P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos baseino broko byla: pirmajai instancijai prireikė beveik 5 metų (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2024-02-09


Klaipėdos apygardos teismas pagaliau baigė nagrinėti bylą dėl naujojo uostamiesčio baseino broko. Tokiam procesui vien šioje pirmojoje instancijoje prireikė beveik penkerių metų. 

Sakydami baigiamąsias kalbas šalims atstovaujantys advokatai ne tik neigė vienas kito argumentus, kuriuos rankiojosi net iš kelių atliktų ekspertizių, bet ir apsimėtė kaltinimais. O Klaipėdos baseino pasamdytas teisininkas dar išreiškė ir viltį, kad galbūt teismas atskiru sprendimu įvertins galimai nesąžiningą kai kurių Savivaldybės administracijos darbuotojų elgesį, dėl kurio gali nukentėti visi mokesčių mokėtojai.  

Martyno Vainoriaus nuotr.
Pradžia – dar 2019-ųjų pavasarį 

16,57 mln. eurų atsiėjęs naujasis baseinas buvo atidarytas 2018-ųjų birželį nepašalinus daugybės defektų, užfiksuotų atitinkamame akte. Vėliau jų atsirado dar daugiau ir galiausiai Klaipėdos savivaldybė 2019-ųjų pavasarį kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų rangovus – „Axis Industries“ ir jau bankrutavusią bei išregistruotą UAB „Deglas“ – atlikti atitinkamus darbus.  

2019-ųjų gegužę Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Marius Dobrovolskis buvo nusprendęs atsisakyti priimti tokį savivaldybės ieškinį – esą jį turi nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismas. Savivaldybė su tokia pozicija nesutiko ir padavė skundą Apeliaciniam teismui. Pastarasis panaikino tokį sprendimą ir nurodė klausimą dėl ieškinio priėmimo Klaipėdos apygardos teismui spręsti iš naujo. 

Tik 2020 m. kovą vykusio pirmojo parengiamojo posėdžio metu „Axis Industries“ advokatė Lina Šimė pateikė priešieškinį savivaldybei dėl esą neteisėtai gautos per 100 tūkst. eurų dydžio bankinės garantijos grąžinimo, o savivaldybei byloje atstovaujantis advokatas Gintaras Aleknavičius paprašė skirti baseino ekspertizę. Galiausiai buvo atliktos net dvi ekspertizės ir savivaldybė pakeitė ieškinio reikalavimą – prašė priteisti 1,15 mln. eurų defektams šalinti ir 8 proc. metinių palūkanų.       

Byla iš esmės buvo pradėta nagrinėti tik 2022 m. sausį. Po to, kai posėdžiuose pasisakė šalys, buvo apklausti ekspertai bei liudytojai, teismo nutartimi byla buvo perduota mediacijai – to paprašė ir savivaldybė, ir rangovas. Visgi beveik devynis mėnesius trukęs mediacijos procesas baigėsi nesėkme ir šalys nusprendė bylinėtis toliau.    

Savivaldybė pernai pakoregavo ieškinį, nes teismo ekspertas nurodė, jog keletas dalykų yra nelaikytini defektais, o dalis defektų šalinimo kaštų dubliuojasi. Dėl to prašoma priteisti suma sumažėjo apie 10 000 eurų.   

Visą tekstą gali skaityti „Atviros Klaipėdos“ rėmėjai „Contribee“ platformoje


  Miesto straipsnių vidus

  2024-02-09

  3 komentarai “Klaipėdos baseino broko byla: pirmajai instancijai prireikė beveik 5 metų”

  1. AvatarNiekaip (IP: 86.100.137.239)

   nepasidalijama vog…s pinigais ?Koks velnias liepė pasirašyti , neužbaigus farbų? Na, o teismas galėjo dar kokį 10 metelių palaukti

  2. AvatarIšeitis (IP: 88.119.136.56)

   Brokdariai bando pasislėpti teismų labirintuose arba bankrotuose…nieko gero…,
   reikia šachtą laminuoti iš vidaus baseinų plėve ir eksploatuoti toliau…

  3. Avatar" Ačiū " liberalui (IP: 90.131.38.161)

   savivaldybės administracijos direktoriui 2015-2019 S. Budinui ir liberalams vicemerams A. Šulcui ……ir liberaliai miesto tarybai ! ATIDARĖ ! I ___16,57 mln. eurų atsiėjęs naujasis baseinas buvo atidarytas 2018-ųjų birželį NEPAŠALINUS daugybės defektų, užfiksuotų atitinkamame akte. Vėliau jų atsirado dar daugiau ir galiausiai Klaipėdos savivaldybė 2019-ųjų pavasarį kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų rangovus – „Axis Industries“ ir jau bankrutavusią bei išregistruotą UAB „Deglas“ – atlikti atitinkamus darbus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt