Švietimo įstaigų projektų mugėje – ir svečiai iš Prancūzijos

Fotoreportažai, Švietimas

Nors šią savaitę prasidėjo moksleivių pavasario atostogos, antradienį nuo pat ryto Klaipėdos Gedminų progimnazijos koridoriai buvo sklidini šurmulio, girdėjosi tranki muzika – čia vyko švietimo įstaigų projektų mugė.

Pasak Gedminų progimnazijos direktoriaus pavaduotojo ugdymui Sauliaus Rudelio, mugėje švietimo įstaigos, pradedant nuo darželių ir baigiant aukštosiomis mokyklomis, pristato savo vykdytus bei šiuo metu vykdomus pačius įvairiausius projektus. Iš viso mugėje dalyvauja 72 švietimo įstaigos su 154 projektais.

Palmiros Mart nuotr.

„Tuo pačiu mugėje vyksta ir mini mokymai įvairiomis temomis, paskaitas skaito psichologai, nemažai paskaitų ir mokymų veda ir patys mokytojai, dalinasi savo patirtimi, vyksta edukaciniai užsiėmimai mažiausiems mugės dalyviams”, – sakė S. Rudelis.

Renginyje sulaukta svečių net iš Prancūzijos, kurie pristatys šios šalies švietimo ypatumus bei apžvelgs švietimo padėtį šalyje.

Mugėje pakalbinta Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos [buv. M Gorkio] direktoriaus pavaduotoja Jolanta Paulienė teigė, jog jų mokymo įstaiga susiduria su tomis pačiomis problemomis kaip ir lietuviškos mokyklos, nors jų Erasmus + projektas ir vadinasi „Iššūkiai tautinių mažumų mokykloje”.

„Iššūkių yra daug ir, pasirodo, kad kuo toliau, tuo labiau tie iššūkiai vienodinasi, kiekvienoj mokykloj jie yra labai panašūs: kaip įtraukti vaiką, kaip motyvuoti vaiką, o mūsų mokykloje, žinoma, kaip išmokyti tos lietuvių kalbos”, – sakė ji.

Kartu pedagogė tikino, jog jau ir dabar jų ugdymo įstaigoje bandoma daugiau dalykų mokyti lietuvių kalba.

„Mes ir dabar labai stengiamės vykdyti dvikalbį matematikos ugdymą: pradinių klasių mokytojai ir lietuviškai moko, ir rusų kalba moko tas pačias sąvokas. Taip pat vasarą turime lietuvių kalbos vasaros stovyklą „Pažinimo džiaugsmas”, kur įtraukiame silpniau besimokančius vaikus į tą lietuviškumą, į tą amatų supratimą, tradicijas”, – kalbėjo Uostamiesčio progimnazijos pedagogė.

Kartu ji pripažino, jog įgyvendinti Švietimo ministerijos rekomendacijas kuo daugiau pamokų tautinių mažumų mokyklose vesti lietuvių kalba trukdo mokytojų stygius.

J. Paulienė pedagogus pakvietė į balandžio mėnesį jų švietimo įstaigoje organizuojamą respublikinę konferenciją, kurios tema – „Inovacijos kompetencijos ir integracija įgyvendinant Erasmus+ programos patirtį”.

Savo ruožtu iš Mažeikių politechnikos mokyklos atvykusios pedagogės teigė nesiskundžiančios stojančiųjų į jų mokymo įstaigą trūkumu. Esą dėl to, viliojant būsimus apdailininkus, stalius, santechnikus, naftos produktų operatorius, dažytojus-tinkuotojus, interjero apipavidalintojus, virėjus bei daugybę kitokių darbininkiškų profesijų atstovus ir dalyvaujama pačiose įvairiausiose mugėse.

„Visur važiuojame, tobulinamės ir pas mus atvažiuoja, neseniai buvo atsakomojo vizito atvykę kolegos iš vieno Turkijos viešbučio, darėme teminį renginį kartu su virėjais, su šou programomis”, – kalbėjo Mažeikių politechnikos mokyklos renginių ir poilsio veiklos organizavimo profesijos mokytoja Jolanta Kriaučiūnienė.

Švietimo įstaigų projektų mugė Gedminų progimnazijoje vyko iki antradienio popietės.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Klaipėdoje vyks Didžioji sodinukų mugė

Balandžio 20 d. prie Klaipėdos „Akropolio“ vyks Didžioji sodinukų mugė. „Pandemijos metu daug kas įsigijo sodybas, ėmė puoselėti seniau turimas, ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Mums rašo

Respublikinėje konferencijoje dalintasi patirtimi

Klaipėdos uostamiesčio progimnazijoje šią savaitę vyko respublikinė konferencija „Inovacijos, kompetencijos ir integracija įgyvendinant Erasmus + programos patirtį”. Konferencijos organizatorės – ...
2024-04-07
Skaityti daugiau

Verslas

Spręs dėl lengvatų prekybininkams burlaivių viešnagės metu

Šių metų birželio 27-30 dienomis į Klaipėdą suplauks didieji burlaiviai, jų viešnagės metu bus organizuojama šventinė mugė. Jos dalyvius siūloma ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This