Vanduo Klaipėdoje nebrangs arba net gali atpigti

Svarbu, Verslas

Taip teigia AB „Klaipėdos vanduo” generalinis direktorius Benitas Jonikas. Tačiau, pasak jo, galutinį sprendimą priims Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT), kuriai savo duomenis ir pasiūlymą uostamiesčio vandentiekininkai pateikė praėjusių metų pabaigoje.

Paskutinį kartą vandens tiekimo ir nuotekų kaina uostamiestyje (tuo pačiu ir Klaipėdos rajone) buvo nustatyta 2023 metų vasario 1 d. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, vieno kubinio metro kaina dabar siekia 2,69 euro. 

Panaši šios paslaugos kaina šiuo metu yra Kaune ir Panevėžyje. O žemiausia ji yra Vilniuje – 2,06 euro, brangiausias vanduo tarp didmiesčių yra Šiauliuose – 4,5 euro. Tarp brangiau už vandenį mokančiųjų yra ir Rietavo, Neringos, Šilutės, Pagėgių bei Kretingos savivaldybių gyventojai. 

Paklaustas, kodėl Vilniuje vanduo yra pigiausias, B. Jonikas aiškina, kad taip veikia ekonomikos dėsniai: sostinėje yra daugiausiai gyventojų, ji tankiai apgyvendinta, čia yra didelis vandens poreikis.

Jis mano, kad dėl tokių pačių priežasčių mažiausia vandens kaina  (1,6 euro) yra Druskininkuose. Mat čia palyginti nedidelėje teritorijoje esama daug viešbučių, kuriuose vandens poreikis yra labai didelis. Panašiai yra ir Palangoje bei Birštone.

0 Comments

  1. Antanas

    Ir vėl meluoja . Kur pigo šildymas 30 procentų, turbūt vėl apsirūket,ne pigo ,o dar truputį brango.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Klaipėdiečiams ir rajono gyventojams atpigs vanduo

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) patvirtino naujas uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ kainas. Nauji, mažesni įkainiai Klaipėdos miesto ir ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This