Gimnazistams pristatė parodą „Trys Vasario 16-osios prasmės”

Švietimas

Ketvirtadienį, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei pristatyta Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute (KU BRIAI) parengta paroda „Trys Vasario 16-osios prasmės (1918–1923 m.)“, suteikianti galimybę atrasti ir daugiau sužinoti apie kiekvienam lietuviui svarbią datą.

Organizatorių nuotr.

Pristatydamas parodą Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasidžiaugė šios mokyklos ir universiteto bendryste, pasveikino pedagogus ir moksleivius su švente, palinkėjo jaunimui būti Lietuvos ir savojo miesto patriotais.

„Aš pats baigiau jūsų mokyklą, po jos studijavau Vilniuje, bet grįžau ir dirbu Klaipėdai. Esu mūsų miesto patriotas. Tai svarbu, auginti šį jausmą linkiu ir jums“, – pranešime cituojamas KU vadovas.

Mokyklos bendruomenei jis perdavė KU istoriko Vasilijaus Safronovo parašytą „Klaipėdos miesto istoriją“.

Pasak Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorės Daivos Križinauskaitės, mokyklai didžiausia dovana, kai jos absolventai grįžta su gražiais darbais. Proginė paroda – tik vienas iš gimnazijos ir KU ryšio pavyzdžių. Vytauto Didžiojo gimnazijoje drauge su KU yra įsteigtos Novatoriško verslumo klasės, kuriose su gimnazistais dirba Universiteto dėstytojai, dalis paskaitų ir praktinių užsiėmimų vyksta KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete.

Parodoje istorikų surinkti dokumentai liudija, jog vasario 16-oji – ne tik 1918-ųjų politinių batalijų kulminacija – Lietuvos Tarybos priimtas Vasario 16-osios nutarimas, pasauliui pranešęs apie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Parodos lakštuose išskirta ir 1922-ųjų vasario 16-oji, kuomet Kaune, buvusios Komercijos mokyklos patalpose, buvo atidarytas Lietuvos universitetas, davęs pradžią bent keliems šiuolaikiniams universitetams Lietuvoje.

Dar vienas istorijoje likęs faktas, susijęs su vasario 16-osios data, itin reikšmingas bendrai Lietuvos ir prie jos prijungto Klaipėdos krašto istorijai. 1923 m. vasario 16-ąją Ambasadorių konferencija Paryžiuje priėmė sprendimą Lietuvos Respublikai perduoti suverenines teises į Klaipėdos kraštą. Paskelbus apie šių teisių perdavimą, Lietuvos buvimas Klaipėdoje tapo teisiškai nenuginčijamu. Ambasadorių konferencijos sprendimas laikomas didele Lietuvos diplomatijos pergale.

Po parodos pristatymo paskaitą apie 1918-uosius ir Lietuvos valstybės atkūrimą gimnazistams skaitė KU BRIAI istorikė doc. dr. Silva Pocytė.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Pradeda veikti universiteto STEAM centras

Klaipėdos universitete (KU) oficialiai atidarytas metodinis STEAM centras. Tai pirmasis iš trijų Lietuvoje numatytų sukurti metodinių centrų. Jo komanda veiklą ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Iš Žardės tvenkinio dingusią salą žada grąžinti atgal

„Ši sala, atkeliavusi į Žardės parko tvenkinį, tegul bus Klaipėdos universiteto dovana miestui artėjančio gimtadienio proga. Mums, kaip mokslo įstaigai, ...
2024-03-26
Skaityti daugiau

Švietimas

Naują kadenciją KU rektorius pradeda su atsinaujinusia komanda

Kovą 4-ąją kadenciją baigiantis ir naują vadovavimo Klaipėdos universitetui (KU) penkmetį pradėsiantis rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas penktadienį pristatė KU ...
2024-03-01
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This