Vyriausybė palaimino LAJM prijungimą prie Vilnius TECH (3)

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-21

Vyriausybė trečiadienį pritarė tam, kad Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) taptų Vilnius TECH padaliniu Klaipėdoje. Po LAJM prisijungimo prie Vilnius TECH Klaipėdoje atsiras šio universiteto padalinys – Lietuvos jūreivystės akademija.

Susijungus aukštosioms mokykloms planuojama kurti naują infrastruktūrą, atnaujinti studentų bendrabutį Klaipėdoje.

„Lietuvos jūreivystės akademija ir toliau vykdys kolegines jūrų inžinerijos ir jūrų technologijų krypčių studijas, jūrų transporto sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymus. Tad ir toliau bus rengiami aukštos kvalifikacijos jūrininkai ir jūrų uosto specialistai. Numatoma kurti ir naujas tarpkryptines studijų programas, o jau esamas papildyti specialios paskirties laivų poreikius atitinkančių darbuotojų rengimo specializacijomis, pavyzdžiui, rengti jūrininkus darbui suskystintų gamtinių dujų laivuose“, – pranešime cituojamas LAJM direktorius Vaclav Stankevič.

Pasak direktoriaus, taip pat rengiamasi kurti jūrinio vėjo jėgainių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymo programas. O tobulinant studijų ir mokymo infrastruktūrą numatoma statyti naują Jūrų inžinerijos ir atsinaujinančios energijos kompetencijų centrą, kuriame bus vykdomi praktiniai jūrinio vėjo jėgainių ir jas aptarnaujančio laivyno darbuotojų mokymai.

„Tai unikalus projektas Lietuvoje, kuris reikšmingas ir viso Baltijos jūros regiono saugumui ir klestėjimui“, – pabrėžia V. Stankevič.

Tokį reorganizacijos modelį buvo pasiūlysi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburta komisija. Būtent tokį variantą siūlė ir LAJM, nors ją norėjo prisijungti Klaipėdos universitetas, o tokią perspektyvą palaikė kai kurie uostamiesčio verslo atstovai.

Valstybinių kolegijų pateiktas iniciatyvas vertino komisija, sudaryta iš ministerijos, Lietuvos mokslo tarybos, Studijų kokybės vertinimo centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos švietimo tarybos, Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovų ir aukštojo mokslo ekspertų.

Žymos: | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Vyriausybė palaimino LAJM prijungimą prie Vilnius TECH”: 3

  1. Lb parašė:

    Vilnelėje baidarėje laivavedžius ruoš.

  2. klp parašė:

    Kazkokie vejai, Vilnius ruos jurininkus, verkti norisi… Manau Vilniuj rupi tik sklypas su pastatais, kurie po keliu metu virs kotedzais… Vilniaus TECH nubyres nemazai pinigeliu, kurie ir liks Vilniuje.

  3. Linas parašė:

    valiooooo!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Galutinai pritarta Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos reorganizacijai

Seimas antradienį pritarė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacijai. Numatoma, kad LAJM taps Vilnius Tech padaliniu Klaipėdoje – Lietuvos jūreivystės ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Projektuojamas Jūreivystės mokyklos mokymų centras

„Projektuojamas mokymų centras komponuojamas į bendrą pastatų ansamblį su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pagrindiniu pastatu adresu I. Kanto g.7”, – ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Švietimas

Jūreivystės mokykloje - istorinė absolventų laida

Išleista dar viena Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) absolventų laida. Ši laida užims ypatingą vietą LAJM istorijoje, nes kitiems absolventams ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This