„VMG Technics“ per metus sukūrė 140 inovacijų

Verslas

Pramonės robotizacijos ir dirbtinio intelekto sprendimus kurianti tarptautinės investicinės VMG grupės bendrovė „VMG Technics“ 2023 metais praneša pasiekusi 33 mln. eurų apyvartą bei įgyvendinusi 140 inovacijomis grįstų projektų. Bendrovė šiemet planuoja sukurtų sprendimų eksportą į Skandinaviją, Vakarų Europą, Šiaurės Ameriką ir Kanadą.

Manto Lekniaus, „VMG Technics“ vadovo, teigimu, maždaug 40 proc. praėjusiais metais sukurtų paslaugų ir produktų buvo parduoti, o likusi dalis buvo skirta kitoms VMG grupės įmonėms.

„Per pastaruosius kelerius metus mums pavyko universalizuoti savo gaminius ir pritaikyti juos kitoms pramonės šakoms. Svarbu pažymėti, kad ne visa produkcija buvo skirta kitoms šalims, dalį sprendimų sukūrėme išskirtinai Lietuvos įmonėms. Stebime, kaip stiprios industrinės valstybės vis daugiau investuoja į pramonės robotizaciją ir automatizaciją, todėl šių technologijų diegimas mūsų šalies gamybos sektoriuje yra ypač svarbus siekiant didinti jo konkurencingumą“, – pranešime pažymi M. Leknius.

Vienos svarbiausių „VMG Technics“ pernai Lietuvoje veikiančioms įmonėms sukurtų technologijų yra pakelių kokybės patikros ir baldinių pakuočių palečių aprišimo sistemos.

„Šiose technologijose pasitelkti tiek robotai, tiek dirbtinis intelektas, kurie tapo neatsiejami nuo pramonės industrijos procesų automatizavimo. Abu sprendimai įmonėms padės padidinti našumą, sumažinti išlaidas ir maksimaliai eliminuoti žmogaus įsikišimo į procesus poreikį, taigi ir sumažinti klaidų tikimybę“, – teigia M. Leknius.

Kalbant apie klaidas, M. Leknius pamini dar vieną įmonės sukurtą ir praėjusiais metais įdiegtą technologiją, skirtą aptikti įvairius defektus detalėse bei jas pašalinti. Nors algoritmas yra išbandytas atrandant neatitikimus baldų detalėse, tačiau jis galės būti pritaikytas ir kitose pramonės šakose.

„Ši sistema naudoja 22 didelės rezoliucijos kameras, kurios užfiksuoja vaizdus iš visų gaminio pusių. Dirbtinio intelekto bei mašininio mokymosi algoritmai juose automatiškai atranda neatitikimus ir nustato detalės rūšį. Aptikus defektą, sistema perduoda signalą broko numetimo stalui, kuriame brokuotos detalės yra pašalinamos“, – pasakoja M. Leknius.

Jis primena, kad įmonė taip pat kuria sudėtingus įrenginius bei metalo konstrukcijas – pastarųjų 2023 metais pagamino 300 tonų.

„Vienai įmonei, kurios veikla orientuota į atsinaujinančios energijos gamybą, sukūrėme kompozitinės medžiagos paviršiaus apdirbimo įrenginį, tuo pat metu galintį ne tik skirtingomis kryptimis supjaustyti medžiagą, bet ir išgręžti skyles pjūvių susikirtimo vietose. Jame veikia ir pjūklai, ir grąžtai, todėl toks įrenginio kompleksiškumas leidžia pasiekti itin didelį našumą“, – dalijasi M. Leknius.

Įmonės pajėgumai buvo žymiai praplėsti antroje praėjusių metų pusėje, kai startavo darbai dar oficialiai neatvertame, tačiau jau veikiančiame pramonės inovacijų parke „VMG Technics R&D Park“, kuris laikomas didžiausiu Baltijos šalyse.

Jo teigimu, viena svarbiausių šiuo metu parke kuriamų inovacijų yra modulinių namų ir renovacijos skydų automatinė gamybos linija.

„Ši linija optimizuos visą gamybos grandinę – operatorius tik įkraus lentas. Visi kiti etapai, nuo langų ar durų angų išpjovimo, tašelių prikalimo iki užpildymo apšiltinimo vata, bus atliekami automatinėse staklėse arba robotų. Sprendimas leis greitai pagaminti itin aukštos kokybės gaminius su žymiai mažesnėmis išlaidomis“, – pasakoja M. Leknius.

Pasak M. Lekniaus, „VMG Technics“ planuoja įkurti ir kompetencijų centrą, kurio veikla skatintų jaunimą rinktis inžinerinės krypties specialybes.

INFORMACIJA

Šiuo metu VMG grupę sudaro 20 įmonių, kuriose dirba daugiau nei 3000 darbuotojų. Kompanijos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

VMG grupė už 2,2 mln. eurų įsirengė trečią saulės elektrinę

Tarptautinė investicinė VMG grupė ant korpusinių baldų gamyklos „Klaipėdos mediena“ stogo įrengė 3,23 megavatų (MW) galios saulės elektrinę. Tai – ...
2024-02-13
Skaityti daugiau

Verslas

Optimizmą baldų sektoriuje slopina palūkanos, žaliavos kaina ir specialistų trūkumas

Tarptautinės investicinės VMG grupės bendrovės „VMG Wood Invest“, kontroliuojančios medienos perdirbimo ir baldų gamybos padalinių veiklą Lietuvoje ir Lenkijoje, vadovė ...
2024-01-03
Skaityti daugiau

Verslas

Įrengė saulės elektrinę ant „Sakuonos“ gamyklos stogo

Tarptautinė investicinė VMG grupė Klaipėdos rajone veikiančią vieną didžiausių Europoje lenktai klijuotos faneros gamintojų „Sakuona“ aprūpino 1,3 megavatų galios saulės ...
2023-10-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This