P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Tikrosios vyro mirties priežasties ieškanti moteris žada kovoti iki galo (papildyta) (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2024-02-08


Nors ir ketvirtoji, medicininė, ekspertizė nustatė, jog jaunas vyras mirė nesmurtine mirtimi, jo klaipėdietė žmona vis tiek žada rankų nenuleisti – yra pasiryžusi skųsti prokuratūros ir teismų nutarimus, jos teigimu, „iki galo”.

Dar praėjusią vasarą „Atvira Klaipėda” rašė apie 2021 m. gruodį nutikusį įvykį, pasibaigusį jauno vyro mirtimi.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tąsyk iš jūros grįžęs 38 metų Andrejus su giminaičiu ir dviem draugais nusprendė atšvęsti susitikimą ir gruodžio 7 d. nuvyko į vieno iš jų mamai priklausantį sodo namelį Dituvoje. Kaip tokiais atvejais įprasta, vyrai kartu su savimi prigriebė ir alkoholinių gėrimų.

Sunku pasakyti, kokia buvo alkoholio padauginusių bičiulių konflikto priežastis, tačiau aišku viena – Andrejus po minėtų išgertuvių nebepabudo. Vyro lavoną morge pamačiusi žmona buvo šokiruota – jo veidas buvo ištinęs, padengtas daugybės kraujosruvų.

Liudytojams bei įtariamajam davus prieštaringus parodymus bei gavus eksperto išvadas apie nesmurtinę vyro mirtį, pradėtas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, prokurorui konstatavus, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo, t.y. nužudymo, požymių.

Šį nutarimą, patvirtintą ir aukštesniojo prokuroro, nukentėjusioji skundė kelis kartus, mat net trys atliktos ekspertizės, vieną iš kurių inicijavo pati nukentėjusioji, nurodė skirtingas vyro mirties priežastis. Nukentėjusios lėšomis ekspertizę atlikęs patyręs teismo ekspertas Pauliaus Petreikis buvo konstatavęs, jog vyras mirė dėl traumos metu patirto sužalojimo. Tuo metu paskutiniojoje, Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyriaus ekspertų išvadoje buvo rašoma esą vyras mirė nuo trūkusios aneurizmos.

Tačiau tąsyk moters pastangos neliko be atsako: praėjusių metų liepą Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Linas Pauliukėnas, išnagrinėjęs nukentėjusiosios skundą, priėmė neskundžiamą nutartį, kurioje nurodė „perduoti bylos medžiagą Klaipėdos apygardos prokuratūrai tolesniam ikiteisminiam tyrimui organizuoti”.

Šį kartą minėta byla iš tris kartus prieš tai ją nutraukusio prokuroro Jurijaus Petuchovo buvo perduota jo kolegai Arūnui Saunoriui. Moteriai atstovavusio advokato Mindaugo Martinaičio pastangomis buvo paskirta dar viena medicininė ekspertizė.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistei prokuroro A. Saunoriaus pasiteiravus, koks šiuo metu yra šios bylos likimas, pastarasis konstatavo irgi ją buvęs priverstas nutraukti.

„Ekspertams buvo suformuota keletas klausimų, tarp jų ir – ar ankstesni ekspertai, tirdami lavono palaikus, viską atliko teisingai. Medicininė ekspertizė irgi konstatavo, jog vyras mirė nesmurtine mirtimi, t.y. nuo smegenų aneurizmos. Mano nutarimą nutraukti tyrimą nukentėjusioji apskundė aukštesniam prokurorui, kuris paliko galioti mano nutarimą”, – komentavo A. Saunorius.

Tuo metu nukentėjusiajai atstovaujantis M. Martinaitis teigė, jog moteris nežada sustoti – aukštesniojo prokuroro nutarimą žada skųsti ikiteisminio tyrimo teisėjui.

„Ji yra nusprendusi pasinaudoti visomis nukentėjusiajam įstatymo suteiktomis teisėmis ir, jos teigimu, žada eiti iki galo“, – sakė M. Martinaitis.

Tą patį „Atvirai Klaipėdai” patvirtino ir mirusiojo žmona Ala, teigusi esą paskutinės ekspertizės išvadoje tiesiogiai nėra teigiama, kad jos vyras mirė nuo aneurizmos.

„Yra parašyta galimai nuo aneurizmos”, – sakė ji ir pridūrė: „Būtinai skųsim”.


  2024-02-08

  Vienas komentaras apie “Tikrosios vyro mirties priežasties ieškanti moteris žada kovoti iki galo (papildyta)”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.210.163)

   Laba diena gerbiamoji,visų pirma užuojauta jums dēl jūsų nužudyto vyro.Negadinkite savo nervų,sveikatos,laiko,bei pinigų ,tai kaip benorētumēte mylimo žmogaus ,nesugražinsite,nekovuokite su vējo malūnais,jūsų pastangos nueis tuščiai ,kaip bebūtu jums skaudu.Pasitarkite su rimtais advokatais,jums ta pati patars,žinokite ,kad kai kas stovi už to kad nebūtu jūsų vyro smurtinē mirtis įrodyta,taip būna kartais,kai yra sudomintu asmenų.Žiūrēkite į prieki jums reikia gyvent,būkite stipri.Dar karta užuojauta jums,patikēkite taip būna.STIPRYBĒS JUMS.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt