Per miestą gabeno įspūdingo dydžio krovinį (video)

Verslas

Šią savaitę „Enefit Green“ pradėjo vėjo elektrinių komponentų gabenimą iš Klaipėdos jūrų uosto į Kelmės regione vystomą vėjo elektrinių parką. Vėjo elektrinių komponentų transportavimas per Klaipėdos miestą vyko naktį, siekiant užtikrinti eismo saugumą bei minimalų trikdžių kiekį. 

„Kelmės rajonas yra vienas didžiausių atsinaujinančios energetikos plėtros regionų Lietuvoje, o trijų dalių Kelmės vėjo jėgainių parkas savo ruožtu bus didžiausias „Enefit Green“ plėtros projektas. Vakarų Lietuva yra puikus regionas vėjo elektrinių parkams statyti dėl palankių vėjo sąlygų“, – pranešime pažymi „Enefit Green Lietuva“ vadovas Donatas Celešius.

Vėjo elektrinių gamintojas „Nordex“ iš įvairių pasaulio šalių didelių gabaritų gabenimo laivais atgabeno turbinų bokštus, mentes ir gondolas į Klaipėdos jūrų uostą. Dėl vėjo elektrinių įrangos komponentų parametrų bei dydžio vėjo elektrinių įrangos komponentai laivais buvo gabenami bei transportuojami į statybvietę atskiromis dalimis, itin kruopščiai bei atidžiai prižiūrint.

Kelmės vėjo elektrinių parką Vakarų Lietuvoje kompanija „Enefit Green“ statys trimis etapais, iš kurių pirmuoju bus sumontuota 14 vėjo elektrinių. Planuojama, kad nuo 2025 m., baigus 80 megavatų (MW) galios „Kelmė 1“ vėjo elektrinių parko įrengimo darbus, jame kasmet bus pagaminama apie 270 gigavatvalandžių (GWh) atsinaujinančios energijos.

Vėjo elektrinės bokštas sieks 140 metrų, o viršutinė dalis – 230 metrų aukščio. Kiekvienai vėjo elektrinei yra liejami ir įrengiami pamatai, iš kurių kiekvienas bus paremtas 56 poliais.

Vėjo elektrinės bus sumontuotos vėliau šiais metais, o vėjo elektrinių parkas pirmąją ekologiškos elektros energijos kilovatvalandę pagaminti turėtų dar šių metų pabaigoje.

Į pirmųjų dviejų vėjo elektrinių parko etapų Kelmės regione statybą „Enefit Green“ investuoja beveik 300 mln. eurų.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This