Politikai nenori įstaigų ir įmonių atiduoti vien mero valiai (3)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-02-15

Ne visi Klaipėdos miesto politikai yra linkę tenkinti mero pageidavimą vienasmeniškai valdyti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei įmones: trečiadienį Finansų ir ekonomikos komitetas tokiam sumanymui nepritarė. Tačiau šis komitetas pritarė mero siūlymui įvesti „pagalvės” mokestį į uostamiestį atvykstantiems turistams.

Meras pateikė savivaldybės Tarybos sprendimo projektą, kuriuo numatoma pavesti jam tvirtinti savivaldybės biudžetinių įstaigų metinių ataskaitų rinkinius, viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) metinių ataskaitų rinkinius ir savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (ar) veiklos ataskaitas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Ir nors sprendimo projekte įrašyta, kad kasmet, ne vėliau kaip iki gegužės 31 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams turi būti pateikti Klaipėdos miesto savivaldybės mero patvirtintos minėtos atskaitos ir kiti dokumentai, daugumos Finansų ir ekonomikos komiteto narių tai netenkino. Jie sakė, kad tokiu būdu Tarybos nariai visiškai praras įmonių ir įstaigų kontrolę, nes po to, kai, meras tas ataskaitas patvirtins, savivaldybės Taryba jau nieko negalės pakeisti.

Jų neįtikino ir klausimą pristačiusio Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio argumentai, kad Tarybos komitetai, frakcijos ar pavieniai nariai gali bet kuriuo metu pakviesti įstaigų bei įmonių vadovus atsakyti į klausimų dėl jų veiklos.

Teisės aktai numato teisę įstaigų ir įmonių ataskaitas tvirtinti tiek merui, tiek savivaldybės taryboms.

Taryba jau anksčiau yra perleidusi merui teises vienasmeniškai priimti sprendimus dėl savivaldybės įmonių bei įstaigų valdymo organų sudarymo bei vadovų skyrimo ar atleidimo. Tokios teisės merams yra numatytos ir teisės aktuose, nors jos nėra absoliučios: daugeliu atvejų šiuose procesuose gali dalyvauti ir savivaldybių tarybos.

Nė vienas Finansų ir ekonomikos komiteto narys neprieštaravo, kad Klaipėdoje būtų įvesta vietinė rinkliava, vadinama „pagalvės mokesčiu”, už naudojimąsi savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Ji siektų 2 eurus už vieną nakvynę. 

Tačiau kai kurie komiteto nariai siūlė tokio sprendimo įsigaliojimo datą, kuri numatyta birželio 1-ąją, pusmečiui nukelti. Šis siūlymas argumentuotas tuo, kad didžiausius turistų srautus priimančios įmonės jau yra sudariusios sutartis su klientais šiems metams. Todėl toks siurprizas, kad reikia mokėti ir už tai, kas nebuvo įrašyta sutartyse, turistams gali nepatikti. Visgi dauguma komiteto narių siūlymui atidėti rinkliavos, kurią administruos Savivaldybės administracija, datą nepritarė.

Galutinė sprendimą dėl šių projektų priims Taryba.

Žymos: | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Politikai nenori įstaigų ir įmonių atiduoti vien mero valiai”: 2

  1. a-a-a-u-u... parašė:

    Mero komentatoriai, kur dingot? Ar atlyginimo jums nemoka ar šiandien išeiginė? Kodėl nevadinate visų parašiusių kitokią nuomonę neišvadinat bukagalviais?

  2. Arogantiški cinikai parašė:

    Ir kur tie Šūd-o gabalai kurie garbina monarchą. Greit patys supras, kad balsavo už arogancija valdžioje. Nagi išlyskit ir rašykite komentarus apie savo dievą, tik nepagailėkite liaupsų.

  3. T parašė:

    Dvarponis jau ryškiai pamokėlių pas matijošaiti prisirinko. Mažą to, kad nieko kultūroje nesuvokiantis, tai užsinorėjo viską perimti į savo rankas, apgailėtinas diletantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Klaipėdos valdžios mobingas verčia girtuokliauti?*

Per metus net trys Klaipėdos miesto viešojo sektoriaus vadovės turėjo atsisveikinti su valdiškomis pareigomis dėl nederamų santykių su alkoholiu.  Pirmoji ...
2024-05-25
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Dėl grėsmės vaikų gyvybėms mokyklos siekia atsitverti nuo automobilių

Nors mokyklų kiemuose pavojingai manevruojantys automobiliai nuolat kelia grėsmę vaikų sveikatai ir gyvybėms, Klaipėdos miesto valdžia neskuba pritarti prašymams leisti ugdymo ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Spyglys

Reorganizaciją pradėjo nuo Transporto skyriaus vedėjo*

Prasidėjo… Nors Klaipėdos savivaldybės reorganizacija dar neprasidėjo, Transporto skyriaus vedėjas jau pažemintas pareigose. Nors savivaldybės interneto puslapyje tebeskelbiama, kad Rimantas ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This