Gitanas Nausėda nesureikšmina, kad kol kas nesurinko reikiamo parašų skaičiaus: kviečia kavos (papildyta)

ELTA

ELTA
2024-02-22

Komentarų: 2

Prezidentas Gitanas Nausėda nesureikšmina, kad jam vis dar nepavyko surinkti 20 tūkst. parašų, būtinų norint dalyvauti šalies vadovo rinkimuose. Nepaisant to, kad viena pagrindinių jo konkurenčių rinkimuose premjerė Ingrida Šimonytė parašus surinko per nepilną dieną, G. Nausėda tikina – esminė kova laukia gegužės 12 d.

Algirdo Kubaičio nuotr.

„Neskubėk ir būsi pirmas, liaudies ir tautos išmintis sako, – ketvirtadienį žurnalistams teigė G. Nausėda, pridurdamas, kad jam siekiant antrosios kadencijos nėra galimybės skirti daug laiko rinkiminei kampanijai. – Šį kartą mes turime labai mažą rinkimų štabą, nes kiti žmonės dirba kasdienius Prezidentūros darbus. Aš pats tam negaliu skirti tokio dėmesio, kurį skyriau 2019 m. Patikėkite, bus parašų daugiau nei reikia“.

Anot prezidento, reikiamus parašus surinks didesnė dalis kandidatų.

„Palaukime gegužės 12 d. Išsiaiškinsime, kas pirmas ir antras“, – pridūrė jis.

Trečiadienį didžiajai daliai kandidatų išdalinus parašų rinkimo lapus ir leidus rinkėjams pasirašyti elektroniniu būdu, I. Šimonytė tos pačios dienos pavakarę buvo surinkusi reikalingus 20 tūkst. parašų.

Ketvirtadienio popietę už I. Šimonytę jau buvo pasirašę beveik 30 tūkst. asmenų, už Laisvės partijos keliamą Dainių Žalimą 14 tūkst. už G. Nausėdą – 5500 piliečių.

ELTA primena, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parašų rinkimo lapus kol kas išdavė vienuolikai kandidatų. Likusiems politinės kampanijos dalyviams parašų rinkimo lapus VRK išduos po to, kai šie pateiks pareiškinius dokumentus. Tą jie gali padaryti iki kovo 8 dienos vakaro. Tarp jų yra Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta bei Žilvinas Treigys. Pretendentai į prezidentus iki kovo 28 d. turės surinkti nemažiau kaip 20 tūkst. parašų. Tą jie galės daryti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu.

Vėliau VRK šiuos parašus kartu su kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodyta informacija patikrins ir priims sprendimus registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip balandžio 11 d. Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

(Papildyta) Tuo metu savo socialinio tinklo paskyroje G. Nausėda ragina pasirašyti už jį ir… kviečia puodeliui kavos. 

„Mielai išgerčiau kovos su ja ar juo, kuris už mane pasirašys: 5000-tasis, 7500-tasis, 10000-tasis, 15000-tasis, 20000-tasis. Jeigu būtent Jums pavyko taip pasirašyti, atsiųskite tai fiksuojančią ekrano nuotrauką info@prezidentasnauseda.lt ir pakviesiu Jus susitikti prie kavos puodelio. Nuoširdžiai pakalbėsime ir apie knygas, ir apie krepšinį, ir apie Lietuvos ateitį”, – rašo šalies vadovas. 

Šis G. Nausėdos pasiūlymas atsidūrė Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) akiratyje.

„Vyriausioji rinkimų komisija stebi situaciją viešojoje erdvėje. Jau sulaukėme dviejų užklausų su prašymu pateikti šio atvejo išaiškinimą“, – Eltai teigė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

Pasak I. Ramanavičienės, VRK užregistruos gautas užklausas ir artimiausiu metu į jas atsakys. Anot jos, VRK jau rengia raštą G. Nausėdai, primindama Rinkimų kodekso nuostatas.

„Reaguojant į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, šiuo metu VRK rengia raštą kandidatuojančiam asmeniui primindama Rinkimų kodekso nuostatas“, – pridūrė ji.                                                                         

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

 

2 Comments

  1. Elina

    Balsuojam visi už Nausėdą !!!

    Reply
  2. Nuomonė

    Prezidento oponentai veikia gaidžio, besivejančio vištą, principu: jei nepavysime , tai bent sušilsime. Tikiu, kad Prezidentui ne tik pakaks parašų, bet Jis ir rinkimus laimės.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Pradeda veikti informacijos apie rinkimus numeris

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kuriuo rinkėjams bus teikiama informacija apie rinkimus. Juo ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

ELTA

Virtualioje platformoje ragina užduoti klausimus kandidatams į prezidentus

Iki prezidento rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ nuo antradienio gyventojus kviečia šalies vadovo posto ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

ELTA

Likus mažiau nei mėnesiui iki prezidento rinkimų – pokyčiai reitingų lentelėje

Iki šalies vadovo rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, reitingų lentelėje – pokyčiai, vertinant kandidatų į prezidentus lyderius. Kaip rodo naujausia ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This