P0

Verslas

94% investuotojų rekomenduoja Klaipėdos LEZ

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-13


Absoliuti dauguma Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančių investuotojų savo patirtį rekomenduotų kitiems verslams, rodo naujausi strateginio valdymo konsultacijų bendrovės „Smart Continent LT“ atlikto klientų pasitenkinimo tyrimo duomenys.

fotopolis.lt nuotr.

2023 m. pabaigoje atlikto tyrimo duomenimis, Klaipėdos LEZ pačiais aukščiausiais balais vertina 94,3% investuotojų, dar 5,7% savo patirtį vertina tiesiog teigiamai, o tarp apklaustųjų neatsirado vadinamųjų „peikėjų“ – nepatenkintų ar nerekomenduojančių klientų. Todėl vadinamasis „Net Promoter Score“ (NPS) indeksas, nurodantis organizacijos klientų rekomendavimo ir lojalumo lygį, šiuo metu sudaro 94,3%.

„Labai geru NPS indeksu laikoma 70% reikšmė, o 80% ir didesnis rezultatas reiškia, kad įmonė atitinka aukščiausius standartus ir klientai ją mielai rekomenduoja kitiems“, – komentuoja „Smart Continent LT“ vykdomoji direktorė Ieva Girdvainienė.

Tyrimo duomenimis, geriausiai Klaipėdos LEZ investuotojai vertina LEZ valdymo bendrovės įvaizdį ir komunikaciją, fizinę teritorijos aplinką, bendruomeniškumą ir komunalines paslaugas. LEZ klientų nuomone, daugiausiai pastangų šiuo metu reikėtų įdėti tobulinant transportą ir susisiekimą bei socializacijos ir žaliąsias erdves.

Apklausoje dauguma respondentų teigiamai atsiliepė apie Klaipėdos LEZ esančias sąlygas progresyviam verslo vystymuisi ir darbuotojų saugumui, taip pat apie draugišką, į bendradarbiavimą linkusią verslo bendruomenę. Pati Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė tarp investuotojų surinko kone aukščiausius įmanomus balus paslaugų kokybės, skaidrumo, patikimumo ir profesionalumo srityse. O tarp pageidautinų dalykų Klaipėdos LEZ investuotojai dažniausiai minėjo gausesnes ir įvairesnes maitinimo, transporto, laisvalaikio ir kitas paslaugas.

LEZ įmonėms ir darbuotojams vis aktualesnėmis tampa vaikų priežiūros, kasdienių prekių prekybos, įrangos nuomos, sporto, netgi nakvynės ir kitos paslaugos.

Klientų pasitenkinimo tyrimas vyko 2023 m. spalio-lapkričio mėnesiais, tiesioginiu būdu buvo apklausti 34 Klaipėdos LEZ investuojančių įmonių vadovai – direktoriai, jų pavaduotojai, departamentų ar žmogiškųjų išteklių vadovai.

Verslo straipsnių visus kompas

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas teigia, kad itin aukštas esamų klientų pasitenkinimas kuria prielaidas tiek teritorijoje jau  veikiančių bendrovių plėtrai, tiek naujoms investicijoms. Savo ruožtu vis garsiau girdimas socialinės aplinkos plėtros poreikis iliustruoja jau kurį laiką LEZ vykstančią transformaciją į gyvybingą ir multifunkcinę aukštos pridėtinės vertės teritoriją.

„Net ir sudėtingais 2023-aisiais plėtros projektus įgyvendino arba pradėjo tokie mūsų teritorijos senbuviai kaip „Klaipėdos verslo parkas“,  „Retal Baltic Films“, „Albright Lietuva“, „Mestilla“ ir kitos bendrovės, sulaukėme ir kelių naujų investuotojų, tęsėme savo „FlexStart“ projektus. Viso to negalėtų vykti be aukšto esamų klientų pasitenkinimo, užtikrinančio mūsų verslo bendruomenės atsparumą iššūkių metu ir leidžiantį pasikloti tvirtesnius pamatus dar didesniam proveržiui ateityje. Vis dėlto LEZ teritorija ir toliau transformuojasi į aukštos pridėtinės vertės bendruomenę, kuriai reikia atitinkamų funkcijų ir paslaugų“, – sako E. Kiudulas.

Pasak jo, LEZ veikiančios įmonės vis labiau rūpinasi darbuotojų gerove, todėl yra itin suinteresuotos įvairesnėmis socialinėmis ir pramoginėmis galimybėmis šalia darboviečių, joms vis labiau rūpi kokybiška ir patogi aplinka.

„Todėl sieksime, kad Klaipėdos LEZ taptų ne tik gera vieta dirbti, bet ir būti bei leisti laiką. Jau artimiausiu metu tikimės paskelbti apie kelias su aktyviu gyvenimo būdu susijusias naujoves LEZ teritorijoje, deramės ir dėl didesnės prekybos bei socialinių paslaugų įvairovės. Mūsų  artimiausio meto vizija yra dar gilesnė ir kokybiškesnė integracija į miestietišką audinį“, – tvirtina LEZ vadovas.

„Dažnai tenka bendrauti su investuotojais Klaipėdos LEZ, ir nežinau nė vieno, kuris nesidžiaugtų čia įsikūręs. Džiugu, kad Klaipėdoje kuriasi naujausias technologijas naudojančios įmonės, vis dažniau stebime, kad bendrovės daugiau dėmesio skiria ekologijai, o LEZ veikla kelia pasitikėjimą investuotojams. Tai ilgalaikio ir nuoseklaus darbo rezultatas, kuris naudą atneš visam regionui“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. EUR GPM, PVM ir Sodros mokesčių ir Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m., Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų.


  2024-02-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt