Parodų rūmuose vaizdas vilios vaizdą

Kultūra

Vasario 23-iąją, penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma Broniaus Rudžio paroda „Vaizdas vilioja Vaizdą“.

Parodoje pateikiami piešinių ciklai bus eksponuojami kaip atskiri vienetai arba jų instaliacijos. Piešiniai atlikti ant įvairaus dydžio ir struktūros popieriaus, naudojant akrilą, grafito miltelius, tušą ir kitas medžiagas.

Pasak dailėtyrininko dr. Vido Poškaus, B. Rudžiui ypatingai „svarbūs visi piešinio aspektai – linija, štrichas, dėmė, skirtingi ir įvairūs šių elementų deriniai“.

„Parodoje „Vaizdas vilioja Vaizdą“ pateikiu kūrinius atliktus tik ant popieriaus arba likusius popieriuje eskizų knygose. Abstraktaus pobūdžio darbų kolekcijose pristatau konstruktyvias kompozicijas, jų ciklus, kurie yra inspiruoti pirmųjų sumanymų ir mane tenkinančio jų techninio išpildymo. Tai savotiška tęstinė provokacija, skatinanti praminti naujo vizualinio takelio pradžią. Sudarau galimybę pažvelgti į piešinio medžiagiškumą neuždarant jo į klasikinius pasportus, rėmus ar (pa)slepiant po stiklu. Žiūriu į popierių, kaip kultūros pradmenį ir nagrinėju jo 2D plastinės raiškos galimybes. Man baltas lapas – tarytum altorius, kurio aš nenoriu sutepti. Bet tenka. Į ekspoziciją įtraukiau po vieną / kitą kūrinį iš savo personalinių parodų vykusių Vilniaus „Arkos“, „Kablio“, „Pamėnkalnio“, „Titaniko“ galerijų arba Šiuolaikinio meno centro erdvėse, o taip pat Kėdainių, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių parodų salėse 1984–2024 metais. Tiesiog noriu žiūrovui tarti, kad per keturiasdešimt metų ne viską nugula laiko dulkės“ – pranešime cituojamas B. Rudys.

Dailėtyrininkas dr. Vidas Poškus sako, kad „Lietuvos meno lauke dairantis ir ieškant tikro piešėjo (tokio, kuriam piešinys yra ne tik viena iš daugelio meno rūšių, bet esminė išraiškos priemonė, ir mąstymo būdas, filosofija), rodomasis pirštas pirmiausia turėtų būti nukreiptas į Šiauliuose gyvenantį bei kuriantį Bronių Rudį“.

„Dar nuo praeito amžiaus aštuntojo dešimtmečio šis menininkas pasirinko šį vieną seniausių ir universaliausių raiškos būdų, kaip kūrybinę strategiją bei taktiką. Jam svarbūs visi piešinio aspektai – linija, štrichas, dėmė, skirtingi ir įvairūs šių elementų deriniai. B. Rudys piešinį paverčia esmine objekto, instaliacijos, netgi performanso arba akcijos sąlyga. Ir tikslu“, – teigia jis.

Bronius Rudys gimė 1954 m. Vepuose (Panevėžio raj.) 1972–1977 m. studijavo Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultete. Nuo 1986 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys (nuo 2021 m. LDS Šiaulių skyriaus pirmininkas). Parodose dalyvauja nuo 1977 m. Surengė daugiau nei 30 autorinių parodų. Kūrybinės veiklos sritys: estampinė ir unikalioji grafika – piešiniai, instaliacijos, objektai, performansai. Jo darbų yra įsigiję Nacionalinis Lietuvos dailės, Šiaulių „Aušros“, Zimerlio („Zimmerli Art Museum“, JAV) muziejai, užsienio galerijos (Australijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje), privatūs kolekcionieriai.

Paroda veiks iki kovo 24 dienos.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje – lauko paroda apie Joną Šliūpą

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Kas išsigando Šliūpo?“, parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. Apie spalvingą pirmojo Palangos burmistro ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Mums rašo

Šarūnas Šarkauskas: kelyje ir judėjime 

Noriu pakviesti jus į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galeriją, kur tapytojas Šarūnas Šarkauskas eksponuoja paveikslų ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Kultūra

Melnragės paplūdimyje - paroda-instaliacija

Balandžio 12 d., penktadienį, 17.17 val. pirmosios Melnragės paplūdimyje, netoli Šiaurinio molo, atidaroma fotografės Arūnės Baronaitės fotografijų paroda–instaliacija „POLIMERAS“. Meninio ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This