Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-02-20 |
Nors šią savaitę prasidėjo moksleivių pavasario atostogos, antradienį nuo pat ryto Klaipėdos Gedminų progimnazijos koridoriai buvo sklidini šurmulio, girdėjosi tranki muzika – čia vyko švietimo įstaigų projektų mugė.
Pasak Gedminų progimnazijos direktoriaus pavaduotojo ugdymui Sauliaus Rudelio, mugėje švietimo įstaigos, pradedant nuo darželių ir baigiant aukštosiomis mokyklomis, pristato savo vykdytus bei šiuo metu vykdomus pačius įvairiausius projektus. Iš viso mugėje dalyvauja 72 švietimo įstaigos su 154 projektais.
Palmiros Mart nuotr.
„Tuo pačiu mugėje vyksta ir mini mokymai įvairiomis temomis, paskaitas skaito psichologai, nemažai paskaitų ir mokymų veda ir patys mokytojai, dalinasi savo patirtimi, vyksta edukaciniai užsiėmimai mažiausiems mugės dalyviams”, – sakė S. Rudelis.
Renginyje sulaukta svečių net iš Prancūzijos, kurie pristatys šios šalies švietimo ypatumus bei apžvelgs švietimo padėtį šalyje.
Mugėje pakalbinta Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos [buv. M Gorkio] direktoriaus pavaduotoja Jolanta Paulienė teigė, jog jų mokymo įstaiga susiduria su tomis pačiomis problemomis kaip ir lietuviškos mokyklos, nors jų Erasmus + projektas ir vadinasi „Iššūkiai tautinių mažumų mokykloje”.
„Iššūkių yra daug ir, pasirodo, kad kuo toliau, tuo labiau tie iššūkiai vienodinasi, kiekvienoj mokykloj jie yra labai panašūs: kaip įtraukti vaiką, kaip motyvuoti vaiką, o mūsų mokykloje, žinoma, kaip išmokyti tos lietuvių kalbos”, – sakė ji.
Kartu pedagogė tikino, jog jau ir dabar jų ugdymo įstaigoje bandoma daugiau dalykų mokyti lietuvių kalba.
„Mes ir dabar labai stengiamės vykdyti dvikalbį matematikos ugdymą: pradinių klasių mokytojai ir lietuviškai moko, ir rusų kalba moko tas pačias sąvokas. Taip pat vasarą turime lietuvių kalbos vasaros stovyklą „Pažinimo džiaugsmas”, kur įtraukiame silpniau besimokančius vaikus į tą lietuviškumą, į tą amatų supratimą, tradicijas”, – kalbėjo Uostamiesčio progimnazijos pedagogė.
Kartu ji pripažino, jog įgyvendinti Švietimo ministerijos rekomendacijas kuo daugiau pamokų tautinių mažumų mokyklose vesti lietuvių kalba trukdo mokytojų stygius.
J. Paulienė pedagogus pakvietė į balandžio mėnesį jų švietimo įstaigoje organizuojamą respublikinę konferenciją, kurios tema – „Inovacijos kompetencijos ir integracija įgyvendinant Erasmus+ programos patirtį”.
Savo ruožtu iš Mažeikių politechnikos mokyklos atvykusios pedagogės teigė nesiskundžiančios stojančiųjų į jų mokymo įstaigą trūkumu. Esą dėl to, viliojant būsimus apdailininkus, stalius, santechnikus, naftos produktų operatorius, dažytojus-tinkuotojus, interjero apipavidalintojus, virėjus bei daugybę kitokių darbininkiškų profesijų atstovus ir dalyvaujama pačiose įvairiausiose mugėse.
„Visur važiuojame, tobulinamės ir pas mus atvažiuoja, neseniai buvo atsakomojo vizito atvykę kolegos iš vieno Turkijos viešbučio, darėme teminį renginį kartu su virėjais, su šou programomis”, – kalbėjo Mažeikių politechnikos mokyklos renginių ir poilsio veiklos organizavimo profesijos mokytoja Jolanta Kriaučiūnienė.
Švietimo įstaigų projektų mugė Gedminų progimnazijoje vyko iki antradienio popietės.
Parašykite komentarą