Dmitrij Krymov vėl žada nustebinti klaipėdiečius

Kultūra

Tiesiai po savo spektaklio „Peter Pan. Syndrome“ premjeros Latvijos nacionaliniame teatre režisierius Dmitrij Krymov prieš tris savaites skubėjo į Klaipėdą. Čia jo jau laukė pažintas ir pamėgtas teatras, aktoriai ir pirmasis naujausio jo spektaklio darbiniu pavadinimu „Requiem“ repeticijų etapas.

Domo Rimeikos nuotr.

Didelės sėkmės sulaukęs pirmasis teatro meistro spektaklis Klaipėdoje „Fragmentas“ talpino savyje bruožus, pagal kuriuos tiek šiapus, tiek anapus Atlanto garsėja D. Krymov.

„Requiem“ yra apie keistą, žiaurų, kartais neatpažįstamą ir priešišką mus supantį pasaulį. Apie ką „Requiem“? Tikriausiai apie vaikus, apie labiausiai neapsaugotas būtybes tarp mūsų, apie negimusius ir gimusius vaikus, patenkančius į jo nedraugišką glėbį, – naujausią savo spektaklį lakoniškai pristatė D. Krymov. – Kelios vizijos, labai skirtingos savo siužetais ir veikėjais, bet turinčios savyje vieną ištemptą dramatinį toną – h-mol.“

Į Klaipėdą atvykęs režisierius iškart nėrė į repeticijų sūkurį, o jau prieš išvažiuodamas juokėsi, kad repeticijų intensyvumo diktuotas vaizdas, jog spektaklio kūrimas vyksta labai greitai, šiek tiek apgaulingas.

„Iš tiesų nebepamenu, kaip darėme „Fragmentą“. Pamenu tik tiek, kad turėjome didelę problemą ir kartu ją sprendėme. Dabar tų problemų kol kas nebuvo, tai pradžia, tad ir visas greitis – tik iliuzija, nereikia į tai labai rimtai žiūrėti. Dirbti visada pradedu tik tada, kai jau kažką žinau, vėliau mano žinojimas susiduria su realybe“ , – sakė režisierius.

Šiuo metu Niujorke gyvenantis D. Krymov į Lietuvos uostamiestį antrajam repeticijų etapui grįš balandžio mėnesį.

INFORMACIJA

D. Krymov spektaklio premjera Klaipėdos dramos teatre gegužės 11–12 dienomis. Režisierius, teksto autorius Dmitry Krymov, prodiuserė Inna Krymova, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas, scenografė, kostiumų dailininkė Renata Valčik, scenografės padėjėja Daiva Dašenkovienė, choreografė Anna Abalikhina, garso režisierius, kompozitorius Edvinas Vasiljevas, vertėjai Artūras Lepiochinas, Virginija Rimkaitė, režisieriaus asistentas A. Lepiochinas.

Spektaklyje vaidina Darius Meškauskas, Samanta Pinaitytė, Digna Kulionytė, Sigutė Gaudušytė, Toma Gailiutė, Karolis Maiskis, Jonas Baranauskas, Artūras Lepiochinas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

„Mūza“ lankys ir Muzikinio teatro kūrėjus

Klaipėdoje kuriančius teatro menininkus šį šeštadienį pasieks dar vienas tradicinis apdovanojimas – „Mūzos“ nominacija. „Mūzos“ nominaciją dar 2016-aisias įsteigė Klaipėdos ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Kultūra

Filme „Mano laisvė“ Darius Meškauskas prabilo latviškai

„Kino pavasaryje“ Lietuvos žiūrovams pirmą kartą parodytas latvių režisierės Ilze Kunga-Melgaile filmas „Mano laisvė“ jau šią savaitę, balandžio 5 d., ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Kultūra

Ruošiantis spektakliui -nardymo pamokos ir konsultacijos su kaskadininku 

Spektaklį „Fragmentas“ Klaipėdos dramos teatre jau sukūręs režisierius Dmitrijus Krymovas į pajūrį grįžo ir antram darbui. Po pirmojo repeticijų etapo ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This