Klaipėdos lėlininkus nudžiugino mažųjų vokietukų smalsumas

Kultūra

Praėjusią savaitę Niurnberge (Vokietijoje) vykusiame XIII tarptautiniame vaikų teatrų festivalis „Panoptikum“ dalyvavo Klaipėdos lėlių teatras. Be lietuvių šiemet festivalio programoje pasirodė trupės iš Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Belgijos, Italijos, Čekijos.

Lėlių teatro nuotr.

Pasak Klaipėdos lėlių teatro direktorės Aušros Juknevičienės, tarptautiniai festivaliai suteikia įvairiapusės patirties: nuo naujų susitikimų su kolegomis iki įkvėpimo kurti, atrasti, sujudinti kultūrinius impulsus, sujungti skirtingų menininkų mintis ir idėjas.

„Dažnai festivaliuose ne tik pasirodome, bet ir turime galimybę rinktis spektaklius, kuriuos būtų galima pristatyti tarptautinio lėlių teatro festivalio „Materia Magica“ metu Klaipėdoje. Įdomu ir tai, kad šiuolaikiniai kūrėjai nebijo sudėtingų ir skaudžių temų, kalba aštriai, tačiau vaikams suprantama kalba. Tikiuosi, kad auginama išmintingesnė ir jautresnė karta“, – sakė ji.

Galimybe dalyvauti Tarptautiniame vaikų teatrų festivalyje „Panoptikum“ džiaugėsi ir Klaipėdos lėlių teatro aktoriai. Anot Vytauto Kairio, įdomiausia pastebėti skirtumus.

„Labai smalsūs žiūrovai. Vokietijoje retai leidžiama po spektaklių vaikams paliesti lėles ir dekoracijas, o mums tokia edukacinė veikla – įprasta. Kai vaikai susidomėję apžiūrinėjo „Didžiojo sprogimo“ lėles, ne vienas žmogus priėjo paklausti, ar nebijome, kad jos bus sulaužytos. Nebijojome“, – kalbėjo aktorius.

2000 m. startavęs festivalis kaskart sulaukia didelio dėmesio ir pripažinimo tiek iš žiūrovų, tiek iš profesionaliosios teatro bendruomenės. „Panoptikum“ tapo svarbiu Europos vaikų teatro įvykiu, kas dvejus metus į Niurnbergą pritraukiančius žiūrovus, prodiuserius, lėlininkus iš viso pasaulio.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Nuomonės

Ribotas kanapių legalizavimas apsaugos vokiečių vaikus? Kaip?

Nuo balandžio 1 dienos Vokietijoje nebebus nusikaltimas turėti su savimi kanapių (iki 25 g) ir laikyti jų namuose (iki 50 ...
2024-03-26
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre - šokio premjera suaugusiems

Kovo 21, 22, 23 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks šokio ir šešėlių monospektaklio suaugusiesiems premjera „Kontūrai“. Tai – Klaipėdos lėlių ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This