Klaipėdos senamiestyje – istorinė diena

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas

Pernai spalį dar 1995-ųjų rugsėjį sudegusį buvusio kino teatro „Baltija” pastatą įsigiję verslininkai jau ėmėsi ir realiai matomų veiksmų – pirmadienį imti griauti padegėlio likučiai. Statybas čia tikimasi pradėti po kelių mėnesių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iki praėjusio rudens po gaisro likusias pastato konstrukcijas valdė jas 1999 m. įsigijusi Šiauliuose įsikūrusi UAB „Fisanta“. Per visą tą laiką ši įmonė po konflikto su paveldosaugininkais sugebėjo tik susitvarkyti dokumentus ir 2020-ųjų liepą gauti statybos leidimą viešbučiui, tačiau darbų taip ir nepraėjo. 2022-ųjų vasarą buvo pasirodęs skelbimas, kad objektas parduodamas už beveik milijoną eurų. Anot kai kurių interneto komentatorių, vėliau kaina buvo sumažinta iki 700 tūkst. eurų.

Pastato pardavimo sandorį „Fisanta“ su Klaipėdoje registruota „Simonsita“ sudarė pernai spalį. Po šio sandorio „Simonsitos“ akcijas per savo bendrovę „Danės projektai“ valdantis architektas Valentas Lucenko „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog tai yra patraukli vieta, be to, norima išspręsti problemą, kurios galo nematyti jau beveik 30 metų.

Tada jis sakė, kad statybas norima pradėti kuo greičiau pagal turimą leidimą, o lygiagrečiai statyboms bus užsiimta ir detaliojo plano keitimo procedūromis, nes norima čia įrengti ne viešbutį, o gyvenamosios paskirties patalpas.

„Senamiesčiui reikia žmonių. Be to, ši gatvė viena pagrindinių, vedanti turistus link „Meridiano“, čia būtina kuo greičiau susitvarkyti“, – tada sakė verslininkas.

Sausio pabaigoje Klaipėdos savivaldybė paskelbė, kad planuojama rengti žemės sklypo Žvejų g. 3 detaliojo plano, patvirtinto dar 2006 m. liepą, korektūrą. Šios korekcijos tikslas – keisti žemės sklypo naudojimo būdą. Korektūros rengimo iniciatoriumi nurodoma UAB „Simonsita“, o organizatorius yra Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius. Bendrovei pastarojo įsakymu yra nurodyta finansuoti tokius darbus ir užtikrinti viešumo procedūras.

Šį pirmadienį jau buvo pradėti senųjų konstrukcijų griovimo darbai. Prie objekto besidarbavę vyrai sakė, jog susitvarkyti čia reikės keleto dienų, šią savaitę senųjų konstrukcijų esą tikrai neliks.

Kaip griovimo darbai veikia aplinkinius pastatus, stebima išdėliojus specialios seisminės įrangos, atgabentos iš JAV, daviklius. Pasak tai dariusių specialistų, nepalyginamai didesnis yra sunkiasvorių Tiltų gatve važiuojančių autobusų poveikis.

Žinia, ankstesni „Baltijos“ savininkai buvo kalbėję neva statybos gali kelti grėsmę šalia esančiam Kurpių gatvės namui.

Pirmadienį V. Lucenko teigė, kad užbaigus griovimo darbus bus atliekami tyrimai, kaip toliau laikosi aplinkiniai pastatai, kokius sutvirtinimus reikia atlikti. Taip pat čia dar turės apie keletą mėnesių darbuotis archeologai. Jiems užbaigus savo darbus ir ketinama pradėti statybas.

INFORMACIJA

„Simonsita“ Klaipėdoje jau yra pastačiusi savo spalva išsiskiriantį naują pastatą S. Daukanto gatvėje (statybų metų rekonstruotas ir istorinis statinys), užsiima statybomis buvusioje Tauralaukio dvaro teritorijoje.

