Būtingėje renkami į Baltijos jūrą išsilieję naftos produktai

ELTA
ELTA
2024-02-08

Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo pranešimą iš AB „Orlen Lietuva“, kad prie Būtingės naftos terminalo plūduro, baigiant tanklaivio krovą, į Baltijos jūrą išsiliejo apie 300 litrų naftos. 

AAD specialistai teigia, kad ketvirtadienį teršalai pasieks Latvijos teritorinius vandenis. Jie taip pat pabrėžia, kad bus siekiama nustatyti, koks yra į aplinką patekusių teršalų kiekis, tai pat įvertinti aplinkai padarytą poveikį, suskaičiuoti žalą. 

AAD Jūros aplinkos apsaugos skyrius, pasinaudodamas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų budinčiu paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniu, atliko pirminę taršos incidento vandenyje žvalgybą iš oro: įvertinti naftos produktų šleifo parametrai ir dreifavimo kryptis. Įvertinus pirminius duomenis, papildomai pasitelkiant gautas Europos jūrinio saugumo agentūros (angl. EMSA CleanSeaNet) palydovines nuotraukas, nustatyta, kad naftos dėmė yra maždaug 9 kilometrų ilgio ir 2 kilometro pločio, ji pasklidusi į pietryčius nuo Būtingės terminalo.

Įvertinus užfiksuotos dėmės parametrus, pirminiais duomenimis, ant vandens paviršiaus yra nuo 1,8 t išsiliejusios naftos. Tikėtina, avarijos metu į aplinką pateko kur kas didesnis naftos kiekis, nes dalis naftos nuskendo ar išgaravo. 

Teršalų likvidavimo darbus koordinuoja Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras. Nuo trečiadienio surinkta per 25 kub. m. teršalų (emulsiuoto vandens).

Dėl šio įvykio pradėtas neplaninis įmonės AB „Orlen Lietuva“ patikrinimas, kurio metu bus nustatytas tikslus į aplinką pateikusių teršalų kiekis, taip pat bus vertinamas aplinkai padarytas poveikis ir skaičiuojama žala. 

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

 

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Prasideda didžiausios „BALTOPS" pratybos

Trečiadienį ir ketvirtadienį Klaipėdoje vyksta galutinė koordinacinė pratybų „BALTOPS 24“ (liet. „Baltijos operacijos 24“) veiksmų jūroje konferencija, kuri žymi didžiausių ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Vasara

Miškams - gaisrų pavojus

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, dėl labai netolygiai krentančio lietaus, kai vienur labai daug kritulių iškrenta, o kitur – nė lašo, ...
2024-05-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This