Politikai nenori įstaigų ir įmonių atiduoti vien mero valiai

Miestas, Svarbu

Ne visi Klaipėdos miesto politikai yra linkę tenkinti mero pageidavimą vienasmeniškai valdyti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei įmones: trečiadienį Finansų ir ekonomikos komitetas tokiam sumanymui nepritarė. Tačiau šis komitetas pritarė mero siūlymui įvesti „pagalvės” mokestį į uostamiestį atvykstantiems turistams.

Meras pateikė savivaldybės Tarybos sprendimo projektą, kuriuo numatoma pavesti jam tvirtinti savivaldybės biudžetinių įstaigų metinių ataskaitų rinkinius, viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) metinių ataskaitų rinkinius ir savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (ar) veiklos ataskaitas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Ir nors sprendimo projekte įrašyta, kad kasmet, ne vėliau kaip iki gegužės 31 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams turi būti pateikti Klaipėdos miesto savivaldybės mero patvirtintos minėtos atskaitos ir kiti dokumentai, daugumos Finansų ir ekonomikos komiteto narių tai netenkino. Jie sakė, kad tokiu būdu Tarybos nariai visiškai praras įmonių ir įstaigų kontrolę, nes po to, kai, meras tas ataskaitas patvirtins, savivaldybės Taryba jau nieko negalės pakeisti.

Jų neįtikino ir klausimą pristačiusio Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio argumentai, kad Tarybos komitetai, frakcijos ar pavieniai nariai gali bet kuriuo metu pakviesti įstaigų bei įmonių vadovus atsakyti į klausimų dėl jų veiklos.

Teisės aktai numato teisę įstaigų ir įmonių ataskaitas tvirtinti tiek merui, tiek savivaldybės taryboms.

Taryba jau anksčiau yra perleidusi merui teises vienasmeniškai priimti sprendimus dėl savivaldybės įmonių bei įstaigų valdymo organų sudarymo bei vadovų skyrimo ar atleidimo. Tokios teisės merams yra numatytos ir teisės aktuose, nors jos nėra absoliučios: daugeliu atvejų šiuose procesuose gali dalyvauti ir savivaldybių tarybos.

Nė vienas Finansų ir ekonomikos komiteto narys neprieštaravo, kad Klaipėdoje būtų įvesta vietinė rinkliava, vadinama „pagalvės mokesčiu”, už naudojimąsi savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Ji siektų 2 eurus už vieną nakvynę. 

Tačiau kai kurie komiteto nariai siūlė tokio sprendimo įsigaliojimo datą, kuri numatyta birželio 1-ąją, pusmečiui nukelti. Šis siūlymas argumentuotas tuo, kad didžiausius turistų srautus priimančios įmonės jau yra sudariusios sutartis su klientais šiems metams. Todėl toks siurprizas, kad reikia mokėti ir už tai, kas nebuvo įrašyta sutartyse, turistams gali nepatikti. Visgi dauguma komiteto narių siūlymui atidėti rinkliavos, kurią administruos Savivaldybės administracija, datą nepritarė.

Galutinė sprendimą dėl šių projektų priims Taryba.

2 Comments

 1. a-a-a-u-u...

  Mero komentatoriai, kur dingot? Ar atlyginimo jums nemoka ar šiandien išeiginė? Kodėl nevadinate visų parašiusių kitokią nuomonę neišvadinat bukagalviais?

  Reply
 2. Arogantiški cinikai

  Ir kur tie Šūd-o gabalai kurie garbina monarchą. Greit patys supras, kad balsavo už arogancija valdžioje. Nagi išlyskit ir rašykite komentarus apie savo dievą, tik nepagailėkite liaupsų.

  Reply
 3. T

  Dvarponis jau ryškiai pamokėlių pas matijošaiti prisirinko. Mažą to, kad nieko kultūroje nesuvokiantis, tai užsinorėjo viską perimti į savo rankas, apgailėtinas diletantas.

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Prioritetas - ne kapitaliniam gatvių remontui, o paprastam taisymui

Klaipėdos meras siūlo perpus mažinti investicijas į gatvių tiesimą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą. Tačiau daugiau lėšų būtų skirta paprastajam vietinės ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Spyglys

Jono Sąlygos paieškos savivaldybei kainavo 4235 eurus*

Už tai, kad prisikviestų žinomą mediką Joną Sąlygą vadovauti Klaipėdos miesto poliklinikai, savivaldybė sumokėjo 4235 eurus. Tiek mokesčių mokėtojams kainavo UAB ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This