aukcionas galėtų būti vykdomas. O galbūt, priims sprendimą dėl kitokios teritorijos vizijos“, – rašoma savivaldybės išplatintame pranešime.

Į namelių savininkus, dėl reikalavimo juos nukelti Neringos savivaldybė kreipėsi tiek 2015 metais, tiek pakartotinai 2019 metais. Tačiau šį pakartotinį reikalavimą statinius nukelti apskundė vieno iš penkių namelių savininkas.

„Šie nameliai greta tako link centrinio Nidos paplūdimio, valstybinėje žemėje, neteisėtai stovėjo daugiau kaip du dešimtmečius“, – pabrėžiama pranešime.

2022 metų balandį Klaipėdos apylinkės teismas namelio savininką įpareigojo nugriauti prekybos kioską ir per vieną mėnesį sutvarkyti teritoriją. Neįvykdžius šio įpareigojimo, tai savininkų lėšomis leista padaryti Neringos savivaldybės administracijai.

Pranešime teigiama, kad savivaldybės buvo prašoma nesiimti aktyvių veiksmų – 2022 metų lapkritį namelių valdytojai kreipėsi į Konstitucinį teismą (KT), kuris praėjusių metų sausį klausimą nagrinėti atsisakė.

Pasak savivaldybės, veiklą vykdantys asmenys buvo informuoti apie tai, kad ruošiantis 2024 metų vasaros sezonui bus organizuojami namelių nukėlimo darbai, susitikimų metu apkalbėtos ir alternatyvios vietos veiklai teikti. Todėl statinių nukėlimą ėmė organizuoti Neringos savivaldybė, viešųjų pirkimų būdu parinkusi darbų rangovą.

Šių metų sausio pabaigoje pradėjus įgyvendinti namelių nukėlimo darbus, vienas namelio valdytojas kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismą, prašydamas laikinai uždrausti savivaldybei vykdomą pastato griovimo darbus, tačiau prašymas buvo atmestas.

Neringos savivaldybė pažymi, kad trys nukelti nameliai bus saugomi tris mėnesius.

Savo ruožtu kavinės „Zuikio daržas“ atstovai viešojoje erdvėje teigė, kad nameliai pašalinti neteisėtai. Pasak jų, griovėjai nepateikė jokio teismo sprendimo, įpareigojančio statinius nugriauti.

„Korupcija ir gėda. (…) Griovimo pagrindas pagal savivaldybės nurodymą yra akivaizdžiai neteisėtas ir savavališkas“, – antradienį paskelbta „Zuikio daržo“ feisbuko paskyroje.

                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Politika

Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių - Kretingos rajonas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iki ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Regionas

Maisto atliekas jau raginami rūšiuoti ir neringiškiai bei kurorto svečiai

Pirmąją gegužės savaitę Neringos gyventojai ir kurorto svečiai pastebėjo atliekų surinkimo vietose stovinčius stumdomus konteinerius rudu dangčiu. Šie konteineriai skirti ...
2024-05-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This