P0

Konsultacijos

Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kada už stogo terasos remontą turi mokėti visi (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-12


Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) išnagrinėta byla pagal daugiabučio namą administruojančios įmonės prašymą priteisti iš butų savininkų skolas, susidariusias už terasos, įrengtos ant tokio namo stogo, kuria naudojasi tik dviejų butų savininkai, remontą.

Žemesnės instancijos teismai šioje byloje buvo padarę skirtingas išvadas dėl to, ar ginčo terasa, kuria naudotis gali tik kelių butų savininkai, yra bendrojo naudojimo objektas, kurio remonto išlaidas proporcingai butų plotui privalo atlyginti visų butų savininkai.

Anot teismo pranešimo, šioje byloje buvo suformuluota tokią teisės aiškinimo taisyklė: daugiabučio namo plokščiojo stogo konstrukcijos ir ant tokio stogo įrengtos terasos konstrukcijos, kurios pagal namo projektą yra plokščiojo stogo, saugančio pastato vidų nuo atmosferos poveikio, konstrukcijų dalis, yra bendroji dalinė visų butų ar kitų patalpų savininkų nuosavybė ir tais atvejais, kai terasomis turi teisę naudotis tik dalies butų ar kitų patalpų savininkai. Todėl visų butų ir kitų patalpų savininkai turi pareigą proporcingai savo daliai apmokėti tiek daugiabučio namo plokščiojo stogo konstrukcijų, tiek ir ant tokio stogo įrengtos terasos konstrukcijų, kurios pagal namo projektą yra plokščiojo stogo, saugančio pastato vidų nuo atmosferos poveikio, konstrukcijų dalis, priežiūros ir remonto išlaidas.

„Jeigu ant daugiabučio namo plokščiojo stogo įrengtos terasos konstrukcijos pagal namo projektą nėra plokščiojo stogo, saugančio pastato vidų nuo atmosferos poveikio, konstrukcijų dalis ir terasa nėra bendrojo naudojimo objektas, pareiga apmokėti terasos priežiūros ir remonto išlaidas tenka turinčių teisę ja naudotis butų ir kitų patalpų savininkams“, – rašoma LAT pranešime.


  2024-02-12

  3 komentarai “Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kada už stogo terasos remontą turi mokėti visi”

  1. Avatarne advokatas (IP: 90.138.245.25)

   Bendroji stogo dalis pagal sąmatą ( darbai ir medžiagos pagal namo suprojektuotąsias ir t.t) viso namo gyventojų išlaidos.
   Terasa – ( darbai, medžiagos, individualus dizainas , suderinimo su visomis institucijomis kaštai ir t.t)
   terasos naudotojo išlaidos.
   Mano galva tai dar reiktų ir apsidrausti, kad terasos įrengimas nepažeis bendrosios suprojektuotosios stogo dangos konstrukcijos savybių.

  2. AvatarJonas (IP: 90.131.43.59)

   Yra toks dalykas kaip bendro naudojimo objektų aprašas, pasitvirtintas visuotiniam gyventojų susirinkime.Kitas dalykas, jei
   visi sutiko leisti įsirengti terasą ant stogo.Jei tai nėra bendro naudojimo objektas tai ar teismo sprendimas teisingas?!

  3. AvatarAnonimas (IP: 84.15.189.63)

   Manau,keistas,”sprendimo”,zodziu zaismas ?
   P.S Kas ant,”plokscio stogo,isirenge-asmeniniams naudojimui?, terasa,ar gavo viso namo sutikima , … ???(“terasa nera bendro naudojimo,bet uz “irengini”,privalo susimesti visas daugiabutis”,vot teip !?)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt