Seimas svarstys akcizo mažinimo naftos dujoms klausimą

ELTA
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
2024-02-12

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad pirmadienį parlamente teikiamas Vyriausybės siūlymas mažinti akcizo suskystintosioms naftos dujoms (SND) tarifą iki 41 euro už toną yra „geras pirmas žingsnis“, iš dalies atliepiantis ūkininkų reikalavimus.

„Šiandien yra geras pirmas žingsnis, siūloma koreguoti dydžius, įvyks pateikimas ir tikimasi, kad per šią savaitę pavyks Seimui priimti sprendimą. Tai iš dalies atlieps apie ką kalbėjo ūkininkai“, – parlamente žurnalistams kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, vėlesnėse įstatymo svarstymo stadijose bei komitetuose taip pat gali būti aptartas kompensacijų ūkininkams dėl sumokėto didesnio akcizo klausimas.

„Svarstomi įvairūs mechanizmai, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas [Mindaugas Lingė] minėjo apie įmanomas galimybes. Viskas čia komitetų rankose ir diskusijos tęsis. Šiandien susirinkome į neeilinę sesiją, kad priimtume pateiktus Vyriausybės siūlymus, žiūrėsime kaip jiems seksis Seime“, – tvirtino ji.

Vyriausybė praeitą savaitę pritarė Akcizų įstatymo projektui, pagal kurį beveik 7,5 karto mažinamas pastovus akcizo SND tarifas. Seimui šią savaitę bus siūloma skubos tvarka SND apmokestinimą sumažinti nuo 304 iki 41 euro už toną.

ELTA primena, kad pirmadienį Seime prasideda neeilinė parlamento sesija, kurios metu ketinama priimti Akcizų įstatymo pataisas. Numatoma rengti posėdžius vasario 12, 14 ir 15 dienomis.

Sprendimą šaukti neeilinę sesiją paskatino sausį sostinėje vykęs ūkininkų protestas ir jo metu iškelti reikalavimai. Nuo naujųjų įsigaliojęs naujas suskystintų naftos dujų (SND) akcizas – 304,1 Eur/t – sukėlė didelį nepasitenkinimą tarp ūkininkų. Reaguodama į kritiką, Žemės ūkio ministerija registravo Akcizų įstatymo projektą, kuriame gyventojams bei verslui SND akcizas mažinamas iki 41 Eur/t. Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė šiam pasiūlymui.

Verslo struktūros anksčiau prašė nustatyti 13,94 Eur/t SND akcizą, o Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas yra sakęs, jog tarifas galėtų siekti apie 20 Eur/t.

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

 

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Vyriausybė palaimino Klaipėdos pietinio aplinkkelio projektavimo darbus

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog pradedamas rengti Klaipėdos pietinio aplinkkelio susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planas. Tam trečiadienį savo posėdyje pritarė ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

ELTA

Maskvos sprendimas dėl jūrinių sienų vadinamas provokacija ir eskalacija

Rusijos valdžios institucijos vienašališkai nusprendė pakeisti šalies jūrų sienas su Lietuva ir Suomija Baltijos jūroje, tvirtinama teisės aktų portale paskelbtame ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Švietimas

Dezinformacijos raštingumo egzamino nugalėtojai - Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai

Vyriausybės kanceliarija praneša, jog pirmą kartą šalyje vykusiame dezinformacijos raštingumo egzamine geriausiai pasirodė Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This