Teismas: : Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkursas – teisėtas

Miestas

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog Klaipėdos apygardos teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkurso.   

Martyno Vainoriaus nuotr.

Teismo sprendime konstatuojama, kad nenustatyta pagrindų, dėl kurių Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbto konkurso sąlygos galėtų būti laikomos neteisėtomis. Panaikinus laikinąsias apsaugos priemones, savivaldybė gali tęsti viešojo pirkimo procedūras.

Dėl šio teismui pateikto ieškinio Klaipėdos apygardos teismas buvo pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones ir praėjusių metų gruodžio 15 d. laikinai sustabdė pirkimo procedūras iki bus išnagrinėta byla. Teismas nurodė panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, sprendimo dalį dėl jų panaikinimo vykdyti skubiai. Taip pat teismas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai iš UAB „Inti“ priteisė 6673,15 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Kartu primenama, jog tame pačiame teisme yra nagrinėjama ir kita su šiuo konkursu susijusi kito ieškovo byla, kurioje irgi pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės (sustabdytos konkurso procedūros). Tol, kol jos yra pritaikytos, savivaldybė negali tęsti konkurso procedūrų.

„Pirmuosius du kartus savivaldybės paskelbtas konkursas dėl miesto centre esančios Atgimimo aikštės rekonstrukcijos buvo nutrauktas taip pat potencialių rangovų iniciatyva. Pirmu atveju konkursu susidomėję asmenys savivaldybei patikslinti pateikė beveik šimtą klausimų ir prašymų patikslinti konkurso dokumentaciją, po to viešojo pirkimo iniciatorei savivaldybei teko keisti esmines sąlygas. Antrąkart konkursą teko nutraukti paaiškėjus, kad vienam iš privalomų darbų –  archeologiniams tyrimams skirta pernelyg mažai laiko”, – rašoma savivaldybės pranešime.

Jame taip pat primenama, jog Atgimimo aikštėje ketinama pastatyti požeminę dviejų aukštų parkavimo aikštelę, kurioje numatyta įrengti 231 automobilių stovėjimo vietą.

Požeminės parkavimo aikštelės Atgimimo aikštėje dalį rengę projektuotojai UAB „SRP Projektas“ numatė, kad  automobilių saugyklos sienos turi būti projektuojamos iš plieninių įlaidų – tokių, kokie naudojami tvirtinant upės krantines. Požeminės automobilių aikštelės dugnas ir perdangos – gelžbetoninės monolitinės plokštės, o po kolonomis – gręžtiniai poliai. Konkurso sąlygose Klaipėdos miesto savivaldybė numatė atitinkamus tiekėjų kvalifikacijai keliamus reikalavimus, kurių kurie taip pat buvo tapę ginčo objektu.

„Įgyvendinti šį projektą Savivaldybei svarbu dėl turimų įsipareigojimų išspręsti parkavimo vietų klausimą šalia Atgimimo aikštės įsikūrusiam Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui. Ir ne tik: požeminė automobilių saugykla turėtų sumažinti parkavimo vietų deficitą miesto centrinėje dalyje. Sprendžiant šią problemą, deramo dėmesio sulauks ir reprezentacinė aikštė”, – rašoma pranešime.

INFORMACIJA

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad dėl šio konkurso potencialūs rangovai buvo pradėję dvi bylas. Pirmąjį skundą teismui dėl šio konkurso pateikė UAB „Inti“, kurios ieškinys atmestas.

Antrąjį skundą pateikė UAB „Tilsta” dėl esą neteisėtų pirkimo sąlygų bei įpareigojimo nutraukti pirkimo procedūras. Ši bendrovė yra įsitikinusi, kad toks konkursas neteisėtas, nes centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) nebuvo paskelbtos bendrosios pirkimo sutarties sąlygos. Pastaroji byla dar nėra išnagrinėta.

1 Comment

  1. Ir ?

    Tai ir savivaldybės numatytos konkurso sąlygos atitiko reikalavimus ? 🙂 ___Konkurso sąlygose Klaipėdos miesto savivaldybė numatė atitinkamus tiekėjų kvalifikacijai keliamus reikalavimus, kurių kurie taip pat buvo tapę ginčo objektu.______P.S. brokdariams ” darbų ” Klaipėdoje gali nelikti ? 🙂

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Prokuratūra: piniginę žalą patyrusiems asmenims turi atlyginti valstybė ir Neringos savivaldybė

Generalinė prokuratūra, siekdama apginti viešąjį interesą, kreipėsi į Regionų administracinį teismą su prašymu septynių asmenų naudai solidariai iš Lietuvos valstybės ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Nuteista Šventosios atrakcionuose tautiečius išnaudojusi čekų šeima

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo Čekijos piliečių šeima nuteista dėl prekybos žmonėmis. Teismo sprendimu, 46 m. vyrui, ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Brutaliais veiksmais siekusieji susigrąžinti skolą turės aiškintis teisme

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu išaiškinta įžūliai asmenį užpuolusi ir pinigų reikalavusi trijų vyrų grupė. Du iš ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This