19 Comments

 1. Pasitreniravo ant kino teatro gales PASTA griauti

  PASTA tikiuosi greiciau nugriaus, nereiks 30 metu…… Cia Kulturos vertybes institucijos saugo

  Reply
  • Kvailiui

   Žmogaus kvailumas beribis.

 2. Nežinau

  Kaip supratau, nebeliko jokio paveldo ir įstatymų… Nes pasikeitė savininkas…kodel savivaldybė neišpirko?.. Jau kitoj pusėj gatvės kiniečių kvartaliuka pristatė, nu ir čia žinoma reikia..

  Reply
  • ezys

   apie ka jus cia? 🙂

  • juze

   Tas pastatas niekad nebuvo pripažintas nekilnojamuoju kultūros paveldu.

 3. Senolis

  Labai man gaila jaunystes kinoteatro ” TEVYNE „

  Reply
 4. Smeliavimas

  Jei ne biurokratija ir ne noras pasipiningauti, senai jau būtų buvęs atstatytas…

  Reply
 5. Afera vėl...

  Tai parašykit kas už to slepesi.. 1 darbuotojas…

  Reply
 6. Ne ačiū

  Ojei kaip gaila…gal leiskite erdvems būti…be savo plytų ant plytos….nieko bendęa su senąja Klaipeda neatstatysite

  Reply
 7. Antanas

  Vaitkus atėjo ir reikalai pajudėjo… Bravo.

  Reply
  • ezys

   taip, siandien indai virtuveje patys issiplove, prie Grubliausko taip nebuvo 😀

  • Smulkmena

   kad indai patys ėmė mazgotis. Va, pas mane ant balkono krašto sėdėjo 2 ufonautai žali su didelėm akim, visaip vaipėsi ir nepadorius gestus rodė, kol susigaužę nuskrido link Malūno tvenkinio. Prie Grubliausko taip nebūdavo.

 8. Laimonas Bogušas

  Sveikinimai.
  Beje, vakar piliavietėje vyko puiki svečių iš Lenkijos prezentacija ir diskusija. Mūsų miestelio vyriausias architektas, kaip įprasta, nedalyvavo.

  Reply
 9. Klaipėdiškis

  Buvo kažkas panašaus į Vilniaus Nacionalinį stadioną. Ar ir vėl bus betono-stiklo krūva. Niokoja mūsų protėvių miestą atėjūnai.

  Reply
 10. Klaipedskas

  ir vėl tie patys… Simonsita… kiek pamenu tai oranžinės „aplinkosauginės” partijos atstovo ausys vėl čia kyšo…

  Reply
 11. Jovita

  Nejaugi reikia ta senamiesti užgrūsti pastatais nejaugi negali būti nors šiek tiek erdvės

  Reply
  • Memelender

   Miestų senamiesčiai visada tankūs.

  • ezys

   Taikos pr. daug erdves, kazkaip niekas ten nesiverzia 😉

  • Kitaip tariant,

   pašalinti griuvenas ir palikti dykvietę ?

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Labrenciškės sklypo istorija: savivaldybei - beveik 9000 eurų sąskaita

Dabartinių Klaipėdos valdančiųjų pagimdytoje byloje, kurios epicentre buvo visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje, miesto valdžiai teko nuryti karčią piliulę.  Pirmos instancijos ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Garsusis Labrenciškės sklypas: kodėl pati savivalda nenutraukia sutarties?

Klaipėdos apylinkės teismas išnagrinėjo politikų pagimdytą bylą, kurios epicentre yra visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje.   Baigiamųjų kalbų metu Savivaldybės administracijos ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Labrenciškės sklypo istorija: verslo manipuliacija ar parodomoji byla?

Klaipėdos apylinkės teismas šią savaitę turėtų toliau gilintis į politikų pagimdytą istoriją, kurios epicentre atsidūrė visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje.  „Atvira ...
2024-02-05
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This