Ministras Japonijoje tarsis ir dėl investicijų į Klaipėdos uostą

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-17

Susisiekimo ministras Marius Skuodis išvyko darbo vizito į Japoniją, kur su šios šalies transporto ministru, pareigūnais ir pramonės atstovais tarsis dėl galimybių stiprinti ryšius transporto ir logistikos srityse. Ministras kartu su Klaipėdos uosto vadovu Algiu Lataku kvies Japonijos įmones aktyviau investuoti Lietuvoje ir dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros projektuose.

Marius Skuodis ir Algis Latakas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Vizito metu vasario 18–22 dienomis numatomi M. Skuodžio susitikimai su Japonijos žemės, infrastruktūros ir transporto bei turizmo ministru Tetsuo Saito, Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko valdytoju Tadashi Maeda, Nagojos uosto vykdančiuoju viceprezidentu Yuji Kamata, verslo organizacijų „Keidanren“ ir „Sojitz“, vandenilio pildymo stotelių infrastruktūros vystytojus vienijančios „JHyM“ ir kitų įmonių atstovais, Lietuvos generaliniu garbės konsulu Japonijoje Shigehiro Komaru.

Tokijuje M. Skuodis dalyvaus Lietuvos organizuojamame tarptautiniame renginyje „Trijų jūrų iniciatyva: galimybės regioniniam ir globaliam susisiekimui“, skirtame pristatyti Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūras jungiančią Trijų jūrų iniciatyvą ir paskatinti Japonijos investicijas į strateginius šio regiono transporto infrastruktūros projektus. Ministras pristatys Lietuvos susisiekimo sektorių ir iniciatyvas Šiaurės–Pietų krypties transporto jungtims Europoje gerinti, taip pat Ukrainos transporto infrastruktūrai atkurti.

Šiuo metu Lietuva pirmininkauja Trijų jūrų iniciatyvai, vienijančiai 13 Europos Sąjungos šalių, ir Tarptautiniam transporto forumui.

Lietuvos susisiekimo ministras taip pat planuoja apsilankyti Nagojos ir Jokohamos jūrų uostuose. Su jų vadovybe ketinama aptarti galimybes plėtoti glaudesnius tarpusavio ryšius tvaraus uostų vystymo, krovinių srautų per Klaipėdos uostą didinimo, skaitmenizacijos, inovacijų ir kitose srityse.

2022 m. prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Japonijos siekė 191 mln. eurų, o Japonija buvo 41-a pagal prekybos apimtį Lietuvos partnerė.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Iš pietinio uosto per 25 metus tikisi 7 mlrd. eurų naudos

„Atlikta projekto rinkos studija rodo didelį potencialą konteinerių veiklos vystymui ir žaliosios ekonomikos verslams: vandenilio ir jo produktų eksporto terminalui, ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Transportas

Pradedamos pietinio aplinkkelio projekto planavimo procedūros

Uostamiesčio savivaldybė pranešė, kad susisiekimo ministras Marius Skuodis pateikė Vyriausybės nutarimo projektą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Iš uosto akvatorijos iškastą gruntą bus galima panaudoti uosto infrastruktūrai plėsti

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakeitė Grunto kasimo jūrų ir jūrų uostų akvatorijose ir iškasto grunto šalinimo taisykles, kuriomis papildė galimus ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This