P0

Švietimas

Profesoriui Vladui Algirdui Bumeliui – KU garbės daktaro vardas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-09


Iškilmingame Klaipėdos universiteto (KU) Senato posėdyje Garbės daktaro regalijos įteiktos akademikui prof. habil. dr. Vladui Algirdui Bumeliui – jis apsiaustas toga, jam įteikti KU garbės daktaro statusą liudijantys Senato nutarimas bei ženklas.

KU nuotr.

Į iškilmingą ceremoniją kviesti svečiai naująjį KU garbės daktarą pasveikino plojimais.

„Esu be galo dėkingas Klaipėdos universitetui už šią išskirtinę garbę. Mano pareiga yra išlaikyti ir tobulinti standartus, kuriuos įkūnija šis Garbės daktaro vardas, garantuojant, kad kompetencija ir inovacijos taptų vertybe, kurią perduosime ateities kartoms. Šis pripažinimas dar kartą patvirtina, kad dirbdami išvien ir remdami mokslą bei švietimą kaip visuomenės klestėjimo ir augimo pagrindą, galime pasiekti neribotas aukštumas“, – po ceremonijos pakiliomis emocijomis dalijosi KU garbės daktaras V. A. Bumelis.

Švietimo vidus

„Džiaugiamės, jog KU šeima pagausėjo. Į ją kaip visateisis narys įsiliejo mokslininkas su didžiule ir turtinga patirtimi. Leiskite mums pabūti savanaudžiais ir turėti vilčių, jog profesoriaus biotechnologijų žinios, tarptautinio verslo dėsnių išmanymas praturtins mus visus – mokslininkus, dėstytojus, kurie kuria pažangą ir augina jaunąją kartą“, – KU garbės daktarą pasveikino universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU garbės vardu pagerbiami iškilūs mokslininkai ar visuomenės veikėjai pagal susiklosčiusią tradiciją viešai pristatomi miesto ir KU bendruomenei. Prieš regalijų suteikimo ceremoniją prof. habil. dr. V. A. Bumelis skaitė paskaitą „Biotechnologijų pramonės raida Lietuvoje“. Joje apžvelgė ir savąjį kelią: nuo mokslininko-inovatoriaus iki sėkmingo tarptautinio verslo kūrėjo.

KU garbės daktarų sąraše – 27 Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkai, iškilūs visuomenės veikėjai, savo darbais ir intelektine veikla reikšmingai prisidėję prie KU augimo.

INFORMACIJA

1949-ųjų metų liepos 1-ąją Kretingoje gimęs Vladas Algirdas Bumelis – chemikas, enzimologas, biotechnologas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, mokslininkas-praktikas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys. Mokslininkas yra daugiau nei pusantro šimto mokslinių publikacijų bendraautoris, su jo vardu siejama dešimtys išradimų, patentuotų produktų. Prof. habil. dr. V. A. Bumelis vadinamas genų inžinerinės farmacijos pradininku Lietuvoje, sukūrusiu genų inžinerijos metodais grįstas vaistų gamybos technologijas, padėjusiu lietuviškos biofarmacijos pramonės pamatus. Prof. habil. dr. V. A. Bumelis šiandien – „Northway“ įmonių grupės, kuri jungia 17 įmonių, veikiančių medicinos ir biotechnologijų sektoriuose, vadovas, „Northway Biotech“ klasterio generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.


  2024-02-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt