P0

Politika

Po kritikos Klaipėdos politikų algas siūloma skelbti kas mėnesį

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2024-02-07


Informacija apie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams išmokėtą atlyginimą bus skelbiama interneto svetainėje „už kiekvieną mėnesį iki kito mėnesio 15 d.”, – tokią tvarką po Specialiųjų tyrimų tarnybos kritikos pasiūlė Reglamento komisija.

Klaipėdos miesto tarybos posėdis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Be to, atitinkamai siūloma kas mėnesį skelbti ir informaciją apie vietos politikų dalyvavimą posėdžiuose, nurodant, „kiek Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų, Kolegijos posėdžių vyko, kiek iš jų Tarybos narys dalyvavo, kiek praleido ir ar buvo Reglamento nustatyta tvarka pranešta apie nedalyvavimą”.

Taip pat sutarta, kad Tarybos nario atlyginimas būtų mažinamas proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir Kolegijos, kurių narys Tarybos narys yra, posėdžių skaičiui (nepriklausomai nuo nedalyvavimo aplinkybių).

„Apskaičiuojant atlyginimo mažinimo proporcijas, to mėnesio posėdžių, kuriuose dalyvavo Tarybos narys, skaičius dauginamas iš 100 ir dalijamas iš tą mėnesį vykusių posėdžių, kuriuose turėjo dalyvauti Tarybos narys, skaičiaus“, – rašoma siūlyme.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad neseniai paskelbtoje Klaipėdos miesto savivaldybės informacijoje apie savivaldybės politikų ir tarnautojų darbo užmokestį praėjusių metų IV ketvirtį, nebuvo žinių apie Tarybos narių gaunamus uždarbius. Tokia informacija nebuvo skelbiamos ir anksčiau, kas ketvirtį, kuomet skelbiama apie visų darbuotojų atlyginimus. Tai pastebėjo ir priekaištų turi STT. Ši tarnyba teigia, kad „informacija apie tarybos narių atlyginimą turėtų  būti skelbiama ir atnaujinama tuo pačiu periodiškumu, kaip jis apskaičiuojamas ir išmokamas, t. y. kas mėnesį“.

Savivaldybės tarybos nariams dabar mokamas 20 proc. mero darbo užmokesčio dydžio mėnesinis atlyginimas. Tačiau, kitaip nei anksčiau, jie negauna 300 eurų atsiskaitytinoms išlaidoms, kurių didžiąją dalį paprastai išleisdavo automobilių kurui. Klaipėdos mero atlyginimas 2023 m. III ketvirtį siekė 6070 eurų neatskaičius mokesčių.


  2024-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt